כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כללים לתחזוקת בניין משרדים

חברת אחזקה שמעוניינת לשמור על בניין משרדים נקי ומטופח צריכה להשתמש בשירותיה של חברת ניקיון. בנוסף, עליה להקפיד על תחזוקה תקופתית ולערב את בעלי העסקים בתהליך קבלת ההחלטות.

29/08/2017

אחריות התחזוקה

אחריות התחזוקה
בניין משרדים משמש למגוון רחב של שירותים והוא מושכר על ידי בעלי עסקים שונים. בניגוד לבניין מגורים שבו האחריות על התחזוקה והניקיון היא בדרך כלל של הדיירים, בבניין משרדים נהוג להשתמש בשירותי חברת אחזקה. לחברה כזו יש תפקיד משמעותי בתחזוקת הבניין ובשמירה על ערכו.

ניקיון יומי של כל הבניין והמשרדים

הכלל הראשון לתחזוקת בניין משרדים הוא לשמור על סביבה נקייה. את זה אפשר לעשות רק אם מקפידים לנקות את המשרדים ואת הבניין על בסיס יומי. בניין משרדים הוא מקום שבו יש תנועה ערה של אנשים, עובדים, ספקים ולקוחות ולכן אין תחליף לניקיון מקצועי.

השכרת שירותי ניקיון

לא כל חברת אחזקה מעסיקה אנשי ניקיון. במידה ולחברת האחזקה אין יכולת או צוות לבצע את הניקיון בעצמה, עליה לשכור את שירותיה של חברת ניקיון מקצועית. יש לתת עדיפות לחברה שמכירה את התחום של ניקיון משרדים ולבדוק את הניסיון שלה. כדאי לתאם את שירותי הניקיון מול בעלי העסקים ולוודא שאין פגיעה בפעילות השוטפת של המשרד, בשעות קבלת הקהל או בצרכים של העובדים.
בנוסף, תחזוקת בניין לא כוללת רק ניקיון משרדים כי יש צורך בתחזוקה וטיפול בתקלות. כאן הכללים מעט שונים ומתייחסים לנושאים הבאים:

טיפול מהיר בתקלות הנפוצות

התקלות הנפוצות בבניין משרדים עשויות להיות קשורות לתשתית החשמל, המים, הגז, האינסטלציה ושאר מערכות הבניין. אם רוצים לבצע תחזוקה יעילה של הבניין צריך לטפל במהירות בתקלות הנפוצות ולפני שהן מחמירות.

שמירה על הבטיחות

בניין משרדים עשוי להכיל מאות עובדים ולקוחות בעת ובעונה אחת, ולכן צריך לדאוג כל הזמן לשמירה על הבטיחות. התחזוקה של הבניין כוללת למשל ביקורת תקופתית של מכבי אש, אבטחה מסביב לשעון והרחקת עובדים מאזורים לא מוגנים.

הזמנת אנשי מקצוע

חברת אחזקה יכולה להחליט האם היא מטפלת בבעיות לבדה או מזמינה אנשי מקצוע. במידה והוחלט להזמין אנשי מקצוע, יש לקבל את אישור בעלי העסקים והמשרדים. כך ניתן לטפל בתקלות הנפוצות במהירות ובלי לפגוע בשגרת העבודה.

החשיבות של תחזוקת וניקיון משרדים

כל בניין משרדים זקוק לתחזוקה קבועה. בעזרת התחזוקה אפשר לשמור על הערך של הבניין ולשפר את הרושם הראשוני כלפי הלקוחות. מבחינת בעלי עסקים, התחזוקה של הבניין משפיעה על השאלה האם לשכור בו משרד ולהעביר אליו את הפעילות. התחזוקה היא באחריות בעלי הבניין אך בפועל היא מתבצעת על ידי חברות מקצועיות. האופן שבו מבצעים את התחזוקה קריטי להגנה על הבניין מפני תקלות נפוצות ולשמירה על ערכו הכספי.

חשוב לזכור- ניקיון משרדי כל שבוע

כל תחזוקת מבנה כלולה בניקיון גורף ושוטף של ניקיון יסודי פנימי וחיצוני של פנים המבנה. על אחת כמה וכמה כשמדובר במקום עבודה בו נמצאים במשך רוב שעות היום ניתן לשים דגש על הניקיון שאכן יועיל לבריאות העובדים נוחיותם ושלוותם לפחות פעם בשבוע.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים