כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התקנת פרקט בדירה עם בעלי חיים

גרים עם בעלי חיים בדירה? אין סיבה שתוותרו על החלום של החלפת הריצוף ושדרוג חלל הפנים. במאמר הבא נבין מה משמעות הריצוף ואיך מתקינים אותו

25/10/2017

פתרון הריצוף ע"י פרקט

פתרון הריצוף ע"י פרקט
פרקטים הם בין פתרונות הריצוף הנפוצים בישראל. ניתן למצוא סוגים רבים של עץ טבעי ולמינציה על מנת להשיג ריצוף מן הסוג הזה והוא מתאים לדירות קטנות וגדולות, בתי מלון, משרדים, חנויות ועוד. עם זאת, חובבי בעלי חיים חוששים לעיתים מהתקנה של ריצוף עץ והם לא תמיד יודעים למי לפנות בשביל לבצע אותו בצורה נכונה.

פרקט למינציה כפתרון לדירה עם בע"ח

באופן עקרוני, ריצוף עץ טבעי אכן פחות מומלץ בבית עם בעלי חיים ולכן האלטרנטיבה היחידה שעל הפרק היא פרקט למינציה. זו בחירה מצוינת בבתים שבהם חיים כלבים וחתולים והיא מתאימה גם לדירות של משפחות עם תינוקות וילדים. הריצוף הסינתטי הרבה פחות רגיש לשריטות, התחזוקה שלו פשוטה והוא מותקן על ידי אנשי מקצוע וקלות במהירות.

ציוד ואביזרי התקנה

התקנת פרקט למינציה בדירה עם בעלי חיים מחייבת לעיתים ביצוע התאמות מסוימות. בשלב הראשון צריכים אנשי המקצוע לדאוג לציוד הבא:
א.פאנלים – פאנלים הם אלו שיוצרים את החיבור בין הריצוף לקיר. עלות הפאנלים נקבעת לפי איכותם ומספרם.
ב.ספים – הקטע שמונח מתחת לדלת ומהווה המשך ישיר לריצוף נקרא סף. בעזרת ספים ניתן להשלים את ההתקנה ולמנוע נזקים בעתיד.
ג.ספוג בידוד – הדבר הכי חשוב בדירה עם בעלי חיים היא להתקין ספוג בידוד עבה מתחת לריצוף. למרות שלכאורה מתקינים את ספוג הבידוד בכל הדירות גם בלי קשר לבעלי החיים, בדירות מן הסוג הזה יש לו חשיבות מיוחדת.

שלבי התקנה ועלויות

השיטה המומלצת להתקנת פרקט בדירה עם בעלי חיים נקראת "הנחה צפה". בשיטה הזו מרכיבים את הלוחות ומחברים אותם אחד לשני, בלי להרים את הריצוף וללא לכלוך, אבק ורעש. את ההנחה מבצעים על גבי הרצפה הקיימת והחיבור בין הלוחות הוא באמצעות הקלקה או הדבקה. כל הלוחות אמורים למלא את הרצפה בסיום ההתקנה וכך למנוע תזוזות לא רצויות.

שלבי ההתקנה המקצועית

מבחינת שלבים, התקנה מקצועית מבוצעת רק לאחר בחירת כיוון שממנו מתחילים ופרישת ספוג. בשלב השני מניחים את הלוחות ומחברים אותם ובהמשך מדביקים את הפאנלים. לבסוף מדביקים גם את הסף ודואגים לקיצור של הדלת. כפי שאפשר להבין, ההתקנה עצמה מתבצעת באותה צורה בדירות עם ובלי בעלי חיים – למעט הנושא של בידוד בעזרת ספוג עבה.

עלות התקנת הפרקטים

עלות ההתקנה כוללת את ההובלה של הפרקט, את אביזרי ההתקנה הנלווים ואת פינוי שאריות הפסולת. היא לא כוללת את יישור רצפת החדר ואת קיצור הדלתות, אך ניתן להתייעץ עם אנשי המקצוע מראש ולקבל מהם הצעה מסודרת. באותה הזדמנות אפשר גם לשאול על התאמת הריצוף לצרכי בעלי החיים ועל התחזוקה השוטפת.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים