כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לקראת ניקיון החגים

אנו ניצבים בפתחם של חגי תשרי, האורחים, הבישולים ולצדם הניקיונות שינצחו על כל החגיגה. ניקיון יסודי לקראת החגים יכול להעכיר את האווירה ולהסיט את המחשבות מהשמחה הצפויה. היכנסו לקרוא את הטיפים המועילים שריכזנו עבורכם.

14/09/2017

הכנות לחג במטבח

הכנות לחג במטבח
המטבח הוא סוד הקסם, האזור המרכזי בו מבלה כל אם עברייה בהכנות לחג הוא אזור המטבח. סכו"ם, סירים, שיש, תנור, מקרר ועוד רשימה ארוכה של חפצים ורהיטים "שיזכו ליהנות" מניחוחות הבישולים ומהכתמים אשר הם יותירו. טיפ מנצח - את ריחות הבישולים ניתן להפיג באמצעות סיר מים חמים מעורבב עם חומץ הניצב לצד התבשילים וסופח את ריחותיהם ומונע מהם להתפזר לכל עבר.

חטאו את החיידקים מידיות המקרר

המקרר יפתח וייסגר מאות פעמים לקראת ההכנות לחג. כתוצאה מכך, ידיותיו יהיו האזור המזוהם ביותר על ידי חיידקים, זה נבדק מחקרית. הטיפ שירחיק חיידקים הוא ניקיון של הידיות באמצעות מטלית לחה וסבון רגיל שלא מכיל חומרים אלכוהוליים, כמה פשוט כך יעיל!

התעטפו לניקיונכם

מאפים, תבשילים ושאר ירקות יעבירו זמנם בתנור וישאירו עקבותיהם בתום השימוש. הטיפ שמונע בצורה פשוטה את היווצרות הכתמים הוא נייר כסף או נייר אפייה המונחים בתחתית המגשים. לצדם כדאי לקחת מגש נוסף עם נייר אפייה ולמקם אותו בתחתית התנור כך שכל הנוזלים שיטפטפו ימצאו את עצמם על גבי הנייר ולא בתחתית התנור.

סירים, כלים ומים חמים

הסירים בחג עובדים שעות נוספות. לעיתים, לאחר בישול מגיע תבשיל נוסף שאינו מאפשר את ניקיונו היסודי של הסיר. הטיפ שלנו הוא כלי עמוק דיו להכנסת הסיר לתוכו יחד עם מים חמים ואבקת כביסה. תנו להם להתפנק יחדיו למשך שעה, קרצפו בסיום והוללה, סיר חדש.

הניקיון שיאפשר לכם להתרווח

מערכת הישיבה הינה הרהיט שימשוך אליו את האורחים שלכם לקינוח או לישיבה לפני הארוחה ולכם יאפשר לנוח לאחר מלאכת הניקיון המתישה.
ניקוי ספות בד צריך להתבצע בעדינות וללא שפשוף אגרסיבי. ניקיון בקיטור הינו אמצעי הניקוי היעיל ביותר עבור סוגי הבד השונים וכתמים שנוצרים על הספה יש להסיר לאלתר ובעזרת מטלית לחה בלבד.

תפתח חלון אהוב לבי

על מנת לנקות חלונות בצורה יסודית יש צורך לעשות זאת בו זמנית מבפנים ומבחוץ.טיפ לחלון מבריק הוא חומר ניקוי על בסיס סיליקוני ובבקשה ללא עיתון. חלונות לא קוראים עיתונים וגם לא מחבבים אותם במיוחד. את מלאכת הייבוש תעשו באמצעות מנגב חלונות מקצועי.

מספר טיפים שיישארו אתנו בחגים וגם לאחריהם

כריות הניקוי של הכלים צריכות להיות מוחלפות אחת לשבוע, כך תבטיחו כלים ללא חיידקים.
מקמו את הקומקום הרחק מהארונות ומהמדפים, האדים שלו לא עושים טוב לעץ. אם באדים עסקינן אז את הקולט כדאי להדליק בטרם מתחילים לבשל, כך יפעל בצורה טובה ויעילה יותר. ולסיום הטיפ החשוב ביותר תחגגו בכל המרץ - חג שמח!
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים