כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפים לבחירת תאורה נכונה לחדר האמבטיה

תאורה נכונה יכולה ליצור אשליה אופטית של חדר אמבטיה גדול וכך לשפר את איכות החיים. אך כיצד בוחרים את גופי התאורה מבין המגוון הקיים? הנה המדריך שילווה אתכם צעד אחר צעד.

17/12/2017
חדר האמבטיה נחשב לאחד המקומות הכי חשובים בבית. האמבטיה היא המקום שאליו נרצה להיכנס כדי להירגע ולנוח לאחר יום עבודה ארוך, מה גם שהיא אמורה להעניק לנו תחושה של פרטיות ואינטימיות. באמבטיה אנחנו משתמשים על בסיס יום יומי והיא זו שהאורחים רואים כאשר הם מגיעים לביקור. כתוצאה מכך, עלינו להשקיע בעיצוב של חדר האמבטיה ובעיקר לנצל את יתרונות התאורה.

החשיבות של תאורה בחדרי אמבטיה

תאורה אמורה להחמיא לחלל ולהדגיש את היתרונות שלו. בעזרת תאורה נכונה אפשר למשל ליצור אשליה אופטית של חדר אמבטיה גדול גם בחדר קטן, או להסתיר פגמים בקירות, בתקרה ובחיבורים שבין האמבטיה לבין הריצוף. החלפת גופי התאורה משתלמת יותר מאשר החלפה של הריצוף וניתן לבצע אותה באופן מיידי. כמו כן, דגמים חדשים של גופי תאורה מותאמים לצרכי האמבטיה כי הם עמידים בפני לחות ומים.

הבדלים בין מוקדי תאורה לגוף מרכזי

הטיפ הכי חשוב הוא לבחור תאורה נכונה לחדר האמבטיה רק לאחר שמכריעים בין מוקדי תאורה לבין גוף מרכזי. מוקדי תאורה מתאימים יותר לחדרי אמבטיה גדולים כי הם מאפשרים משחק של אור וצל, בעוד גוף מרכזי מומלץ בחדרי אמבטיה קטנים ובמקומות שבהם יש אסלה ליד המקלחון.

עיצוב חדרי אמבטיה

תאורה מסוגלת לשנות בצורה דרמטית את המראה של חדר האמבטיה ואת סגנון העיצוב שלו. הטיפ בהקשר הזה הוא קודם כל לעצב את החדר עם בחירת ארון אמבטיה, פתרונות אחסון וכיור, ורק לאחר מכן להוסיף את התאורה. כך ניתן להחליט האם התאורה אמורה ליצור חדר אמבטיה כפרי, מודרני, אקלקטי, רומנטי ועוד.

בטיחות בחדרי אמבטיה של ילדים

בבתים עם ילדים צריך להציב את הבטיחות בראש סדר העדיפויות. הבטיחות משפיעה לא רק על בחירת ריהוט בסיסי כמו למשל ארון אמבטיה, אלא גם על גופי התאורה והמיקום של שקעי החשמל. אפשר להתייעץ עם חשמלאי טרם התקנת תאורה באמבטיה וניתן לשאוב השראה מקטלוג עיצובים. במידה ולא בטוחים, תמיד עדיף לתלות גוף תאורה גבוה ולוותר על גופי תאורה נגישים עבור הילדים.

עמידות בפני קורוזיה

בחירה נכונה של גופי תאורה מחייבת התייחסות למפרט הטכני. בעזרת המפרט הטכני ניתן ללמוד הרבה על הבדלים בין סוגי תאורה לאמבטיה ובעיקר לוודא שהם עמידים בפני קורוזיה. המפרט הטכני מתייחס לפרמטרים הבאים: סוג ומספר הנורות, צריכת החשמל של גופי התאורה, כללי תחזוקה לניקיון וטיפול בתקלות, הספק הנורות ועמידות מפני מפגעי מים.

נורות לד, גופים שקועים או גופים תלויים

ההיצע של גופי תאורה לאמבטיה עשוי לבלבל את מי שלא בקיא בתחום. כיום ניתן לבחור בין נורות לד, גופים שקועים או גופים תלויים ולשדרג את מראה חלל הפנים של חדר האמבטיה כמעט בלי מאמץ. מצד שני, צריך להגיע לפחות פעם אחת לאולמות התצוגה ולראות מקרוב את הדגמים השונים. באותה הזדמנות אפשר גם להתייעץ עם נציגי המכירות לגבי המפרט הטכני וכמובן המחיר.

הגדירו את התקציב

הטיפ האחרון הוא להגדיר את מסגרת התקציב לפני שבוחרים ארון אמבטיה וגופי תאורה. אפשר למשל לחסוך בהוצאות אם פותחים חלון לתאורה טבעית לאורך היום, או מוצאים גופי תאורה עם נורות לד חסכוניות. הכי חשוב ליהנות מהתוצאה ומהשהות בחדר הכי חשוב בבית.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים