כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד מזהים עבודת איטום טובה

עבודות איטום הפכו להיות עניין הכרחי בכל מבנה ומבנה כאשר כיום ישנן שיטות מתקדמות יותר שמתאימות למגוון מצבים. איטום בהזרקה, בסנפלינג וביריעות ביטומניות הן רק חלק מהשיטות המופלאות ששומרות על בית אטום ומבודד לאורך שנים.

16/11/2017

חשיבות האיטום בכל מבנה ומבנה

חשיבות האיטום בכל מבנה ומבנה
כל מבנה חייב לעבור איטום איכותי כי אם לא, לא רק שהשהייה בו לא תהיה איכותית ונעימה אלא המבנה עצמו יסבול מנזקים חמורים. אותם נזקים שעלולים להיגרם ייגרמו בעיקר ממי גשמים שיצטברו על שטח הגג אך יכולים להיווצר גם מהצפות כתוצאה מפיצוצים בצנרת. הנזק הכספי יהיה גבוה מאוד ועלול להיות פי כמה וכמה מהמחיר של כלל העבודות במבנה. במצבים קיצוניים הנזק עלול להיות מסוכן גם ליושבים בו. עבודות אלו תמיד היו אך בימינו הן משופרות יותר ומתאימות למגוון רחב של מצבים וגגות כך שכל גג יכול להיאטם בצורה יעילה, גם גגות קלים.

לבצע איטום זו לא כל המשימה

לדאוג לכך שקבלן יגיע אל ביתנו, אל העסק או אל המפעל, ויבצע עבודות אלו, זו רק חלק מהמשימה. בסופו של דבר חשוב לבחור קבלן איכותי שיידע לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר ולא רק יסמן 'וי' שהעבודה בוצעה. האיטום צריך להתבצע אחרי מחשבות ושיקולים רבים ובהתאם למצב הגג, כאשר יש הרבה פרמטרים להתחשב בהם. עבודה איכותית זו היא משימה לקבלנים מקצועיים ומנוסים שלא מבצעים עבודה חובבנית ומנצלים את חוסר הידע של הלקוח. יש כמה סממנים כדי לדעת האם העבודה איכותית וכך תדעו להישמר מפני אותן קבלנים בעייתיים.

כיצד מזהים עבודת איטום טובה?

עבודת איטום טובה חייבת להתחיל בכל ההסברים לגביה. כל קבלן צריך לקחת בחשבון שהלקוח שעומד מולו לא באמת יודע מה הוא צריך והוא מתבסס אך ורק על מה שנאמר לו. הקבלן צריך לספק מחירים מתאימים ולהציג את כל היתרונות והחסרונות של כל שיטה ולהסביר את פעולותיו. הוא צריך להסביר מדוע בחר דווקא בשיטה שבחר או למה הוא חושב שהיא הטובה ביותר, להסביר בכנות מתי יהיה צורך לחדש אותה וכיצד צריך ליישם אותה היטב וכמובן כיצד צריך לבדוק אותה.

היכרות עם המבנה

איטום איכותי חייב להתחיל מהיכרות עם המבנה. כבר בשיחה הראשונה בטלפון עם הקבלן תוכלו להבין האם מדובר במקצוען או לא. קבלן איכותי לא יקפוץ למסקנות ויספר לכם מה השיטה הטובה ביותר עוד לפני שראה את הגג כיוון שיש גגות שיש בהם מכשולים רבים כמו צלחות לוויין או דודים ולכן יש צורך קודם לראות את פני השטח.

עבודת איטום איכותית מתחילה מהכנת פני השטח!

ניקיון יסודי של כל שטח הגג היא פעולה הכרחית כדי שהאיטום יעבור בשלום. יחד עם זאת, הקבלן צריך לבדוק האם יש שאריות על הגג. שאריות איטום מחייבות הסרה יסודית שלהן כדי ליישם שכבה נוספת תוך שימוש בשכבות קישור שיחברו בין משפחות החומרים השונות. עבודה איכותית עובדת עם זמנים. הקבלן צריך לשתף אתכם כמה זמן אמור לקחת כל האיטום, מתי מיישמים את השכבה הראשונה, כמה זמן יש לחכות ותוך כמה זמן העבודה כולה מושלמת. רק כך תדעו שמקצוען עומד לפניכם ומטפל בגג.

בדיקת תקינות ותיקונים

אחרי שהעבודה הושלמה יש צורך לבדוק אותה. איטום בהזרקה היא שיטה טובה למלא סדקים קיימים וכך לדאוג שהכול בוצע בצורה מלאה. כמו כן, קבלן שדואג לשלמות העבודה חייב להציף את הגג ולהשאיר את המים עליו, כשהמרזבים סגורים, לפחות שלושה ימים. רק במידה ומים לא חודרים את שטח הגג אפשר לדעת בוודאות שעבודה הושלמה בצורה מושלמת.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים