כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס מדביר מוסמך

לפני שאתם הולכים לעשות קורס הדברה שיסמיך אתכם להיות מדבירים מוסמכים, אולי כדאי שתקראו קצת יותר ותלמדו מה עושים בקורס, מה המטרה שלו ולמה הוא כל כך חשוב. הכנו עבורכם מדריך מקיף בעניין.

26/09/2017

האם יש צורך בהסמכה?

האם יש צורך בהסמכה?
בהמון מקצועות יש צורך בקורס כדי לקבל הסמכה. לפעמים ההסמכה הזאת עוזרת במציאת עבודה לאחר מכן אך במקרים מסוימים היא מחייבת כדי ללמוד איך לעשות את העבודה נכון תוך שמירה על אמצעי זהירות והוראות ביטחון. קורס עבור מדבירים חשוב וחיוני ביותר כי בתחום ההדברה יש הרבה נושאים של חיים ומוות. קורסים אלו מעניקים למדביר המוסמך רישיון לעסוק בתחום ואסור לאדם להדביר ללא אישור זה ובהתאם לתנאים ולחוקים של מדינת ישראל. קורסים אלו מצריכים פיקוח של המשרד להגנת הסביבה.

קורס מדביר ביתי

קורס מדביר ביתי נועד לאנשים שרוצים לקבל הסמכה בהדברת דירות ובתים אך לא רק. מדובר למעשה בכל שטח של 500 מ"ר לכל היותר. בנוסף, ישנה הגבלה של עד 16 דירות או חדרי משרדים. בעבודה זו יכולים לעבוד אנשים שרוצים לעסוק בהדברה כחלק מעסק עצמאי שהם מקימים או כשכירים בחברה שמתעסקת בהדברה. בדרך כלל אנשים שעוסקים בתחומים דומים מקבלים את ההסמכה הזאת כדי להגדיל את תחומי ההתמחות שלהם. גננים למשל מתמחים בזה כדי להוסיף שירותים נוספים לעבודה שלהם וכך גם חברות ניקיון ששולחות עובדים שלהן להסמכה.

מה לומדים בקורס

בקורס מדבירים מלמדים את התלמידים את כל מה שצריך לדעת כדי לספק שירותי הדברת מזיקים. ראשית יש ללמוד את החוקים השונים והתקנות כדי למנוע סכנה בריאותית. יש לשים לב שהדברה יכולה להזיק לא רק למזיקים עצמם אלא גם לבני האדם והחלק הזה הוא החשוב ביותר בכל הקורס. בנוסף על כך, בקורס לומדים על סוגי ההדברות השונות. למשל לומדים על הדברה של חרקים אך ישנם גם מזיקים אחרי כדוגמת מכרסמים ועוד... בסוף הקורס מתבצעות בחינות כדי למדוד את ההבנה של התלמיד. בחינות אלו הן מטעם המכללות ומטעם משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה.

תנאי קבלה לקורס

מרבית המכללות המלמדות קורס הדברה ביתי לא בעלות תנאי קבלה נוקשים עבור מקצוע זה. מדובר במינימום של 12 שנות לימוד ובדיקה שאין לתלמיד עבר פלילי. אם אדם ניגש לקורס מטעם חברה מסוימת ייתכן ותנאי הקבלה יהיו שונים והמסלולים של הלמידה יהיו שונים בהתאם.

ביקוש

קורס מדביר מוסמך הוא קורס מבוקש מאוד עבור אנשים בכל הגילאים החל מבחורים צעירים אחרי צבא ועד אנשים מבוגרים בגילאי 50 ומעלה. בחלק מהמקומות עובדים בגילאים המאוחרים (50+) זכאים להנחות או מימון של הקורס ולכן מומלץ מאוד לבדוק את האופציות שלכם לפני פניה ללימודים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים