כרגע באתר
9
3
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תרפיה באמצעות בעלי חיים

כל מי שגידל אי פעם בעל חיים יוכל להסכים אתנו כי הטיפול בבעל החיים טומן בחובו יתרונות ותועלות רבות עבור המטפל.

27/12/2017
כל אחד יכול להפיק הנאה רבה מהקשר הנעים עם בעל החיים. כאשר מדובר באוכלוסייה עם מוגבלויות כמו קשיים רגשיים, נפשיים, לימודיים וכדומה – הרי שהקשר הופך להיות מעין תרפיה של ממש כאשר התוצאות בשטח מעידות כי מדובר בקשר שהינו טיפולי לכל דבר עבור המטפל בעצמו. מה מיוחד בקשר שלנו עם בעל החיים שעושה אותו כל כך מיוחד וכל כך אפקטיבי גם במקרים קיצוניים וקשים? על כך במאמר שלפנינו.

איכות הקשר בין האדם לבין עולם החי

בשנים האחרונות אנחנו עדים לכך כי התרפיה בבעלי חיים קיבלה מקום של כבוד בקרב המוסדות לחינוך המיוחד. כולם כבר מכירים היום בתועלת הרבה הטמונה בקשר של האדם עם החי ובמיוחד כאשר מדובר באוכלוסייה מוגבלת.
למה זה כל כך טוב עבור הילד המוגבל? כי הוא רגיל בכך כי לחברה ישנן ציפיות גבוהות שהוא לעולם אינו מצליח לעמוד בהם. הוא חש מאוכזב ומאכזב לאורך כל הדרך. גם באינטראקציה מול החברה הוא חש את עצמו מושפל ופגוע כאשר הוא אינו מצליח להשתלב בקרב בני גילו ולא תמיד מקבלים אותו שם כשווה בין שווים.
הקשר עם בעל החיים הינו קשר שאינו שיפוטי. בעל החיים מקבל אותו כמו שהוא ללא דרישות וללא תלונות והילד חש בנוח בעת הטיפול. למעשה הוא מקבל בזמן הטיפול את כל מה שהוא אינו זוכה לקבל אף פעם בתוך החברה הרגילה.
חוות סוסים במרכז מציעה את האפשרות של רכיבה טיפולית. הקשר עם הסוס הינו קשר ייחודי המצליח לתרום רבות עבור המטופל שמפיק תועלת רבה מהרכיבה על הסוס. הקשר שנוצר בין המטופל לסוס מצליח לחולל פלאות וסוללת את הדרך לשינוי.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים