כרגע באתר
6
4
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

דרכים למציאת דירה באינטרנט

תהליך חיפוש דירה הינו קל יותר מבעבר, וכיום ניתן למצוא בנוחות, קלות ומהירות דירה דרך לוחות האינטרנט השונים העוסקים בנדל"ן. במאמר הבא נענה על השאלה אילו סוגי אתרים ישנם שדרכם ניתן למצוא דירה באינטרנט.

12/09/2017

חיפוש דירה באינטרנט

חיפוש דירה באינטרנט
לפני שאתם מחפשים דירה באינטרנט אתם צריכים להחליט על גובה התקציב המוקצה לדמי השכירות החודשיים ועל המיקום, ולאחר מכן נשאר רק לחפש את הדירה בה אתם רוצים לגור. באינטרנט יש היצע גדול של דירות באתרים עם לוחות נדל"ן שונים ובהם מודעות שפרסמו האנשים שמעוניינים להשכיר את הדירות שלהם לשוכרים, שם ניתן למצוא כמות גדולה מאוד של הצעות. בתוך כל מודעה נמצאים כל הפרטים החשובים כגון מיקום, מחיר, כמה חדרים, ריהוט בדירה וכמובן מחיר.

שימוש בכלים לסינון מודעות רלוונטיות וקבלת התראות

אתרים אלה מאפשרים גם הפעלה של שירות הסוכן החכם אשר יתריע בהודעת SMS על כל דירה חדשה או בית חדש שנכנסים למאגר האתר בהתאם לנתוני החיפוש שהגדרתם במערכת. כאשר מדובר באזורים כגון תל אביב בהם יש רמת ביקושים גבוהה מדובר ביתרון גדול. בתוך שלל האתרים אשר מתמחים בנדל"ן, ניתן למצוא באינטרנט ארבעה סוגים עיקריים:

האתרים הכלליים:

אתרי הלוחות פתוחים לכולם אשר משרתים הן אנשים פרטיים שמשכירים דירות והן מתווכי נדל"ן. אתרי לוחות הנדל"ן מאפשרים חיבור מידי לכול מודעה אשר עולה באתר , במודל של עדיפות או עם התראה.

רכזי המידע (אינדקסים):

רכזי המידע, האינדקסים הם אתרים שמרכזים מידע מאתרים אחרים. חלק מודיעים מאיפה המידע נלקח, וחלק אפילו מפנים לאתרי המקור, אבל לא כולם.
יתרונות: ריכוז נתוני הדרישה לבקשה אחת - שאילתה וקבלת תשובה מכמות אתרים גדולה.
חסרונות: אתם תלויים בתהליך של עדכון נתונים באינדקס, אשר יכול להיות מידי אך גם יכול להיות בעיכוב משמעותי דהיינו ישנו סיכון שאחרים יקדימו אתכם בשכירת הדירה שרציתם.

אתרי התיווך:

יש אתרים שידוע שכל המפרסמים בהם הינם מתווכי נדל"ן בניגוד לאתרי הנדל"ן הרגילים, ששם יכולים "להתחבא" מתווכי דירות או שהמודעות יהיו תחומות לאזור ספציפי באופן מוצהר.
יתרונות: ישנו סטנדרט פרסום לשקיפות והגינות בניגוד לאתרים אחרים בהם לעתים המשכירים מפרסמים פרטים שאינם נכונים.
חסרונות: בהשכרת דירה דרך מתווך צריך לשלם עמלה בניגוד להשכרת דירה באינטרנט שאינה דרך מתווך.

אתרי קהל יעד:

בנוסף יש גם אתרי נישה - כמו לוחות פרסום של אגודות הסטודנטים. אתר הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב "מד"ס" שהחל דרכו כאתר סטודנטים וכיום הוא חלק מקבוצת זאפ הינו דוגמא מצוינת לאתר נישה שכזה. השכרת דירות לסטודנטים דרך אתרים אלה היא פשוטה ומהירה הן למחפשי דירות להשכרה לבד והן למחפשי דירות להשכרה עם שותפים וכמובן שלא רק סטודנטים יכולים למצוא באתרים אלה את מבוקשם, אלא גם אנשים המבקשים לשכור דירה ואינם סטודנטים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים