כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תחזוקת דקים בדירה החדשה

אחת התוספות הטובות ביותר לדירה הוא הדק. בוודאי שפגשתם לא רק בבתים של חברים וקרובי משפחה אלא גם בעסקים רבים שמעוניינים להסב מראה טבעי לחצר או למרפסת.

19/11/2017

דק לא מתוחזק סופו להיהרס

דק לא מתוחזק סופו להיהרס
גם אם הדקים שנמצאים בבית החדש שלכם נראים לכם חדשים, עמידים ואיכותיים, אין זה אומר שכך יהיה מצבם בעוד שנה או שנתיים. חשוב תמיד לזכור שמזג האוויר בישראל אמנם אינו גשום אך עדיין הגשם יכול לגרום ללחות גבוהה שתנפח ותשחק לאורך הזמן. דק חייב לעבור תחזוקה הולמת כאשר שאננות או התעלמות מצרכיו מצדכם עלולה להרוס אותו כך שלא תהיה לכם אפשרות אחרת אלא להחליף אותו לחלוטין. השמירה עליו היא אינטרס שלכם ולכן חשוב שתדעו מה בדיוק הוא צריך.

תחזוקת דקים בדירה חדשה

חשוב מאוד לדעת עוד לפני שמתחילים לדבר על התחזוקה, שכל דק צריך תחזוקה שונה. יש כאלה שצריכים תחזוקה מרבית יותר, יש עמידים יותר כך שהזמן וההתעסקות בתחזוקה שלהם יהיו מועטים וכמובן זה תלוי גם היכן אתם גרים ומה השימוש .

הרחקת מזיקים

השלב הראשון בתחזוקת הדק היא לדאוג להרחיק אותו ממזיקים. לא תרצו שיגיעו אליו טרמיטים שיאכלו אותו מבפנים ולמרות שרובם בימינו מגיעים כשהם כבר מודברים ועם חומרים משמרים, עליכם לוודא זאת היטב. זה חלק עיקרי מהתחזוקה ולמעשה מבצעים את הריסוס או ההדברה פעם בכמה שנים מה שלא אמור לעלות לכם יותר מידי.

ניקיון כחלק מהתחזוקה

השלב השני בתחזוקת דק היא ניקיון שלו. הבעיה מתחילה בכך שאנשים לא יודעים כיצד לנקות אותו, לא יודעים מה סדר הפעולות הנכון ואחרי זה לא מבינים מדוע זה לא נראה חדש ונקי. אמנם ניתן להשיג ניקיון סביר עם ספונג'ה רגילה אך רק ניקיון בגרניק, מכונת שטיפה בלחץ, תהיה יעילה לניקיון שאתם רוצים לקבל. היא תחזיר לו את הצבע המקורי כיוון שהלחץ הגבוה של המים יחדור עד לקרום העץ וינקה אות והיטב מה שאי אפשר לקבל עם מברשת או מגב.

חומרים נוספים לתחזוקה

אחרי ששטפתם היטב עליכם למרוח אותו בחומר משמר. זה יכול להיות שמן או כל חומר אחר שישמור עליו, למעשה סוג של לכה. חשוב מאוד לזכור שאי אפשר למרוח את השמנים הללו על דק רטוב כיון שהשמן לא ייספג ולכן עליכם לחכות לכל הפחות יומיים עד שיתייבש לחלוטין.

שיופים לדק

במידת הצורך יש לשייף או להחליף חלקים. בדרך כלל צריך להחליף רק חלקים שנפגעו פיזית ונשברו או חלקים שכבר אבד עליהם הקלח.

עלויות נוחות ותחזוקה פעם בשנה

תחזוקה של דקים אמנם לא פשוטה אך היא לא מתבצעת באופן שוטף. מספיק שפעם בשנה תדאגו לכל הפעולות הללו ואתם תיהנו ממנו בצבע ומראה נהדרים. במקום לבצע את כל אלו בעצמכם תוכלו להזמין בעל מקצוע מתאים שיבצע זאת עבורכם בעלויות נוחות שישמרו על הדק איכותי וכך גם על השווי שלו להעלאת שווי הדירה כולה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים