כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חימום תת רצפתי בגז או בחשמל?

חימום תת רצפתי מציע יתרונות רבים. הוא אסתטי יותר בהשוואה לאמצעי חימום אחרים, אינו תופס מקום בחדר ולא דורש שילוב עם אלמנטים אחרים בעיצוב או בריהוט. החימום מופעל ללא רעש ואינו מייבש את האוויר. הוא אידיאלי עבור משפחות, אך מתאים גם לבתי מלון, עסקים, חללים פתוחים, מוסדות ציבור ועוד. אך יחד עם זאת, לא תמיד קל לבחור בין חימום המופעל על גז לבין חימום המבוסס על שימוש חשמלי.

18/08/2013
ההבדלים בין חימום בגז או בגז באים לידי ביטוי במספר היבטים. על מנת להבין איזה אמצעי חימום עדיף, ולמי יש להתחיל בהגדרות בסיסיות של כל אחת מהאפשרויות.

חימום בגז: ארבעה חלקים לחימום מושלם של החדרים

מערכת חימום תת רצפתי הפועלת על בסיס גז מורכבת מארבעה חלקים עיקריים. ראשית, ישנו תנור הסקה הפועל באמצעות גז, ומחמם את המים המוזרמים אל הצנרת המותקנת מתחת לרצפה. שנית, קיימת מערכת חלוקה ושליטה אשר אחראית על חלוקת המים למעגלים. מערכת זו מקלה על על זרימת המים בהתאם לטמפרטורה הרצויה בכל חדר וחוסכת משמעותית בהוצאות. בנוסף, קיימת צנרת תת רצפתית ייחודית המקרינה את החום אל חלל הבית. חום נוטה לעלות כלפי מעלה, וזהו העיקרון הכימי העומד בבסיס המערכת. לבסוף, מערכת הבקרה מאפשרת לכוון את הטמפרטורה הרצויה בכל חדר.

מערכות חימום בגז מייצרות את היתרונות הבאים:

- עמידות בפני קורוזיה ונזקים נוספים
- בטיחות בתנור הסקה בעל תא בעירה אטום לחלוטין
- חימום אחיד ואיכותי
- יעילות בימים קרים
- חיסכון באנרגיה עקב מחירי גז נמוכים לעומת מחירי חשמל

חימום בחשמל: עלויות הקמה נמוכות והתקנה תחת כל סוגי הריצוף

מערכות חשמליות לחימום תת רצפתי מורכבות מגופים בעלי חימום דו-גידי. גופים אלו מחוברים על גבי רשת פלסטיק חזקה וגמישה, המייצבת אותם ומונעת תזוזה במהלך השנים. אפשר להחליף את הריצוף מבלי לפגוע במערכת החימום, והיא אידיאלית עבור חללים גבוהים.

אלו הרכיבים העיקריים של מערכות חימום תת רצפתי בחשמל:

א. שכבת בידוד
ב. גופי חימום
ג. רשת ביטחון
ד. וסת חום

סיכום ומסקנות: בחירת מערכת בהתאם לצרכים האישיים

אם עוד לא נכנסתם לבית חדש ואתם מעוניינים במערכת חימום תת רצפתי, הגז הוא הפיתרון האולטימטיבי עבורכם. יש לנצל את שלב הקמת התשתיות, ולהתקין את מערכת החימום מבלי לשאת בעלויות נוספות. ניתן ליהנות ממערכת הגז לאורך שנים ללא צורך בתחזוקה, ומבלי לדאוג לשיקולי בטיחות.

לעומת זאת, אם אתם גרים בדירה ישנה עם חלל גבוה – מערכת הפועלת על חשמל יכולה ללא ספק להתאים עבורכם. יש לבדוק את הצרכים הספציפיים ולהתייעץ עם אנשי מקצוע, אך מערכות אלו מבטיחות חימום יעיל בכל חלקי הארץ מבלי לייבש את האוויר או לפגוע בתחושה הטבעית.

המאמר באדיבות עלית הגז
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים