כרגע באתר
6
3
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד להכין את הילדים להתמודד עם רילוקיישן?

רילוקיישן, לא חשובה הסיבה בגינה אתם יוצאים ל"מסע", חשוב להבין ולדעת שהסתגלות למקום חדש בארץ זרה, ועוד ילדים, זו חוויה בפני עצמה, שלא פשוטה. קבלו טיפים שיעזרו לכם להתכונן לרילוקיישן ולהכין את המשפחה כולה להרפתקה שהנכם ניצבים בפניה.

25/12/2017

רילוקיישן זו הרפתקה אם מגיעים מוכנים אליה

רילוקיישן זו הרפתקה אם מגיעים מוכנים אליה
אם רילוקיישן נמצא כרגע על הפרק, בין אם במסגרת העבודה, בין אם אתם מחפשים עתיד טוב יותר, או שאתם רוצים לנשום אוויר אחר ולחוות תרבות שונה למשך תקופה מסוימת, אתם עומדים בפני הרפתקה מלהיבה, כזו, שאם תתכוננו אליה נכון, יכולה לספק לכם אינסוף חוויות וזיכרונות נעימים. מצד שני, אם תקפצו למים הקרים יחד עם כל המשפחה בן/בת הזוג והילדים, בלי לדעת לתוך מה אתם נכנסים, ומבלי להתכונן... ובכן, זה עלול להיות הרבה פחות נעים עבור כל המעורבים בדבר

חושבים על רילוקיישן נסו לברר מה המטרה האמיתית

למה. לשאוף לשינוי אווירה, רצון לחקור, ללמוד, להכיר - זה מצוין, ניסיון לברוח ממשהו - הרבה פחות. לא נעים להגיד, אבל, לפעמים, הרצון לברוח וניסיון שלא להתמודד, רק מחמירים את המצב, כשאתם נמצאים על אדמה זרה, שהיא איננה הסביבה הטבעית והתומכת שלכם. כך שקודם כל, מקדו את עצמכם בסיבה שלשמה אתם רוצים לבצע רילוקיישן ועדכנו את הקטנים שלכם למה עוזבים את הבית הקיים.

חושבים על מדינה מסוימת תאמו ציפיות עם המציאות

תמיד חלמתם להקים חווה לגידול תולעי משי במלדיבים? לייסד חברה לציד דובי קוטב בסהרה? לכל אחד יש חלום כלשהו, אבל, לא בהכרח הרילוקיישן הזה יהיה זה שיגשים אותו. סעו לשם לפני ההחלטה, בלו שם שבוע-שבועיים ובדקו את השטח, קחו דף ועט ותבדקו אחד לאחד את כל הדברים שחשבתם על עיר היעד או המדינה, ותראו עד כמה הם אפשריים למימוש ואיזה מאמץ יידרש כדי להגשים אותם. ככה תוכלו לדעת באמת לפני מה אתם עומדים. כשתדעו בדיוק אם היעד אכן רלוונטי דברו עם הילדים על אותה מדינה, האירו להם את הדברים היפים שם.

התייחסו לכל הנושא כאל חוויה משפחתית מלכדת

אם אתם נוסעים בזוג או כמשפחה עם ילדים, דאגו שכולם יהיו מעורבים בתהליך עצמו. נכון, תמיד יש אחד מבני הזוג או ההורים, במקרה של משפחה שהוא הכוח המניע, היוזם והדוחף, אבל ההסתגלות האמיתית יכולה לקרות רק כאשר ישנם הסכמה ורצון אמיתיים גם מצד אלה שלא בהכרח היו היוזמים. צאו לדרך כאשר כולם מוכנים לעתיד לבוא על מנת שההפתעות שעשויות להגיע תהיינה רק הפתעות טובות.

חפשו את הקהילה היהודית המקומית

יש בית חב"ד כמעט בכל מקום בעולם. מבלי להיכנס לאישו של דת, עבור ישראלים בית חב"ד מהווה "בית" הרחק מהבית. תוכלו לדבר שם עברית עם ישראלים מקומיים אחרים, להתייעץ בנוגע למוסדות החינוך המומלצים, לחגוג את החגים בארוחות חגיגיות, ואפילו להתווכח על פוליטיקה, אם זה מה שבא לכם לעשות. הנקודה, היא שלפעמים, הגעגועים לארץ, לחגים ולמנטליות הישראלית עלולים לשבור אתכם, ואת הפינה הזו, בית חב"ד המקומי סוגר לכם.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים