כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קומפרסור אוויר בתעשייה

איך פועל קומפרסור?

26/11/2017
קומפרסור אוויר הינו מכשיר אשר ממיר כוח חשמלי לידי שאיבה של אוויר ודחיסתו. הקומפרסור מורכב משני חלקים עיקריים: משאבה ויחידת לחץ. המשאבה שואבת את האוויר החיצוני הנמצא בלחץ של אטמוספרה אחת לתוך יחידת הלחץ. יחידת הלחץ דוחסת את האוויר על ידי הקטנת הנפח והגדלת הלחץ של האוויר. את האוויר הדחוס ניתן אחר כך לשחרר על פי פקודה ולפי הצורך. קומפרסורים הם מכשירים חשובים מאוד במגוון רחב של תחומים בתעשייה. ישנם שלושה סוגים עיקריים של קומפרסורים אשר נמצאים בשימוש בתעשייה: קומפרסור בוכנתי, קומפרסור בורגי, וקומפרסור יבש. כל אחד מסוגי הקומפרסורים השונים מתאים לענפים אחרים בתעשייה ולכן חשוב לבחור את הקומפרסור המתאים ביותר.

איך מוצאים את הקומפרסור המתאים?

מאחר ויש יותר מסוג אחד של קומפרסור אוויר, חשוב לאפיין את הצורך בקומפרסור לפני הרכישה. האפיון צריך להיות מחושב לפי אופי המפעל וסוג התוצרת של המפעל, וגם לפי המפרט הטכני הנדרש מהקומפרסור.
• התאמה לסוג המפעל – לא כל קומפרסור אוויר מתאים לכל תעשייה וחשוב לקחת זאת בחשבון לפני שמבצעים את הרכישה. באופן עקרוני קומפרסורים נחלקים לקומפרסורים עם הזרקת שמן ונטולי שמן. קומפרסור בוכנתי הוא קומפרסור עם הזרקת שמן שמשמש לצרכים שונים מאוד בהרבה מאוד תעשיות. עם זאת, מאחר והשמן בא במגע עם האוויר בקומפרסור מסוג זה, הוא אינו מתאים לשימוש בתעשיות המזון והתרופות. קומפרסור יבש לעומת זאת, הוא קומפרסור שגם מבוסס על הזרקת שמן, אבל יש הפרדה בין השמן לאוויר. לכן, קומפרסור זה מתאים לשימוש בתעשיית התרופות, המזון, מעבדות, ואפילו מרפאות שיניים. סוג נוסף הוא קומפרסור בורגי. הקומפרסור הבורגי נחלק לשני סוגים: עם הזרקת שמן ונטול שמן, והוא משמש למגוון רחב של תעשיות מתקדמות.
• מפרט טכני – בחירת קומפרסור אוויר מחייבת מעבר מקיף ומדוקדק על המפרט הטכני. יתרה מכך עדיף להחליט לפני רכישת הקומפרסור את הצרכים שלכם, ובהתאם לכך למצוא קומפרסור מתאים. המפרט הטכני כולל כמה סעיפים חשובים אשר חשוב לשים לב אליהם. ספיקת אוויר – זהו סעיף המתייחס למהירות דחיסת האוויר של הקומפרסור. מומלץ לבחור בקומפרסור עם ספיקת אוויר מעט גבוהה מהנדרש על מנת ליצור מרווח ביטחון. דחיסות גזים – תעשיות שונות דורשות רמת דחיסות שונה לגזים שונים. לכן, חשוב להתאים את רמת הדחיסות המקסימלית שהקומפרסור יכול להגיע אליה בהתאם לצרכי התעשייה. עוצמת רעש – יש קומפרסורים רועשים יותר, ויש כאלו שפחות, וחלק מהקומפרסורים הם שקטים לגמרי. חשוב להתאים את עוצמת הרעש לסביבת העבודה על מנת ליצור סביבת עבודה נעימה.

הקפדה על פרטים היא חשובה

בכל הנוגע לקומפרסור אוויר, ישנה חשיבות גבוהה להקפיד על כל הפרטים הקטנים ולא להתפשר. רכישת מכשיר כל כך חשוב לתעשייה אינה עניין פעוט ולכן חשוב לרכוש קומפרסור מתוצרת איכותית, בעל מפרט טכני מתאים לצורך התעשייתי.
באדיבות אוטמי זקין מנדפים לתעשיה, לעסקים ולפרטי
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים