כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

נדל"ן או שוק ההון – היכן להשקיע?

שוק הנדל"ן הרותח בישראל מושך אלי משקיעים רבים המבקשים להשקיע את הונם בנכסים מניבים עם תשואה יפה שצפויה לגדול במהלך השנים הבאות. עם זאת, ישנם רבים המשקיעים את כסף בשוק ההון, המאפשר להם פיזור סיכונים וסיכוי גדול יותר לזכות בתשואות גבוהות במיוחד, במחיר של סיכון לא מבוטל. איזה אפיק השקעה מתאים לכם?

05/11/2017

היכן להשקיע כסף שנצבר?

היכן להשקיע כסף שנצבר?
אנשים משכילים ובעלי מודעות רבים שואפים כיום לחסוך סכום כסף נאה על מנת להשקיע אותו באפיקים מניבים – זאת על מנת לפרוש מהעבודה הרבה לפני גיל הגמלאות וליהנות מכל היתרונות של חיי החופש. כיום זה בהחלט אפשרי, וכל אחד שצבר מספר נכבד של מאות אלפי שקלים פונה לאחד האפיקים האפשריים: שוק ההון או שוק הנדל"ן. התשובה לשאלה במה להשקיע היא במרבית המקרים מאוד אינדיווידואלית. יחד עם זאת, באמצעות היכרות עם הפרמטרים הבאים ניתן לקבל מושג כללי ולהבין מה הכיוון המועדף עבורכם. השאלות הבאות, המסייעות במיקוד ההבנה, הן אבני דרך חשובות בטרם בוחרים לבצע השקעה.

כמה אתם מוכנים לסכן?

באופן כללי, גם שוק ההון וגם שוק הנדל"ן מהווים סיכון מסוים. שוק הנדל"ן לרוב רווחי, אך גם בו יש עליות ומורדות, ויש להיות מוכנים לכך שבתקופות מסוימות ערך הנכסים יורד. יחד עם זאת, יש שיגידו ששוק ההון הוא עוד יותר בלתי צפוי, והשקעה של סכומים רבים במניות היא מסוכנת. בשני האפיקים ניתן לנקוט באמצעי זהירות: להשקיע סכומים שלא מהווים את כל הערך שיש לכם, פיזור של ההשקעות על מנת לצמצם סיכונים, היכרות עם תחומי ההשקעה כדי שלא להיות מופתעים ולראות את הנולד ועוד.

כמה כסף יש לכם?

כיום גם בתחום הנדל"ן וגם בתחום מסחר בשוק ההון ניתן למצוא אפיקי השקעה בסכומים קטנים יותר ממה שהיה מקובל בעבר. למשל, ניתן לרכוש נדל"ן כחלק מקבוצת רכישה, או לקנות מניות בסכומים קטנים (סכומים קטנים יותר = סיכונים קטנים יותר). עם זאת יש מי שיגידו שרכישות קטנות בתחום הנדל"ן עשויות להיות משתלמות יותר, משום שניתן למנף אותן לאחר השקעה (עבודה) מסוימת. למשל, רכישת דירה במצב רעוע, השבחתה ומכירה במחיר גבוה יותר, זוהי דוגמא מעולה למינוף בתחום הנדל"ן.

מה הנטייה הטבעית שלכם?

יש אנשים שמעדיפים משהו מוחשי בידיים. במקרים אלה, השקעה בנדל"ן היא אמיתית וממשית יותר, זאת משום שיש לכם נכס. אך מנגד, זה גם אומר שיש צורך בניהול של הנכס, חיפוש משכירים, תחזוקה שוטפת ועוד. עם זאת, ניתן להעסיק בעלי מקצוע לשם כך ולחסר את ההוצאה הזאת מהתשואה – כך ניתן לראות האם מדובר בהשקעה משתלמת או לא. אנשים בעלי אופי מעט יותר אמיץ יכולים ליהנות מהשקעות בשוק ההון, אך כדאי מאוד ללמוד את התחום על מנת להימנע מטעויות חמורות.

מה אתם רוצים לעשות בעתיד?

השקעות בשוק ההון במסגרת קרן השתלמות או קופות גמל מהוות פתרון פופולרי בימינו. אנשים משקיעים בשוק ההון, במניות ואג"ח מבלי להסתכן יותר מדי, ופעמים רבות נעזרים במומחים בתחום הפיננסי. מדובר בדרך בטוחה ליצור הכנסה פסיבית בשלבים מאוחרים יותר בחיים. אך במידה והרצון שלכם הוא להיות כאן ועכשיו ולעשות כסף במו ידיכם, שוק הנדל"ן מהווה עולם ומלואו.
הבחירה בין שוק הנדל"ן ושוק ההון היא במידה רבה עניין של העדפה אישית, הערכת סיכונים ופיזור השקעות למניעת אובדן מלא. באמצעות איזון בין השניים או בחירה מושכלת באחד מאפיקי ההשקעה הפופולריים ניתן להפיק את המרב מהכסף העומד לרשותכם כיום.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים