כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עבודה בתור מרחיק יונים

הרחקת יונים היא בין השירותים העיקריים הניתנים על ידי חברות הדברה בארץ ובעולם. נוכחות מוגברת של יונים עלולה לגרום להפצת מחלות והתפקיד של אנשי מקצוע הוא להרחיק אותם לצמיתות.

14/09/2017

הבדלים בין סוגי שירותים

הבדלים בין סוגי שירותים
חשוב להבחין בין איש מקצוע שהעבודה שלו היא להרחיק יונים ממקומות מסוימים, לעומת כאלה שמתמחים בטיפול בכיני יונים. טיפול בכיני יונים מבוסס על הדברה והוא כולל ניקוי לשלשת יונים, פיזור של חומרי הדברה והתקנות אמצעים להרחקות יונים. לעומת זאת, את ההרחקה מבצעים עם אמצעים ספציפיים ובהתייחס ליונים שכבר נמצאות בשטח.

מול מי עובד מרחיק יונים?

מרחיק יונים נדרש לעבוד מול קהל יעד מגוון ולכן עליו להכיר את הדרישות הקיימות. לקוחות פרטיים למשל מזמינים את המרחיק לביתם כדי לטפל ביונים שחודרות למרפסת או לחדרי השירות, לעומת מוסדות ועסקים שבהם צריך להרחיק את היונים מהגגות והמרחב המשותף. העבודה בתור מרחיק יונים מעניינת והיא מחייבת צבירת ניסיון של כמה שנים לפחות לפני מתן השירות בפועל.

אופי העבודה בתנאי מזג אוויר שונים

עוד מאפיין בולט וחשוב של עבודה בתור מרחיק יונים בא לידי ביטוי בהבדלים בין עונות השנה. המרחיק עובד בצורה שונה בתנאי מזג אוויר של הקיץ, החורף ועונות המעבר ועליו לקחת זאת בחשבון. כמו כן, העבודה בחורף עשויה להיות מסוכנת עבור אנשי מקצוע שלא מכירים את הענף והתחום. הפתרון בהקשר הזה הוא להשתמש בציוד המתאים בשביל לבצע את העבודה על הצד הטוב והבטיחותי ביותר.
יש כמה סוגים שונים של ציוד שבהם ניתן להשתמש על מנת להרחיק יונים. הנה חלק מהם:

התקנת רשתות

מרחיק יונים יכול להתקין רשתות שקופות, אופקיות, אנכיות ולבנות או למכור רשתות יונים להתקנה עצמית. ככל שהשטח שממנו בוחרים להרחיק את היונים גדול יותר, כך נדרשת רשת עמידה וחזקה.

סליל קפיצי

התקנת סליל קפיצי מבוצעת במסגרת הרחקת יונים על גגות ומרפסות. את הסליל ניתן להניח על המרפסת או הגג ויש גם מקרים שבהם עדיף להשתמש בו בשביל לגדר שטח מסוים.

התקנת דוקרנים

עוד שיטה נפוצה להרחיק יונים היא להתקין דוקרנים. ההבדל העיקרי הוא בין התקנת דוקרני נירוסטה להרחקת יונים, התקנת דוקרני פלסטיק והתקנת דוקרני נחושת. דוקרני הפלסטיק הם הזולים ביותר, לעומת דוקרני הנירוסטה והנחושת שנחשבים עמידים יחסית בפני תנאי מזג האוויר.

אמצעים מתקדמים שבהם משתמש מרחיק יונים

מרחיק יונים שצובר ניסיון בעבודה יכול לבחור גם להשתמש באמצעים מתקדמים. אלו לדוגמא מספר אמצעים שאותם צריך המרחיק להכיר היטב על מנת לנצל את ההכשרה שלו, לדוגמא: חוטי רטט, התקנת מערכות אלקטרוניות, הרתעה קולית או חזותית והתקנת מחסומי יונים. בנוסף, יש מרחיקי יונים שנדרשים ללכוד יונים והם יכולים לבחור לעשות זאת באמצעות התקנת מלכודות. אופציה אחרת היא להשתמש במתקן אדן להרחקתן מהחלונות או להמליץ על התקנת שוקר חשמלי.

הרחקת יונים במוסדות ציבוריים ופרטיים

ברוב המקרים של הזמנת שירותי הרחקת והדברת יונים ממוסדות ציבוריים ופרטיים מחייבת העבודה גם הכנה מוקדמת ולאחר מכן תיקון גגות. בעזרת תיקון גגות וחסימת נקודות גישה ניתן למנוע מלכתחילה את כניסת היונים ולחסוך את הצורך בהזמנת שירותי הדברה. זהו חלק מתפקידו של מרחיק יונים ותנאי להצלחת השירות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים