כרגע באתר
2
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חידושים אחרונים בתחום הנדל"ן

תחום הנדל"ן ידע לא מעט שינויים בשנים האחרונות, בין אם אלו דירות להשכרה, דירות למכירה או כל נדל"ן אחר. במאמר זה נציג כמה מהחידושים האחרונים בתחום.

29/11/2017

חידושים וחוקים

תחום הנדל"ן ידע לא מעט שינויים בשנים האחרונות, שוודאי הפתיעו רבים. בין אם אלו דירות להשכרה, דירות למכירה או כל נדל"ן אחר, האפשרויות המוצעות כיום הן רבות וכך גם טווח המחירים. אחד החידושים הבולטים בתחום קשור דווקא לעולם החקיקה. במהלך השנים חוקקו חוקים שונים, המשפיעים הן על המוכרים והן על הרוכשים, חוקים שמטרתם להפוך את התחום למסודר ולמאורגן עוד יותר וכן למשוך אליו רבים, ובעיקר משקיעים, על מנת לפתח ולקדם אותו.

חוק מע"מ 0 – הזדמנות לעתיד טוב יותר

חוק מע"מ 0 – הזדמנות לעתיד טוב יותר
זהו אולי אחד החוקים המדוברים ביותר בתחום הנדל"ן ולא בכדי. החוק, שאותו יזמו הן משרד האוצר והן משרד השיכון, מתמהמה אמנם אך נועד לאפשר לזוגות רבים להגשים חלום ולרכוש דירה. הצעד החשוב הזה הוא בעצם הכרה בצורך הרב של זוגות צעירים בדירה, זוגות שאינם בהכרח בעלי ממון ומוצאים את עצמם מתקשים לא מעט להגשים את החלום. מטרתו העיקרית של חוק מע"מ 0 הוא להצליח ולהתגבר על הפערים שבין ההיצע לביקוש, פערים שנוצרו לאורך השנים ובמיוחד לאור ההזנחה המתמשכת של השוק עצמו. בעקבות משבר הדיור העמוק, שהוביל זוגות צעירים רבים לחפש אלטרנטיבות ואולי גם לזנוח את החלום בכל הקשור לרכישת דירה, מורגשת עתה אופטימיות באוויר, הזדמנות לרכוש דירה וליהנות מהטבה משמעותית.

תכנית מחיר מטרה

מטרתה של התכנית המיוחדת הזאת, שעליה אחראי משרד הבינוי והשיכון, היא לאפשר לרוכשי דירה ראשונה ולאלה המעוניינים לשפר את תנאיהם לעשות זאת במחיר נמוך ב-20 אחוזים מהמחיר המוצע בשוק באותו האזור שבו הם מעוניינים. נכון להיום פועלת תכנית מחיר מטרה בעיר מודיעין, הנחשבת למבוקשת מאד בקרב זוגות צעירים רבים. העיר נמצאת באזור מרכזי, נוח ונגיש ומספקת שירותים נרחבים לתושביה. בעתיד צפויים לעלות על הקרקע פרויקטי בנייה נוספים שייקחו חלק בכך, הכוללים דירות מגורים בשטח של בין 60 מ"ר ל-150 מ"ר. מחירי הדירות ייקבעו במסגרת מכרז ויהיו, כאמור, נמוכים ממחיר השוק באזור שבו הן נמצאות בכ-20 אחוז. לדירות הללו יהיו זכאים חסרי דירה ומשפרי דיור. מדובר בפרויקטים אטרקטיביים מאד, בדומה לפרויקטים של אחד היזמים המצליחים והמובילים כיום בארץ, היזם עמוס פוזיילוב, שמציע פרויקטי נדל"ן העונים על קריטריונים רבים ומהווים מוקד משיכה לזוגות, ליחידים וכמובן גם למשפחות עם ילדים.

חוק שכירות הוגנת

באשר לשוכרי הדירות, זהו חוק חשוב וחדש יחסית שאושר לאחר לא מעט שנים של עבודה כדי לקדמו. את החוק קידמה שרת המשפטים איילת שקד והוא כולל, למעשה, שתי הצעות חוק פרטיות: אחת של חבר הכנסת רועי פוקלמן והשני של חברת הכנסת סתיו שפיר. מטרתו העיקרית של חוק זה היא להסדיר את היחסים שבין השוכר למשכיר ולקבוע מהי דירה ראויה להשכרה לצורך מגורים. החוק גם מגדיר מהי דירה שאיננה ראויה למגורים, דירה שבעליה איננו יכול להשכירה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים