כרגע באתר
0
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ספות – יד שנייה או חדשה?

הספה היא הפריט המרכזי ביותר בעיצוב הסלון. כל בית זקוק לה, לתפוס אתנחתא או לארח את החברים. לפני רכישת ספה חדשה או מיד שניה כדאי שתקראו את המאמר הבא.

25/12/2017

עניין ההחלטה ברכישה

עניין ההחלטה ברכישה
השאלה הנשאלת היא האם לרכוש ספה חדשה מחברת עיצוב או לקנות יד שנייה? לכל החלטה שתקבלו בנושא יש יתרונות וחסרונות וחשוב לבחון היטב את השיקולים בטרם מכריעים בסוגיה.
לפניכם כמה דברים שכדאי לבדוק בתהליך קנייתה ביד ראשונה או יד שנייה.

עניין של תקציב

במרבית המקרים, העלות הסופית של הספה היא זו שתקבע אם תתבצע רכישה או לא, כאשר לכל אחד יש תקציב מוגדר לרכישה. יש מי שיכולים להרשות לעצמם ספה מעוצבת מחנות רהיטים מובילה ויש מי שלא יכולים להרשות לעצמם או פשוט בוחרים לצמצם בהוצאות ולא לשלם את המחיר של אחת חדשה. ברוב המכריע של המקרים, יד שנייה תעלה לכם פחות מחדשה.

אשראי או מזומן?

שימו לב שכשקונים ספה יד שנייה לרוב ניתן לשלם בתשלום אחד ובמזומן וכשרוכשים יד ראשונה, ניתן לפעמים להגיע להסדר עם החנות של מספר תשלומים ובפריסה נוחה. כמו כן, לעיתים העלות של יד ראשונה מגלמת את עלות המשלוח כבונוס בעוד יד שנייה לא תכלול את עלות ההובלה או המשלוח ותצטרכו למצוא פתרון לשנע אותה ישירות אליכם. יש חברות רהיטים המבצעות הנחות ומציעות מבצעים שונים על ספות חדשות בעוד לגבי ספה יד שנייה, המחיר שצוין הוא המחיר הסופי אלא אם כן תצליחו להתמקח עם המוכר.

הסגנון המועדף

נבחרת הספות המוצגת בחנויות הריהוט מתעדכנת ומתחדשת על פי קולקציה כאשר ישנם אאוטלטים בהם תוכלו למצוא גם ספות משנים ומקולקציות קודמות. בהיצע של ספות יד שנייה ההיצע מגוון יותר, כיוון שאנשים מוכרים ספות מקולקציות שונות וממותגים שונים ותוכלו לבחור ספה בסגנון שלכם שלא בהכרח מתכתב עם הטרנד העונתי או האופנה הנוכחית וכן ,תוכלו להתרשם באתר אחד מהספות הקיימות במקום לכתת רגליים בין חנויות או לנבור ברשת באתרי המותגים השונים.

זמן אספקה

יש אומנם חברות רהיטים מהן ניתן לקבל את הספה במקום, אבל ברוב המקרים תצטרכו להמתין לאספקה כשלא תמיד יש ברשותכם את הזמן או הסבלנות לכך. במיוחד אם זה עתה עברתם דירה ואתם זקוקים לה באופן מידי. ברכישת יד שנייה, תוכלו להגיע במהירות למוכר ולאסוף ממנו אותה וכך ליהנות ממנה בהקדם.

מי עומד מאחורי המכירה

אין ספק שכאשר רוכשים מחברת ריהוט מוכרת ניתן להיות רגועים לגבי זהות המוכר, יש שירות לקוחות במידה של בעיות, תנאי רכישה ידועים וכדומה בעוד כאשר רוכשים יד שנייה לא תמיד יודעים ממי קונים וכמה הוא אמין לגבי מה שהוא מסר על ההיסטוריה של הספה, המצב שלה וכדומה כך שיכול להיות בכך סיכון מסוים. מצד שני, ניתן לבצע בדיקה מקיפה במעמד הרכישה ולהחליט בעצמכם אם היא עומדת בקריטריונים שקבעתם לעצמכם או לא.

ספה בהתאמה אישית

יד שנייה תתאים מאוד במקרה ואתם נוהגים לעבור דירה בתדירות גבוהה יחסית. קחו בחשבון שלכל דירה יש תנאי שטח אחרים ויש סלונים להם יתאימו ספות פינתיות ובאחרים דו מושבית או תלת מושבית ואם רכשתם אחת חדשה והיא לא תתאים לסלון הבא שלכם, אולי תצטרכו למכור אותה ולהיפרד ממנה מהר מכפי שחשבתם וחבל על ההשקעה. ספות מיד שנייה ניתן למצוא במחירים אטרקטיביים במגוון מידות ולעיתים אף לקנות רק חלק אחד של הספה – למשל, שזלונג או לבחור מתקפלת (כי בדירה הבאה הספה שלכם תשתמש אתכם גם כמיטה וכדומה).

אז בסופו של דבר – כיצד מחליטים?

אם אתם יצירתיים תוכלו לחדש גם ספות ישנות במגוון דרכים – החלפת ריפוד לגוון מועדף או לבד נעים יותר, תיקון קונסטרוקציית העץ ואפילו הוספת כריות צבעוניות יעשו הבדל גדול במראה החלל. השוו עלויות, תהליך רכישה, היצע של סגנון ספות והחליטו ממי אתם רוכשים ואיזו ספה. תתחדשו!


פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים