כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

מציאת עבודה בתור גוזם עצים

יש הרבה עבודות מעניינות שמחכות לכם ואתם אפילו לא מכירים. אחת מהעבודות הללו היא גוזם עצים שיש לו לא מעט עבודה, בין אם מדובר בעבודות גינון, הכנת שטחים לבנייה, שיפור עצים לתפוקה טובה יותר או כריתת עצים מסוכנים.

08/11/2017

מה כוללת העבודה בתור גוזם עצים?

מה כוללת העבודה בתור גוזם עצים?
גיזום עצים היא לא משימה פשוטה כמו שאנשים רגילים נוהגים לחשוב. זו לא מלאכה פשוטה כיוון שיש צורך להשקיע מחשבה רבה בגיזום הנכון לכל עץ או שיח בהתאם לגילו, מצבו, סוגו והאזור שלו. יש הרבה מקרים בהם הגיזום נתקל בבעיות כאשר הגוזמים לא סגורים על דרך הפעולה הטובה ביותר וצריכים להתייעץ זה עם זה לגבי הביצוע הנכון ביותר. יש מצבים בהם כריתת עצים עומדת על הפרק, שם יש סיכון גבוה גם לחיי הגוזמים וגם לנוכחים מסביב ולרכוש הרב שמסביב בעיקר כשמדובר במתאר עירוני וזה מראה שבעבודה זו יש גם לא מעט אקסטרים.

עבודה מסוכנת שדורשת הכשרה מיוחדת

העבודה בתור גוזם עצים אינה פשוטה ואף מאוד מסוכנת. אמנם כולנו מדמיינים בראשנו כיצד גוזם עצים עולה על מנוף גדול וכורת עץ בגובה עשרות מטרים אך מלבד התסריט הזה, שקורה במציאות לא מעט פעמים, יש הרבה מצבים אחרים, קלים יותר, שעדיין יכולים להציב את הגוזם בסיכון. ענפים שנופלים או עבודה בגובה שמסתבכת, כאשר גם כמה מטרים יכולים לגרום לפציעות קשות. עבודה עם מסורים חשמליים ומכונות שיכולות לכרות אצבעות או לגרום לדימום הם כלים שגוזמי עצים משתמשים בהם יום יום ולכן חשוב לשמור על ערנות ולא ליפול לשאננות כדי שהתאונות לא יקרו.

עבודה מתגמלת עם שעות עבודה משתנות

גיזום עצים היא עבודה מאוד מתגמלת בעבור שעת עבודה. ללא ספק מדובר בעבודה עם סיפוק גבוה אך גם שכר נאה לכיס כאשר כריתת עצים או גיזום עצים היא חלק עיקרי מענף החקלאות וכמובן גני נוי רבים ברחבי הארץ, פרטיים וציבוריים. אין הרבה חברות שמציעות גיזום מקצועי ביחס לביקוש בשוק ולכן גוזם עצים יכול למצוא את עצמו עובד לא מעט שעות ביום ומרוויח על כך מעל 10000 שקלים אפילו בתור מתחיל. אחרי שנצבר ניסיון השכר עולה כמו גם הקידום של אותו גוזם ויש כאלו שגם מתחילים את דרכם כעצמאיים בתחום ומספקים שירות עם כלים משלהם.

שירות לקוחות מיטבי

חלק גדול ממלאכתו של גוזם עצים הוא שירות לקוחות. נכון שגוזם העצים הוא הסמכות הבחירה להחליט מה צריך לעשות לעץ ומה לא אך הוא חייב להקשיב לטענות של הלקוחות שלו ולהבין האם יש בעיה ומה הסיבה שבכלל קראו לו. יש לקוחות פרטיים שמעוניינים בגינה מיוחדת ורוצים לגזום את העצים והשיחים שלהם בצורה מסוימת, לעומת אנשים שעצי הפרי במטע שלהם לא גדלים כמו שצריך והם מעוניינים לשמוע מגוזם מומחה מהי בדיוק הבעיה.

סיפוק אדיר בטיפול בצומח

מי שמתעסק בתחום הגיזום בוודאי אוהב את התחום והחל בו כתחביב והסיפוק של התעסקות במשהו שאתה אוהב ולראות איך צמח חי צומח טוב יותר בזכות העבודה שלך הם סיפוקים אדירים שלא מקבלים בכל עבודה. כריתת עצים שמפריעים לאנשים ומסכנים אותם, טיפול בעץ חולה ושיפור תפוקת העץ הם דברים שגרתיים עבור גוזמי העצים.

לעבוד ולנשום את השטח

מי שלא מעוניין בעבודה משרדית הגיע למקום הנכון. יש כמה דרגות של גוזם, מדרגה א' לגיזום גינות ופארקים עד דרגה ג' שבה התלמיד יוכשר כמטפס עצים מומחה, כאשר כל אחת מהרמות תשלח את הגוזם לעבוד בשטח עם העצים והחורשות שבהם יצטרך להפגין את מקצועיותו. מי שאוהב עבודה טכנית ואוהב להיות בשטח תוך טיפול ושיפור הצמחייה שמסביבו, זו העבודה הטובה ביותר עבורו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים