כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תיקון פרקטים בדירה יד שניה

במאמר הבא נסביר מתי ואיך מבצעים תיקון ריצוף בדירות ישנות, נציג את הנזקים העיקריים שעלולים להיגרם לפרקט וגם נבין מה מרכיב את טווח המחירים המקובל בענף. הנה כל הפרטים

25/10/2017

ריצוף פרקטים בדירות יד שניה

ריצוף פרקטים בדירות יד שניה
בהרבה דירות יד שניה יש ריצוף פרקטים שאמור לשדרג את המראה הכללי של חלל הפנים ולסייע בתחזוקה שוטפת. הבעיה היא שכמו בסוגים אחרים של ריצוף, גם עץ טבעי או סינתטי עלולים לצבור נזקים ותקלות. במקרים מן הסוג הזה אין ברירה אלא ליצור קשר עם אנשי מקצוע ולקבל מהם הצעת מחיר מסודרת על התיקון.

מתי נצטרך לתקן את הריצוף?

יש מגוון רחב של סיבות שבהן כדאי לשקול תיקון מקצועי של הריצוף פרקטים. ראשית, התיקון מתאים למצבים שבהם כמות מים גדולה חודרת לעומק הריצוף ומסבה לו נזק. שנית, התיקון מתאים לדירות שבהן נגרר ציוד כבד על הריצוף ושרט אותו ולמצבים של בלאי טבעי. את התיקון כדאי לבצע גם לאחר התקנה לקויה או בעקבות תנאי סביבה לא מתאימים כמו לחות, שינויי אקלים ויובש.

התיקונים הנפוצים

כל תיקון בדירה יד שניה מבוצע בהתאם לסוג התקלה. הנה למשל המאפיינים של התיקונים הנפוצים:
א.חיבור לוחות בעקבות התנפחות – התנפחות של העץ בריצוף גורמת לבעיה אסתטית וליציאה של החיבורים בין הלוחות. במקרים של התנפחות מאסיבית בעקבות הזנחה וחדירת כמויות גדולות של מים צריך להחליף את הלוחות, בעוד בסיטואציה שבה החיבורים יוצאים ניתן לחבר אותם מחדש.
ב.החלפת לוחות בעקבות גבשושיות – במקרים שבהם הפרקט עולה למעלה ונוצרים מרווחים וסדקים בין הלוחות, או במקרים שבהם נוצרים גבעות קטנות על פני השטח, צריך להחליף את הלוחות שנפגעו. החלפת הלוחות אמורה להתבצע במהירות ובלי לפגוע בשגרת החיים בדירה.
ג.ליטוש וחידוש – את רוב התיקונים הנפוצים בריצוף עץ טבעי אפשר לבצע באמצעות ליטוש וחידוש. זו אופציה שלא רלוונטית בפרקט למינציה, אך עם ריצוף עץ היא מסוגלת לחדש גם דירות ישנות.

בחירת גורם מוסמך

השאלה מי רשאי לבצע תיקון של הריצוף רלוונטית עבור שוכרי דירות וכל מי שגר בדירת יד שניה, לרבות בעלי הדירה, משפחות, נוטלי משכנתאות ומשקיעים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, את רוב התקלות הנפוצות אי אפשר לתקן לבד. מומלץ לתת עדיפות לגורם מוסמך ולבדוק את הרקע והניסיון שלו. במקביל, רצוי לקבל המלצות אובייקטיביות מחברים, קרובים בני משפחה ושכנים.

עלויות תיקון מקובלות

נזק קטן אפשר לתקן במחיר מקובל של 200-500 ש"ח לפרקט למינציה, בעוד טווח המחירים לפרקט עץ שיש בו נזק קל עומד על 600-800 ש"ח. המחיר עולה בהתאם למידת הקושי והמורכבות של התיקון, לזמן שאותו משקיעים בעבודה ולסוג התקלה והבעיה. לאחר התיקון רצוי להשתמש במחליקי טפלון ולא לחשוף את הריצוף לשמש כדי למנוע הצטברות של נזקים נוספים ותקלות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים