כרגע באתר
5
6
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

גופי תאורה לגינה

התאורה יכולה להשפיע בכל מקום, מהמשרד ועד הסלון, אך גם בגינה היא תופסת נתח גדול מהאנרגיות שיהיו בה, מהנראות שלה ולמעשה מהעיצוב הכולל. הרבה יותר נחמד לשבת בה כשיש כמה גופי תאורה.

03/01/2018

גינה מעוצבת היא גינה מוארת

גינה מעוצבת היא גינה מוארת
התאורה יכולה להיות שמחה, יכולה להיות עמומה, יכולה להיות רומנטית ויכולה גם להיות אפלה, אתם רק צריכים להחליט מה אתם רוצים שהגינה שלכם תהיה ולדעת כיצד ליישם זאת. הדבר הכי גרוע שאפשר לעשות הוא לא להבין את חשיבות התאורה בגינה וכך למעשה להפקיר אותה לתאורה הטבעית של השמש בלבד, דבר שבלילה יגרע מהעיצוב שלה ויהפוך אותה להיות פינה חשוכה או בנאלית ביותר. גופי תאורה לגינה צריכים להאיר אותה באור מיוחד שיהלום אותה, כך שהעיצוב שהשקעתם בו שנים, בדמות ערוגות צבעוניות או ריהוט גן איכותי, יבוא לידי ביטוי.

מדוע חשוב להאיר את הגינה?

אפילו פנסים קטנים או גוף תאורה בודד אחד יכולים לעשות את השינוי המיוחל בגינה אך כדי להפנים את השינוי ולבצע אותו על הצד הטוב ביותר צריך להבין את חשיבותו. ראשית, תאורה בגינה יכולה להגדיל אותה. אמנם אי אפשר להרחיב אותה במטרים אך אפשר להקנות לה מראה גדול יותר על ידי הארת מקומות חשוכים כך שהגודל שלה יוכל להיתפש בעיננו גם בלילה. שנית, הגינה תהפוך להיות יותר שימושית אם היא תהיה מוארת.

כיצד בוחרים גופי תאורה לגינה?

כשבוחרים גופי תאורה לגינה חשוב להתייחס לכמה פרמטרים כאשר המבחר מאוד גדול ולעתים אפשר ללכת לאיבוד. יש סגנונות רבים של גינות כאשר חלק בוחרים להאיר את כולה וחלק בוחרים להאיר רק כמה פינות. יש צורך להתאים את התאורה לגודל הגינה ולפריטים שיש בה. למשל, גינות גדולות במיוחד יצטרכו כמה גופי תאורה קטנים או גוף תאורה אחד חזק, כאשר גוף תאורה גדול מידי או חזק מידי לא יתאים לגינה בקטנה. בנוסף, אם יש לכם בריכת דגים או מזרקה לנוי, אפשר להאיר אותה באור מיוחד וליצור עיצוב טוב יותר אפילו מאור יום.

פנסים קטנים לשינויים גדולים

פנסים קטנים יכולים להיות מעולים בכל גינה וגינה ורק צריך לדעת לשלב אותם היטב. יש כמה סוגי פנסים כאשר תאורת לד היא התאורה הכי מתאימה, ולמרות שמנורות לד עולות בדרך כלל מעט יותר מגופי תאורה אחרים, הן חסכוניות יותר בחשמל, מספקות אור נעים יותר וגם ניתן להתאים אותם לכל עיצוב. הפנסים הקטנים יכולים להאיר את הגינה באור מיוחד, שמצד אחד יאיר בבירור ומצד שני לא יהיה חזק מידי. כמו כן, את הפנסים ניתן לנעוץ באדמה וכך להאיר מלמטה למעלה, דבר שיכול ליצור צל על קירות הגינה ולספק אווירה מיוחדת, וכמובן אורות בצבעים שונים כמו ירוק או כחול.

אווירה מדויקת לישיבות ליליות

אין ספק שגופי תאורה בגינה דורשים תהליך בחירה לא פשוט, אך למעשה התוצאות יהיו מדהימות. תוכלו לשבת בגינה גם בלילות וליהנות מכוס תה חם או ישיבה עם מכרים שלא ראיתם הרבה זמן בלי קשיי ראייה, כולל קריאת עיתון או משחקי חברה למיניהם. גופי התאורה ישנו את הדרך בה אתם משתמשים בגינה וכדאי להשקיע בהם כדי ליהנות מהגינה כמו שהיא באמת יכולה לספק.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים