כרגע באתר
4
5
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עבודה בתור מוסכניק

כמעט כולנו מחזיקים ברכב פרטי, וזקוק לטיפולים שונים, בדיקות ותיקונים עבורו לעתים קרובות. במצב זה אנחנו פונים למוסך מקצועי שיבצע עבורנו את העבודה שנחוצה לנו. רוצים לדעת עוד על העבודה בתחום זה? נסביר זאת כעת.

14/12/2017

מיהו המוסכניק ומהי עבודתו?

מיהו המוסכניק ומהי עבודתו?
המוסכניק, כפי שהוא מכונה בלשון הדיבור, הוא למעשה מכונאי רכב. זהו תחום עיסוק חשוב ביותר בהתחשב בכמות הרכבים על הכביש ובחשיבות התקינות שלהם, ולמעשה עבודתו של מכונאי הרכב היא עבודה של תיקונים, טיפולים, בדיקות ועוד. עבודה זו היא מכרעת וחשובה, ומשפיעה ישירות על הבטיחות של כל אחד ואחת מאתנו על הכביש. משום כך, ישנו צורך בהכשרה מקצועית ובלא מעט ניסיון בתחום בכדי לעסוק בו בצורה מקצועית ונכונה.

כיצד הופכים למוסכניקים?

ההכשרה הנחוצה בכדי להפוך למוסכניק ולהתחיל לעבוד במקום מקצועי היא הכשרה בתחום מכונאות הרכב. מדובר בדרך כלל בלימודי תעודה או בלימודי הנדסאי, וישנם מגוון מוסדות לימוד ומכללות המלמדים את התחום. כיום תחום הלימודים מכונה אוטוטרוניקה – מה שמשקף את הצורך של מכונאי רכב לדעת לא רק את המכניקה של הרכב ואת חלקיו השונים, אלא גם את הרכיבים האלקטרוניים השונים שהפכו לחלק בלתי נפרד מכל רכב.

מקצועיות, מיומנות ואמינות

כאמור, בכדי לעבוד בצורה איכותית יש צורך במקצועיות גבוהה מאוד. המקצועיות הזאת מתבטאת בשני אופנים – המיומנות בעבודה ובמכונאות הרכב, והאמינות ותודעת השירות עבור כל לקוח. כולנו מכירים היטב את הדימוי של המוסכניק "הרמאי" שמנצל את חוסר הידע של הלקוחות שלו בכדי לגבות מהם מחירים מוגזמים – והאמינות של המוסכניק היא אם כן חלק חשוב במקצועיות וביכולת שלו לשמר לקוחות.

עבודה מכל הסוגים

לא תמיד העבודה פשוטה. ישנן משימות כמו בדיקות שגרתיות או טיפולי רכב סטנדרטיים, אך באותה המידה יתכן כי העבודה שאותה צריך לבצע האיש מקצוע היא עבודה של תיקונים ושל שיקום רכבים לאחר פגיעות חמורות. לא תמיד צריך להכריז שרכב הוא טוטאל לוס אחרי תאונה קשה, ומוסכניק מיומן יכול לבצע תיקונים גם במצבי קיצון – והדבר מהווה חלק חשוב מהמקצועיות של אותו המוסכניק.

רווחיות וכדאיות

כמובן שכשמדברים על עבודה במוסך מקצועי, אי אפשר להתעלם גם מהאלמנט הכלכלי. עבודה בתור מוסכניק יכולה להיות בהחלט עבודה רווחית למדי בשוק כיום, והדבר נובע מכך שמדובר בעבודת כפיים שדורשת הכשרה מקצועית ושכל אחד זקוק לה. מי שבוחר ללמוד את התחום, להתמקצע בו ולעבוד במסגרת מוסך או אפילו להקים מוסך משלו, יכול ליצור לעצמו קהל לקוחות קבוע ולהרוויח לא מעט כסף בכל חודש מהעבודה המקצועית שלו.

בדקו את התאמתכם

מדובר בעבודה שנחוצה עבורה תשוקה אמיתית לרכבים, ויכולת לעבוד בעבודה פיזית ומאומצת במשך שעות ארוכות בכל יום. אם הדבר מהווה תשוקה עבורכם ומדובר בעבודה שמתאימה לכם – בהחלט כדאי לכם לשקול לימודים שונים בתחום מכונאות הרכב, ועבודה לאחר מכן באחת מתחומי העיסוק הרווחיים והחשובים בעולם המודרני. לכל אחד יש רכב – וכל אחד צריך מוסכניק טוב ואמין בהתאם.

המאמר באדיבות מוסך בחולון – מוסך גירים 2000
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים