כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד תמגנו את המשרד שלכם מפני שריפות?

אין זה סוד ששריפה במשרד יכולה להיות הרסנית, לגרום לפגיעה בנפש ורכוש, להשבית את העסק ואף להוביל לעלויות והוצאות בשל תיקון נזקים. לכן כדי להימנע מכך יש לצמצם את הסיכון להתלקחות ולמגן את המשרד מפני שריפות במידה מרבית.

14/12/2017

בראש ובראשונה - ערנות

בראש ובראשונה - ערנות
אחת הדרכים למגן את המשרד מפני שריפות היא לשמור על ערנות. אין כמו פעולות מניעה חיוניות כדי למנוע את סכנת ההתלקחות. אולם עד כמה שנהיה מרוכזים טעויות אנוש עלולות לקרות וישנם דברים שאינם בשליטתנו. לכן כדי להבטיח שגם אם פורצת שריפה מכל סיבה שהיא, המשרד יהיה ערוך, יש להתקין בו את כל אמצעי הבטיחות אשר ברגע האמת יפעלו לצמצום נזקים ולמיגור האש במהירות האפשרית.

מערכות גילוי אש ועשן

תפקידן המרכזי של מערכות אלו נגזר משמן והוא לזהות שריפות או עשן במשרד ולפעול בהתאם. דרכי הפעולה של מערכות אלו משתנות ממערכת למערכת ונובעות מהפונקציות שהמערכת כוללת. ישנן מערכות אשר מתריעות מפני הסכנה, ישנן כאלו שפועלות לשחרור עשן, מערכות אחרות ידוממו את מערכות המיזוג בעוד שיש מערכות אשר יפעילו ספרינקלרים בטיחותיים. כמו כן יש מערכות אשר ישלבו את כל הפונקציות המצוינות לעיל.

מערכות כריזת חירום

במקרה ופרצה שריפה במשרד שלכם מערכת שתתריע על הסכנה הנה הכרחית. מערכות אלו מתממשקות עם מערכות גילוי וכיבוי אש וברגע בו מאותרת שריפה הן מסייעות בפינוי מהיר של האנשים והלכודים. בעזרת מערכות אלו כל העובדים יוכלו להתפנות כמה שיותר מהר מן המבנה וכך כמות הפגיעות בנפש ובחיי אדם יפחתו במידה משמעותית. כמו כן ישנן מערכות מתקדמות אשר מזמנות גם את שירותי הכיבוי.

מערכות ספרינקלרים

דרך נוספת למגן את המשרד היא להתקין מערכות ספרינקלרים בטיחותיים. מתקנים אלו נחשבים למאוד מתקדמים ותפקידם לרסס מים מעל האזור בו פרצה השריפה. הם פרושים לאורכה של מערכת צינורות, כוללים מנגנון הפעלה מתוחכם ומסונכרנים על מערכות גילוי אש ועשן או מערכות התרעה. חשוב לציין כי התקנת ספרינקלרים זוהי דרישת החוק במקרים מסוימים כמו למשל בחניונים תת קרקעיים, במבנים ציבוריים ועוד.

ציוד כיבוי אש

מלבד "התותחים הכבדים" חשוב כי המשרד יכלול גם ציוד כיבוי אש בסיסי כגון מטפים, צינורות כיבוי, גלגלוני כיבוי ועוד. ציוד מסוג זה מסייע במניעת התפשטות השריפה ויכול לסייע לכם בעת הלוחמה באש. יש לוודא שציוד הבטיחות בו בוחרים עומד בכל התקנים המחמירים, כמו כן חשוב לוודא כי הנכם מחזיקים בציוד כיבוי אש התואם את דרישות החוק, את אופיו של המבנה וכן את אופיו של המשרד שלכם.

מיגון פסיבי

למעשה כבר בזמן בניית המבנה אפשר למגן את המשרד שלנו מפני שריפות. בעזרת שימוש בחומרי בניה ואיטום בלתי דליקים אשר יכולים לעכב את התפשטות השריפה ובכך עוזרים לנו לקבל זמן פעולה נוסף לכיבוי האש.

אז לסיכום

בעזרת הציוד הנכון תוכלו למנוע שריפות לפני שהן מתפשטות ובכך למזער נזקים למינימום. עם זאת חשוב לעבוד מול חברה מקצועית אשר תוכל לסייע לכם לבחור נכון, תוך התייחסות מעמיקה לדרישות החוק ולאישור של רשות הכבאות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים