כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס בודק חשמל

כדי להכשיר את עצמכם יותר כטכנאי חשמל בקורס בודק חשמל יש לעבר הכשרה מסוימת , כיום יש קורס בודקי חשמל הנותן למתעניינים הכשרה בתחום. ההכשרה הינה גם עיונית וגם מקצועית.

31/10/2017

חשיבותו של בודק החשמל

חשיבותו של בודק החשמל
בשביל שנוכל להבין עד כמה בודק חשמל, או לצורך העניין חשמלאי, הוא איש מקצוע מהותי עבור כל מוסד וכל אדם בחברה המודרנית, עלינו להבין קודם כל את חשיבותה של המערכת עצמה לשגרת החיים בעולם המודרני. ובכן, החברה שבה אנחנו חיים היא חברה שבה כמעט כל פעולה שאנחנו מבצעים קשורה בצורה כזו או אחרת למערכת חשמלית. החל מהעבודה שלנו, דרך שעות הפנאי שלנו ועד האוכל שאנחנו מכינים – בכל דבר אנחנו תלויים במערכות אלו ובתשתית אלו תקינה ובטוחה.

תקינות תשתיות החשמל

בכדי לוודא שתשתיות החשמל בבית או בעסק אכן תקינות ובטיחותיות, אנחנו צריכים בדיקה מקצועית של איש מקצוע – הן ברמה הפרקטית בכדי לדעת שאנחנו יכולים להשתמש במכשירים בבטחה, והן ברמה הפורמלית בכדי לקבל את האישורים השונים מחברת החשמל, חברות הביטוח, מכבי האש וכדומה. לטובת המטרה הזאת בדיוק ישנו בודק החשמל, שכאמור הופך לאחר מאנשי המקצוע הרלוונטיים ביותר עבור כל אחד ואחד מאתנו בנקודה זו. כעת, נבין בדיוק כיצד הופכים לבודק ומהי הכשרתו של איש מקצוע חשוב זה.

כיצד נראית הכשרתו של בודק החשמל ?

קורס מקצועי – בסיס ההכשרה היא כמובן הקורס המקצועי בתחום. קורס זה, שמכשיר חשמלאים , עובר במספר מכללות מקצועיות ברחבי הארץ, ועל פי הנחיות משרד הכלכלה עליו לשלב בין הכשרה עיונית בנושא החוקים, התקנות וההנחיות לגבי מערכות חשמל, תכנונן ובדיקתן, ובין השתתפות בפועל ב-20 בדיקות במבנים פרטיים או מסחריים ו-10 בדיקות במבני תעשייה. בסופו של הקורס הזה מוכשר הטכנאי כבודק מוסמך באחת מדרגות ההסמכה – מ-1 ועד 3, כאשר 3 היא הגבוהה ביותר שבה רשאים לבדוק כל מערכת בכל מבנה.

תנאי הקבלה לקורס בודק חשמל

דרישות ותנאי הקורס – קורס בודק חשמל הוא קורס שמיועד לטכנאים וחשמלאים בתחום זה, הטכנאים שרוצים לשדרג את הכשרתם ולהפוך לבודקים מקצועיים, עם ותק של כארבע שנים בעבודתם זו. מהנדסים שפונים לקורס מוסמכים לדרגה 3. אחת הדרישות החשובות להשתתפות בקורס היא הפנייה מטעם המנהל לענייני חשמל. הקורס עצמו עולה בטווח שבין 6,500-8,000 ₪ בהתאם למוסד הלימוד, ובדרך כלל הוא עובר במתכונת של מפגש או שניים בשבוע בלימודי ערב בכדי לא לפגוע בתעסוקה היום יומית שלנו. בסופו של הקורס המתאים לנו אנו מוכשרים בדרגה 1, 2 או 3 בהתאם להכשרתנו הקודמת.

הרווחיות שבתחום החשמל

בודק חשמל הוא איש מקצוע נחוץ במיוחד בחברה שבה אנחנו חיים, ואפשרויות התעסוקה בתחום זה הן לא מועטות, הן כבודק פרטי והן כחלק משירותי בדיקת מקצועיים יותר שנותנים לנו את הבסיס המקצועי האיכותי והרחב יותר בכדי להשלים את הכשרתנו כבודקים המקצועיים ביותר שרק נוכל להיות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים