כרגע באתר
4
5
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מקפיצים את ערך הדירה: 4 דרכים שכדאי להכיר

ערך הדירה (ובעיקר העלאתו, כמובן) מעסיקה את כל מי שמתכוון למכור את דירתו. אבל, העלאת ערך הדירה איננה צעד שצריך לעשות יומיים לפני שמציעים את הדירה למכירה, ניתן לעשות זאת לאורך השנים שלפני כן.

24/09/2017

הדירות כנכסים

הדירות כנכסים
דירות, כיום, הן "נכס" לכל דבר. אם, בעבר, דירה היוותה "בית", ואדם היה רוכש דירה כדי לגדל בה את ילדיו ולחיות בה עד לסוף חייו, כיום, כבר במעמד הקניה, ערך הדירה (אם ולכשתימכר) מהווה שיקול חשוב לא פחות משיקולים אחרים במערכת השיקולים המנחה אדם (או זוג) לבחור בדירה ספציפית. לדירות ולבתים ישנם ערכים "מוחלטים" ובלתי ניתנים לשינוי (כמו האזור בו הם נמצאים או הקומה בה ממוקמת הדירה) ולמולם, נמצאים ערכים משתנים, בהם, אתם המוכרים את הדירה שולטים, ואף באמצעותם תוכלו להעלות את ערכם של הדירה או הבית שלכם. ריכזנו עבורכם כמה דוגמאות לסוג זה.

התקנת מערכת סולארית

מערכת סולארית איננה נחשבת רק ליעילה מבחינת החיסכון בחשבונות החשמל, אלא אף משדרת למתעניינים בבית תחושה של השקעה בבית וחשיבה מחוץ לקופסה. התקנת מערכת סולארית מאפשרת לגרים בבית כזה להציג תדמית של אנשים שאיכות הסביבה ואנרגיה ירוקה חשובות להם, כלומר, אנשים בעלי ערכים. כולנו נעדיף לעשות עסקים (ובמקרה זה, לרכוש בית) מאנשים ערכיים, לא?

יצירת חזות חיצונית מטופחת

ברור שקל יותר להציג חזות חיצונית מטופחת של בית פרטי מאשר של דירה בבניין, במקום בו צביעת הבניין, ניקיון סביבותיו או מדשאה מטופחת אינם נתונים רק בידיכם, אלא תלויים גם בדיירים האחרים. עם זאת, תוכלו לדאוג כי לקראת הצעת הדירה למכירה כל הנורות בחדר המדרגות תתפקדנה כהלכה, להעביר "וויש" ריחני בחדר המדרגות, לקבוע את הביקור יום לאחר טיפול הגנן במדשאה, להציע את דירתכם למכירה זמן קצר לאחר שיפוץ הבניין וכד'.

שיפוץ הדירה עצמה

שיפוץ לא נרחב מידי (כמו החלפת הריצוף בחדש, שדרוגם של המטבח, חדק האמבטיה והשירותים) יכול להקפיץ את ערך הדירה אף הוא, ולא מדובר באחוזים מעטים, אלא בערך ב-15% לעומת מחירה לפני שיפוץ. אם מדובר בדירה או בבית כהים ו"אפלוליים", העדיפו צבעים בהירים (כמו שמנת או קרם) אבל לא צבעים המשדרים קרירות. אחרי הכל, אתם רוצים לשדר תחושה של חמימות ומשפחתיות למתעניינים בדירה.

הפיכת הדירה ל"מאווררת" יותר

פנו חפצים מיותר ו"כבדים" לעין (כמו ספות ענקיות או ויטרינות מהדירה. עודף חפצים יוצרים תחושות של עומס, צפיפות ומחנק. פתחו את החלונות המכניסים אור ואוויר, ואילו את החלונות הפונים לרחוב ומכניסים אבק, פיח ורעש השאירו סגורים. המטרה היא לתת תחושה של דירה גדולה, מאווררת ומוארת, מהסוג אותו כל מי שרואה יגיד "זאת הדירה האידיאלית, בה אני רוצה לגדל את הילדים שלי!".
לכן, אם אתם מתכוונים למכור את דירתכם בשלב כלשהו, העלאת ערכה הוא הצעד הנכון לעשותו, ורצוי להתחיל בכך מוקדם ככל האפשר.

פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים