כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קריטריונים למציאת עבודה בתחום הניקיון

שירותי ניקיון ניתנים עבור קהל יעד מגוון. ומתאימים ללקוחות פרטיים, בעלי עסקים וחנויות ומוסדות ציבור ובאמצעותם ניתן גם לשמור על רמה גבוהה של תחזוקה בבנייני משרדים ומגורים. ומכך עולה הביקוש לעובדי ניקיון ומי שרוצה להשתלב בענף צריך לדעת באיזה קריטריונים מצופה ממנו לעמוד.

29/08/2017

ניסיון בתחום הניקיון

ניסיון בתחום הניקיון
הקריטריון החשוב ביותר שבו צריך לעמוד על מנת למצוא עבודה אצל חברת ניקיון הוא ניסיון. למרות שחלק מהחברות מסכימות לגייס גם עובדים ללא ניסיון במטרה להכשיר אותם באופן עצמאי, הרוב עדיין מציבים את הניסיון בראש סדר העדיפויות. עובד עם ניסיון חוסך עבור החברה כסף והוא למעשה מוכיח את המקצועיות שלו. לחילופין, עובד ללא ניסיון עלול לפגוע בתוצאות הניקיון ובמוניטין של החברה בטווח הקצר והארוך.
הגמישות היא קריטריון חשוב נוסף שבה צריך לעמוד בשביל להגיש מועמדות ולהתקבל למשרות בענף הניקיון. חשוב להיות גמישים בעיקר בגלל הסיבות הבאות:

אופי העבודה

שירותי הניקיון ניתנים על ידי החברות בכל רחבי הארץ. יש ימים שבהם עובדים מסוימים מוצבים במרכז, לעומת ימים אחרים שבהם הם צריכים להגיע לדרום או לצפון. כמו כן, הגמישות באה לידי ביטוי בעבודה מסוימת אצל לקוח פרטי לעומת ניקיון של משרדים או חברות.

תנאי קביעות

היתרון של עבודה בתחום הניקיון הוא קביעות שנובעת מביקוש גבוה. עם זאת, אדם שרוצה להשיג קביעות חייב להיות גמישים. עליו להראות מחויבות כלפי התפקיד ולהגיש מועמדות לתפקידי מפתח ככל שהוא ממשיך לצבור ניסיון.

עמידה בלוח זמנים

גמישות מעידה על יכולת לעמוד בלוח זמנים. עובד גמיש שקובע לעצמו סדר עדיפויות יעשה הכל על מנת לסיים את הניקיון במהירות ועל הצד הטוב ביותר. לעומת זאת, עובד שלא מגלה גמישות עלול לעכב את הפרויקטים בענף הניקיון ולהוריד לטמיון השקעה של סכומי כסף גבוהים.

גיל

גיל צעיר יכול לסייע למועמדים להתקבל למשרות מסוימות בענף הניקיון, אך זהו פקטור פחות משמעותי מכפי שנהוג לחשוב. למעשה, דווקא חברות הניקיון הגדולות מעדיפות להעסיק עובדים עם ותק. כמו כן, יש לקחת בחשבון שצבירת הניסיון היא בדרך כלל חלק מגיל יחסית מבוגר ולכן לא כדאי לשלול על הסף עובדים כאלה.

זמינות

חברת ניקיון לא יכולה להרשות לעצמה לחכות זמן רב להשלמת מכסת הגיוס. עליה לגייס כל הזמן עובדים מקצועיים ולוודא את הזמינות שלהם. מכאן שהזמינות היא גם קריטריון לקבלה לעבודה עבור המועמדים. מי שרוצה להעלות את סיכויי הקבלה שלו צריך להוכיח שהוא זמין ולהתייצב במהירות לראיון קבלה והכשרה.

חריצות ויסודיות

במקצוע בתחום זה התכונות החשובות ביותר להיענות הפרמטרים הן לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר, לתת מאה אחוז עבודה בחריצות ויסודיות על מנת שהתוצאה תהיה טובה ולאחר מכן הלקוח ירצה לחזור בשנית.

אמינות ומסירות

יש פעמים בהם העובדים ילכו לבד לבצע את העבודה, ללא ליווי אדם. חשוב מאוד לבצע את העבודה כמו שצריך גם אם לא מתלווה אדם נוסף, לקחת את העניינים לידיים ולבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר-דבר זה מסמל אמינות ומסירות לתחום.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים