כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד להוזיל בעלויות חימום מים בדירה חדשה

אם אתם עוברים לדירה חדשה, יש הרבה מאוד פרטים שאתם צריכים לתכנן והרבה החלטות שצריך לקבל. אחת המערכות החשובות ביותר עבור חיי היום יום שלכם היא מערכת חימום המים – וכעת נבין כיצד להוזיל בעלויות חימום המים בדירה החדשה שלכם.

25/12/2017

בדירה חדשה יש לנו הזדמנות לתכנן כל פרט

בדירה חדשה יש לנו הזדמנות לתכנן כל פרט
אם אתם עומדים בפני מעבר לדירה חדשה, אתם בוודאי טרודים בהרבה מאוד פרטים קטנים וגדולים שאתם צריכים לתכנן ולבחור. כל פרט ופרט נבחר בצורה הקפדנית ביותר, ויש לכם הזדמנות נדירה לעצב את החיים שלכם מקצה לקצה, כשכל החלטה משמעותית עבור איכות החיים שלכם ועלויות המחייה שלכם. בהקשר זה, חשוב לדעת איזו מערכת חימום מים תהיה היעילה ביותר והאיכותית ביותר עבור הדירה החדשה שלכם.

חימום מים הוא צורך בסיסי שצריך לתכנן היטב

מים חמים הם מרכיב בסיסי וחשוב ביותר באיכות החיים שלנו – כזה שאנחנו מבינים את חשיבותו לעתים רק כאשר הוא לא עובד כשורה. בדירה חדשה אנחנו צריכים לבחור מערכת חימום מים בצורה הטובה ביותר – בכדי שיהיו לנו תמיד מים חמים כשנזדקק להם, ובכדי שנשלם על כך מחיר הגיוני ושפוי גם ברכישה ראשונית, וגם בחשבונות החודשיים. לכן, אנחנו צריכים לבחור במערכת חימום המים היעילה ביותר שנוכל למצוא.

הוזלת עלויות חימום המים דורשת השקעה

ישנן כמה וכמה מערכות המוכרות לכולנו היטב שתפקידן הוא לחמם מים. הדוגמה הבסיסית והמוכרת לכולם היא דוד החשמל, שמחמם מים בהדלקת כפתור. עם זאת, מדובר גם במערכת חשמלית בזבזנית למדי, וברור שאנחנו רוצים למצוא מערכת חימום מים שתוכל לחסוך לנו כסף ולייעל את משק הבית שלנו. בהקשר זה, ישנן כמה מערכות שכדאי להכיר והמוכרת ביותר בהקשר זה היא כמובן דוד שמש.

המערכת המוכרת והיעילה ביותר היא דוד שמש

דוד שמש הוא מרכיב שנמצא כמעט בכל משק בית בישראל, ומדובר למעשה בדוד חימום המחובר לקולטני שמש, וכך הוא מחמם את מי הבית שלנו באמצעות אנרגיית השמש ולא בהתבסס על חימום חשמלי ובזבזני. מערכת זו, שמנצלת אנרגיה סולארית לחימום, היא פיתוח ישראלי, ובחמישים השנים האחרונות היא הפכה לסטנדרט בבתים חדשים שנבנים בישראל – הן משום שמדובר בחימום יעיל ואיכותי לאורך רוב השנה, והן משום שהדבר חוסך הרבה מאוד כסף במשק הבית הישראלי הממוצע. חשוב, אם כן, לבחור את דוד שמש המתאים ביותר לדירה החדשה שלכם.

כיצד תבחרו את דוד השמש המתאים ביותר

השוני העיקרי בין דודי שמש שונים הוא בעיקר בנפח שלהם, ועליכם לוודא שאתם בוחרים בדוד שמש בנפח שמתאים למספר הנפשות בבית שלכם. דירת יחיד יכולה להסתפק בדוד קטן יחסית בנפח של 40-80 ליטר, ואילו דירות המיועדות למשפחה זקוקות לדוד בנפח גדול של 160-200 ליטר, בכדי שחימום המים יספיק בצורה יעילה לכל יושבי הבית מדי יום.

האם ישנן אפשרויות נוספות לחימום מים זול?

ישנם בתים בהם לא ניתן להכניס דוד שמש, ובדרך כלל מדובר במגדלים בהם הדבר לא אפשרי בשל ריבוי הדיירים ומיעוט המקום על גג הבניין. במצבים אלה, ישנם פתרונות חסכוניים ואלגנטיים גם כן, כמו מערכת המחממת את מי הבית באמצעות גז – חסכוני בהרבה מחימום חשמלי. כדאי לבחון את כל האפשרויות לפני שאתם מתפשרים על דוד חשמל בזבזני.

תכננו את הדירה החדשה שלכם היטב מקצה לקצה

במערכת חימום המים שלכם, כמו בכל מערכת אחרת בבית, עליכם לבחור רק באפשרות האיכותית והמתאימה ביותר לצרכים שלכם ושל הדירה החדשה שלכם. זוהי הזדמנות שאסור לכם לפספס.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים