כרגע באתר
2
1
8
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התנאים שבין השוכר למשכיר

כמו בכל הסכם אחר בין זרים ובמיוחד במקרה של השכרה או מכירת דירה קיימת חשיבות גבוהה להסכם עצמו ולתנאים הכתובים בו. בכתיבת ההסכם חשוב לשני הצדדים להגן על עצמם אבל במיוחד למשכיר, הסכם הכתוב בצורה בהירה ומפורטת יחד עם ביצוע המחקר המתאים ובחירת השוכרים המתאימים תוביל להסכם השכרה בטוח ואמין.

26/11/2017

בחירת השוכר

בחירת השוכר
אחת הדרכים הבטוחות להמנע מעוגמת נפש היא לדעת מיהם האנשים העומדים מולך בעת חתימת ההסכם על השכרת הדירה, באופן כזה אפשר למנוע איחור בתשלומים, ביטול של ההסכם, גניבות ובעיקר חוסר יכולת כלכלית עתידית לעמוד בהסכם השכירות. כדי לוודא דבר כזה רצוי להסתמך על עובדות ולא רק על איך שהאנשים בוחרים להציג את עצמם, הוכחות שמקובל לבקש יהיו בדרך כלל 6 תלושי משכורת אחרונים, הצהרה בנקאית של החותמים על החוזה ושל הערבים, צ'ק ביטחון, המלצות מהמשכיר האחרון ובמקרים קיצוניים אפילו תעודת יושר מהמשטרה.

תיאור מדוייק של תנאי השכירות הבסיסיים

תיאור מדוייק של תנאי השכירות הבסיסיים
כשמדובר על תנאי שכירות בסיסיים הכוונה היא למטרת ההשכרה ולתשלום. החשיבות בתיאור מדוייק של מטרת ההשכרה הינה גבוהה, בתיאור הזה חשוב להתייחס למטרת ההשכרה ובמידה ומדובר במטרה עסקית להוסיף תנאים ברורים לגבי מקרה בו ההתפתחות העסקית של השוכר תשפיע על המבנה המודשכר. בכתיבת פרטי התשלום חשוב להוסיף את החישוב הכולל של סכום ההשכרה לשנה – לדוגמא: 40,000 ש"ח שכירות אשר יתפרשו במהלך 12 תשלומים חודשיים, הניסוח במקרה הזה הינו בעל חשיבות ובצורה זו ניתן להבטיח את התחייבותו של השוכר על מלוא הסכום מראש.

מצב הנכס

כאשר מוכרים, משכירים, שוכרים או קונים נכס חשוב לבדוק את מצב הנכס ולציין כל נזק אשר אשר כבר קיים, במקרה של דירות למכירה בחדרה או בתל אביב לדוגמא כדאי גם לשים לב לנזקים קטנים שנגרמים על ידי מזג האויר והקרבה לים וזאת כדי למנוע את התפתחותם ובכך נזק גדול יותר לנכס אשר ייפול על אחריות השוכרים.

בטחונות

בטחונות מהווים את אחת הנקודות החשובות בחתימת חוזה, הבטחונות כשמם כן הם נועדו להגן על המשכיר במקרה והשוכר אינו יכול לשלם את השכירות, או שמחליט לצאת באמצע חוזה מבלי לשלם. מבחינת ערבויות כיום האופציה הבטוחה ביותר היא ערבות בנקאית אוטונומית. ערבות בנקאית אוטונומית היא בעצם מצב בו הבנק ערב על השוכר ובמידה של אי תשלום הוא זה שמשלם את הסכום מבלי צורך באישור השוכר וללא הסברים מיותרים מהמשכיר, דרך זו נחשבת הבטוחה ביותר למשכיר אך לא כל השוכרים מעוניינים באופציה הזו או בתשלום הריביות המעורבות בפעולה שכזאת. במידה והאופציה של ערבות בנקאית אוטונומית אינה זמינה אפשר גם לבטח באמצעות שטר חוב ללא מועד פדיון.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים