כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הכשרת מאבטחים

המצב הביטחוני אף פעם לא מזהיר ולמעשה אנו סובלים ממפגעים מידי חודש. חברת אבטחה תהיה שם בשבילכם גם כדי למנוע פרעות ולעשות סדר, לאבטח אירועים וכמובן לספק אווירה בטוחה גם כשמדובר במקום רגוע לחלוטין.

20/12/2017

אף אחד לא נולד מאבטח

אף אחד לא נולד מאבטח
לפעמים אנו מסתכלים על האנשים שעוסקים באבטחה ואנו יכולים להאמין שהם נולדו מאבטחים. הם גדולים וחזקים ונראים מאוד מאיימים, ואם היינו רוצים לעשות צרות, מספיק שנביט עליהם ונבין שזה לא כדאי לנו.. עם זאת, אף אחד לא נולד מאבטח וההכשרה שהמאבטחים עוברים ממש לא פשוטה. יחד עם אימונים פיזיים והיכרות עם הנהלים הנכונים כיצד לפעול, מתי ובאיזה אופן, יש הרבה קווי אופי והתנהגות שהמאבטחים צריכים לעמוד בהם. חברות אבטחה מכשירות אנשים רבים למשימה בצורה מוצלחת למדי מידי שנה ויש בכך תהליך מורכב ומעניין.

הכל מתחיל לפי סוג המאבטח

לא כל המאבטחים שווים בהכשרתם ומכאן אפשר להסיק שגם השכר שלהם ואופי העבודה כלל לא דומה. יש מאבטחים בסיסיים לצד חברות אבטחה שמאבטחות אישים, יש חברות אבטחת אירועים ויש כאלו שעובדים בצורה סמויה. למאבטחים עצמם יש דרגות ולפי כך נקבעת גם ההכשרה שיכולה להיות במשך שבוע או לעתים יותר מחודש. המאבטחים לומדים כיצד להשתמש עם נשקים שיהיו רלוונטיים לתפקיד שלהם וכמובן לומדים להיערך היטב למצבים שיכולים לתפוס אותם ברגע האמת.

מה מכיל קורס מאבטחים?

בקורס מאבטחים המאבטחים הצעירים לומדים תכנים תיאורטיים ותכנים מעשיים. המאבטח צריך לדעת גם כיצד להגן על אנשים אחרים אך לפני הכול הוא צריך ללמוד להגן על עצמו, כי פעמים רבות המפגעים, ולא משנה באלו מדובר, פוגעים קודם כל במאבטחים ולאחר מכן כשהם מנוטרלים, באנשים אחרים. מאבטח שעומד איתם ויודע כיצד לצפות את הצרות עוד לפני שהן מגיעות יוכל להיות מאבטח הרבה יותר טוב וגם את הטכניקות האלו לומדים. כמו כן, המאבטחים לומדים להשתמש בסוגי הנשקים שרלוונטיים כלפיהם כולל אימונים לעתים תכופות, קרב מגע ועבודה בצוותים.

ניהול אירוע חירום ועבודות שגרתיות

חברת אבטחה צריכה להיות מוכנה לכל תרחיש והתרחישים יכולים להיות מגוונים ביותר. יכול להיות שתהיה התראה באמצע האירוע על התקפה שהולכת להגיע, יכול להיות שכמה בליינים שיכורים יתחילו קטטה המונית באמצע המסיבה הרועשת ויכול להיות שחלק מהמבנה יקרוס, תהיה רעידת אדמה או שריפה וכולה. כל מקרה כזה חייב להיות בניהולה של אותה חברת אבטחה שמאבטחת את המקום כי בסך הכול התפקיד שלה מוגדר בצורה מדויקת ביותר: לשמור על ביטחון הנוכחים.

קוד התנהגות ומוסר לפני הכול

המאבטחים אמנם נראים דמויות מפחידות ביותר, לרוב בגלל הדיסטנס שהם משדרים ובגלל הגודל שלהם, אך מאחורי זה עומדים בני אדם שצריכים להפעיל שיקול דעת ולעתים גם להיות נחמדים ואדיבים כשצריך. לאותם מאבטחים שנמצאים בשטח יש כוח רב בידיהם, ולאו דווקא בגלל כוחם הפיזי, והם צריכים להשתמש בו בחוכמה. הם צריכים לדעת מהו מוסר אמיתי, מתי אפשר להפעיל אלימות ומתי אפשר להימנע ממנה, כיצד לפנות לאנשים כדי להרגיע אותם או לארגן אותם וכמובן הדילמה הכי קשה, מתי צריך להשתמש בנשק קר או חם ומתי זו יכולה להיות עבירה.

לא כל אחד מתאים להיות מאבטח

מעבר לכוח פיזי רב וליכולת להשתמש ולשאת נשק, כל מאבטח צריך לדעת כיצד לפעול ברגעי לחץ וכיצד ליישם את כל מה שהוא למד ברגע אחד בודד. לא כל אחד יכול להיות מאבטח ובוודאי שלא כל אחד יכול להיות מאבטח ברמה הכי גבוהה שיש, ולכן כל חברת אבטחה צריכה לעשות את המקסימום כדי לבחור את האנשים הכי נכונים עבורה ועבור המשימה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים