כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

דגשי זהירות בחימום הדירה

בימינו יש מגוון רחב של אפשרויות כיצד להקנות לדירה את הטמפרטורה המתאימה אך יש כמה דגשי בטיחות שאם לא תעמדו בהם, מהר מאוד תגלו שיש סיכוי שהסכנה תהיה ממש מעבר לפינה.

03/01/2018

איך מחממים את הדירה?

איך מחממים את הדירה?
חימום הדירה היא משימה שיכולה להיות מאוד מגוונת כאשר יש לכם מבחר רחב של אפשרויות. ממזגן שיפעל על חום ועד מערכת הסקה מרכזית כוללת, תנורי חימום שפועלים על חשמל או על גז וכמובן פטריית חימום שהיא בלי ספק הלהיט החדש של גינות ומרפסות. עם זאת, כל אחד מהמכשירים טומן בחובו סכנות כאשר דגשי הבטיחות הם מקור לזלזול ניכר אצל ישראלים רבים דבר שיכול להוביל את הבית לאסון גדול כמו התחשמלות, שריפה או חבלה מנפילה. זה הזמן להבין למה חשוב לשים לב ואיך אפשר להפוך מוצרי חימום למכשירים בטוחים לחלוטין.

מוצרים תקינים בלבד

הדגש הראשון הוא לדעת מה אתם מכניסים אל ביתכם. נכון, כולנו רוצים להוזיל עלויות וכולנו מעוניינים לקנות מכשירים שיחממו באופן מקסימלי במחיר מינימלי, אך חשוב מאוד לבחון היטב אלו מכשירים ואלו לא. תקנו רק ממקומות ידועים ומוכרים כמו חנויות חשמל או משווקים מורשים ותיזהרו לקנות מכשירים שלא מגיעים באריזה שלהם או שלא ברור לכם אם הם חדשים או לא. יש כל מיני מכשירים שעלולים להיות תקולים ולמרות שדווקא בעניין זה הצרכן הישראלי חכם מאוד, זה דגש שאסור לפספס.

כל מה שקשור לגז: רק מתקין מורשה

אחרי שרכשתם תנור גז שיחמם אתכם, חשוב לוודא שהוא לא יסכן אתכם. כל מה שמופעל על ידי גז חייב להתחבר לצינור גז או שיש לו בלון גז משל עצמו, דבר שמצריך בדיקה מעמיקה של מקצועיות המתקין והניסיון שלו. כמו כן, חשוב לבדוק את הרישיון של אותו מתקין כי זה ממש לא מובן מאליו ולעתים גם חברה רצינית ובטוחה, יכולה להיתקל בקשיים חד פעמיים של זמינות המתקין שלהם מה שיגרור את אחד מהעובדים האחרים בחברה להגיע אליכם כדי לא לפספס לקוח. אסור בתכלית האיסור להתעסק ע הגז לבד, לא לחבר אותו לבד וכמובן בכל בעיה לדעת שיש לכם טלפון לשאלות או פתרון בעיות.

לא מתעסקים עם בעיות בחשמל

הבעיה הכי נפוצה והסכנה הכי גדולה של מוצרי חימום זה החיבור שלהם לחשמל. אמנם רוב מוצרי החימום פועלים בלי כל בעיה אך יש מוצרים שעלולים להיות מסוכנים מאוד כי מערכת החשמל שלכם תהיה בעומס בגללם. כאשר יש מכשיר שמקצר, זאת אומרת גורם למפסק הפחת לקפוץ, אל תחברו שוב ותחשבו שיהיה בסדר, כי זה אומר שמשהו במוצר לא תקין, או לחלופין, במערכת החשמל שלכם. זכרו, קצר קטן יכול לגרום בסופו של דבר לניצוץ, ובעיקר כשמדובר במכשירי חשמל שמגיעים לחום גבוהה כמו תנורי או מפזרי חום שגם צורכים המון אנרגיה.

אל תשאירו אותם לבד

להשאיר מכשיר חימום דולק בבית זה רעיון גרוע וכאשר אנו קוראים את השורות האלו זה נדמה לנו מובן מאליו. עם זאת, מי מאיתנו לא ירד רגע למטה כדי לעזור לאימא בקניות או להביא לחבר משהו, ועדיין התנור פעל בסלון או בחדר? זה קורה לכולנו אך זה הזמן להתגונן היטב, כיוון שאפילו רגע אחד של חוסר תשומת לב יכולים לגרום לבעיות רבות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים