כרגע באתר
3
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לתחזוקת קולטי שמש

דוד שמש הוא מוצר שנותן לנו ליהנות ממקלחת חמה בכל עונה. בימים הקרים הוא יהיה שם בשביל לחמם אותנו ובימים החמים הוא יספק לנו מקלחת בעלויות מינימליות. על מנת לשמור עליו לאורך שנים חשוב שתדעו איך לתחזק את דוד השמש היטב וכך גם תחסכו עלויות גבוהות.

09/11/2017

חשוב להכיר את חלקי הדוד

חשוב להכיר את חלקי הדוד
כדי לתחזק נכון דודי שמש חשוב להכיר את החלקים שלהם. לא מעט אנשים מבינים מה דוד השמש עושה אך באופן כללי למדי לא מאפשר להם להבין את הבעיות שצצות בו לבד. אחרי כמה שנים של שימוש צצה לה בעיה פתאומית שלמעשה לא הייתה פתאומית אלא התחילה כבר חודשים לפני כן. זו הסיבה מדוע צריך להבין מהם בדיוק קולטי השמש, מה חשוב לדעת לגבי המיכל וגם לגבי בחירת הדוד המתאים שגם לו השלכות על עמידות הדוד והצורך בתחזוקה שלו.

מה עושים קולטי השמש?

קולטי שמש הם אלו שקולטים את קרני השמש ומחממים את המים. המים נמצאים בצינורות קטנים שעוברים לאורכו ולרוחבו של קולט השמש, שנקרא גם פאנל סולארי או לוח סולארי. אחרי שהאוויר מחמם את הפאנל השחור, החום עובר לצינורות המים והמים האלו זורמים למיכל של הדוד, כאשר האחרון מזרים מים קרים בחזרה לקולט וכך הפעולה מתבצעת ללא שימוש בחשמל. קולטי שמש פועלים בצורה הזו בכל רגע בלי צורך בהנעה אך עם הזמן גם העבודה שלהם יכולה להיפגע.

תחזוקה נכונה מתחילה בבחירה נכונה

אם אתם רוצים לתחזק היטב את קולטי השמש שלכם ולהרוויח דודי שמש שלא יעשו בעיות בעתיד חשוב להתאים אותם היטב. לאכל קולט שמש יתאים לכל משפחה או לכל דוד. צריכה להיות הלימה מקצועית בין גודלו של קולט השמש לבין אופי צריכת המים החמים של המשפחה וכמובן גודלו של מיכל דוד השמש. אין טעם לחמם מיכל קטן של 80 ליטרים עם קולט שמש ענקי ואי אפשר לצפות מקולט שמש קטן לחמם דוד של 200 ליטרים. בחלק מהמקרים ניתן להתקין 2 קולטי שמש שיבצעו עבודה טובה יותר ויחלקו את החימום ביניהם מה שיכול להיות מועיל לטווח הארוך.

קולטי שמש שמתאימים לישראל

יש שני סוגים של קולטי שמש ששונים זה מזה לפי סוג הצינורות. יש קולטים שמכילים צינורות מנחושת ויש שמורכבים מצינורות ברזל. הנחושת מתאימה לתנאי חום ולחות שהולמים את מדינת ישראל וזו הסיבה שהם נפוצים יותר. קולטי שמש כאלו לא יצטרכו תחזוקה גבוהה כמו קולטי הברזל, שמתאימים בעיקר למקומות קרים כמו אירופה. הנחושת מוליכה חום בצורה טובה יותר וההספק שלה טוב מה שמספק דודי שמש חזקים ויעילים יותר.

הגיע הזמן לנקות את הקולט

קולטי השמש הם חלק עיקרי מדודי שמש ולמעשה כאשר הקולט לא פועל, אתם תצטרכו להסתדר בקיץ עם מים קרים. מה כבר יכול לפגוע בקולט? יכול להיות שזו פגיעה חיצונית, יכול להיות שמשהו מכסה אותו ויכול להיות שזה פשוט אבק. האבק פוגע בקליטת קרני השמש והקרינה שלה לא מחממת את המים בצינורות ולמעשה כל התהליך לא קורה. עלו לגג, נקו את קולט השמש עם מטלית אבק והבעיה יכולה להיפתר.

שטיפה חיצונית עצמאית ויסודית עם טכנאי

שטיפה חיצונית של קולט השמש יכולה להחזיר את היעילות שלו. השטיפה החיצונית יכולה להתבצע בקלות וכל מה שתצטרכו לעשות הוא להגיע לידו עם מים, פעולה שתהיה טובה יותר מניקוי יבש. עם זאת, לפעמים הבעיה היא במים המלוכלכים שזורמים בו ולכן יש צורך לבצע שטיפה פנימית, שזו חייבת להתבצע עם טכנאי מוסמך כיוון שזו לא משימה פשוטה לפתוח את החיבורים המסובכים ולהחזיר אותם אחרי זה לאותו המקום.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים