כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

בעיות עיניים עקב עבודה מול מחשב

כולנו יושבים מול המחשב ולמעשה גם בזה הרגע קוראים ממנו את השורות הללו. המחשב עיצב את האנושות מחדש והיום כשהם הופכים להרבה יותר זולים ומתקדמים, קל מאוד לשהות בו שעות רבות. יחד עם זאת, ישנן בעיות שהמחשב יכול לספק לכן חשוב להכיר אותן ולהימנע מהן.

09/11/2017

למה זה קורה?

למה זה קורה?
למה בכלל המחשב מזיק? זו שאלה שהרבה אנשים לא יודעים את התשובה אליה וחשוב להבין אותה כדי לדעת כיצד להתמודד. ראשית, העיניים מתאמצות כשהן מביטות במחשב. אף אחד לא יזיק לעיניים שלו אם הוא יסתכל 20 דקות על המחשב אך רובנו עובדים על היום מול המחשב ולכן אנו נמצאים בקבוצת סיכון ללקות בבעיות עיניים. שנית, מסכי המחשב מאירים באור חזק וזה פוגע בראייה שלנו. לא סתם אומרים להתרחק ממסך הטלוויזיה בעיקר לילדים קטנים אך גם בגיל מבוגר כשכבר מספיקים להעיר לנו מסכי המחשב מבצעים את אותו הנזק.

מה ההשלכות של צפייה ממושכת במחשב?

ההשלכות של צפייה ממושכת במחשב יכולות להיות קטנות או גדולות התאם למשך החשיפה, לתדירות שלה וכמובן לחומרת המצב בהתאם למרחק שיושבים מהמסך, גודל המסך וכולה. הבעיות המורגשות ביותר הן בעיות בעיניים שמיד יתחילו לכאוב אפילו זמן קצר אחרי שהייה ממושכת. ברוב המקרים נתעלם מהכאבים הללו אך אם נמשיך לבצע אותן יום אחרי יום הנזקים יכולים להחמיר. העין תהיה יבשה ויהיה קשה למקד את הראייה וככל שנמשיך לצפות במחשב ולאמץ את העין הבעיה רק תחמיר. יחד עם זאת יכולות להיות בעיות בגב התחתון ואף כאבים באזור הצוואר מה שיכול להציק מאוד גם בטוח הארוך.

כיצד פותרים את הבעיה?

פתרון הבעיה מתחלק לשניים: מניעה וטיפול. שלב המניעה צריך להיות מיושם מאותו רגע שאתם מחליטים לעשות שינוי, גם אם כבר צו לכם חלק מהבעיות, כדי לא להחמיר אותן, הרי מי מאיתנו באמת לא יכול לשבת מול המחשב בעיקר כשזה קשור לעבודה. בין שלבי המניעה חשוב מאוד לשבת עם המחשב במרחק סביר של 50 עד 70 סנטימטרים, לא רחוק מידי כדי לא לאמץ את העין ולא קרוב מידי כדי לא לספוג הרבה אור, ולפי מצב המסך גם להנמיך את התאורה. כדאי מאוד גם שהעיניים יסתכלו מעט למטה כעשרה עד עשרים סנטימטרים ולא למעלה מה שיגרום לכאבי צוואר.

סוגי קומפרסים שונים:

קומפרסים לעיניים יכולים להיות יעילים במיוחד כדי להסיר מהלחץ התוך עיני שנוצר לכם בזמן הצפייה הממושכת במחשב ולהפחית את הכאבים. קומפרסים לעיניים יכולים להיות קרים או חמים ובכל מה שקשור לנזקים שנגמרים מצפייה במחשב מומלץ קרים שירגיעו את העין. קומפרסים לעין יכולים להיות עם בדים דקים או צמר גפן וכדאי לבצע אותם כמה פעמים ביום בכל יום בו התאמצתם מול המחשב בשילוב של הפסקות תכופות.

אתר מדס מוצא בשבילכם הכול

אנחנו באתר מדס מספקים מודעות רבות מכל הסוגים למוצרים יד שניה, רכבים, דירות, שירותי עורכי דין ועוד. אצלנו ניתן למצוא הכול בצורה הכי נוחה הודות לממשק הנוח ולכמות האדירה של מודעות שמתפרסמת מיום ליום ומתווספות למאגר רחב שקשה להאמין שלא תמצאו בו את מה שאתם צריכים. אם אתם רוצים לקרוא כתבות מגזים מעניינות, לדעת כיצד בוחרים בעל מקצוע כמו שצריך או רוצים לדעת אלו הופעות שוות יש בימים הקרובים, אצלנו תמצאו את כל המידע שתצטרכו ואף מעבר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים