כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

זהב וכסף בעולם הרכב

את הזהב והכסף כולנו מכירים בתור המתכות הכי נוצצות ויוקרתיות, שהשימוש בהן נעשה בעיקר בעולם האופנה ואפילו בעיצוב הבית. אך קניית זהב יכולה להיות רלוונטית גם לתעשיות אחרות כמו האלקטרוניקה והרכב.

07/11/2017

איפה משלבים זהב וכסף?

איפה משלבים זהב וכסף?
תעשיות שונות משלבות את המתכות היוקרתיות ואחת המוכרות ביותר היא תעשייתי האלקטרוניקה. תחום הננו- טכנולוגיה מתפתח מאוד בשנים האחרונות והיום ניתן למצוא לוחות חשמליים קטנים ביותר. לוחות אלו חייבים להוליך חשמל בצורה מיטבית ולהיות עמידים מה שמאפשר את השילוב שלהן בצורה טובה מאוד, יחד עם תעשיות שונות שמשתמשות בלוחות אלו. גם תעשיית הרכב, תעשיית המטוסים, הספינות ואפילו מעבורות החלל משתמשות במתכות היוקרתיות הללו לא בגלל היוקרה וסמל הסטטוס שלהן אלא בגלל התכונות הפיזיקליות.

מדוע משלבים זהב וכסף בתעשיות שונות?

קניית זהב הפכה להיות עניין הרבה יותר גדול מאשר שיבוץ לתכשיטים או יצירת פריט מסוים שמתאים למעמד כלכלי מסוים. קניית זהב מתבצעת על ידי תעשיות רבות כיון שמדובר בחומרים שימושיים במיוחד שיכולים להקנות תכונות שאך מתכת אחרת לא יכולה להקנות. מתכות אלו מוליכים חום בצורה מצוינת, מוליכים חשמל יותר ממתכות אחרות כך שיכולות להתחבר ללוחות אלקטרוניים קטנים, עמידים מאוד בפני לחות וקורוזיה והן גמישות מאוד לתבניות שונות.

השתלבות בעולם הרכב

שילוב מתכות אלו בעולם הרכב מתבצע בשני מובנים. המובן הראשון הוא במערכת האלקטרונית של הרכב. כמו שכבר נאמר, מדובר על מתכות עמידות ביותר שמוליכות חום וחשמל בצורה טובה מה שיכול להיות שימושי ביותר למחשב הרכב או למערכת החשמלית שלו ממש כמו בכל חברת מחשבים, צ'יפים או אלקטרוניקה אחרת. הרובד השני שבו משולבות המתכות הללו היא ליצירת רכבי יוקרה יקרים עוד יותר מהדגמים הרגילים. רכבים שמצופים הב מבחוץ ומבפנים הופכים להיות קורצים מאוד לעשירים שרוצים להראות מה כוח הקנייה שלהם. אמנם אין שימוש ממשי לזהב או לכסף מלבד העיצוב אך זה מספיק כדי למשוך את העיניים ולפתות בעלי ממון לרכישה של רכב שיוצר במיוחד.

תראו אותי, אני נוצץ!

זהב וכסף בעולם הרכב הופכים את הרכבים ליוקרתיים אפילו יותר ממה שהם היו לפני כן. אם חשבתם שלקנות מרצדס או אאודי זו משימה בלתי אפשרית עבורכם, חכו שתראו רכבים שמצופים בזהב 24 קראט. אם זה נראה לכם כמו בזבוז של זהב תחשבו שוב, כיוון שמכוניות כאלו יכולות לעלות כמה מיליוני דולרים. בדרך כלל ציפוים אלו מתבצעים בעיקר על החלק החיצוני אך גם החלקים הפנימיים שלו מהודרים ונוצצים. מההגה ועד מוט ההילוכים ולאורך כל לוח המחוונים, הכל יהיה זהב, כסף או שילוב שלהם.

ייצור מיוחד למכירה פומבית

בסופו של דבר לא חסרים מיליונרים שירכשו מכוניות כאלו אך עדיין זה לא רווחי לייצר מכוניות אלו בפס ייצור, נוסף לעובדה שמי שקונה רכב כזה רוצה להיות מיוחד. מכוניות אלו בדרך כלל נמכרות במכירה פומבית ולעתים אפילו מיוצרות בהתאמה אישית כך שיש להם קונה עוד לפני שהתחילו את החלק הראשון של הייצור. הרכבים שמורכבים מזהב או מכסף הם כמעט תמיד רכבי יוקרה כמו פרארי, למבורגיני, מרצדס, בוגאטי וכולה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים