כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

סוגי הלוואות אפשריות לדירה החדשה

החלטתם לעבור דירה, וזה ממש לא משנה אם אתם קונים או שוכרים, אם זו דירה ראשונה או שדרוג שמגיע אחרי המתנה ארוכה. המעבר הזה עומד לעלות לכם כסף, וכדאי שתיערכו לקראתו כמו שצריך.

11/01/2018

הלוואה לקראת השיפוץ

בחרתם להשקיע בדירה החדשה שלכם, או לרענן את הדירה הקיימת, וזו בחירה נהדרת. עם זאת, מדובר גם בהוצאה לא קטנה שתלויה בעיקר בהיקף השיפוץ. אין ספק שדינה של אמבטיה חדשה שונה מדינו של שיפוץ כללי בכל חלקי הבית, אבל גם שיפוץ נקודתי יעלה לכם לא מעט. לפני שאתם פונים לקבלת הלוואה מומלץ שתתייעצו עם אנשי המקצוע הנכונים, עם קבלן שיפוצים ועם כל גורם מקצועי שיכול לספק הצעת מחיר מדויקת ככל האפשר. כך תוכלו לקבוע מה הוא הסכום הדרוש לכם באמת. שימו לב שגם כאן אפשר ואף רצוי לקבל הלוואה מעט יותר גבוהה מזו שאתם זקוקים לה. כך תהיו רגועים גם אם יהיה צורך בהוצאה מפתיעה נוספת, וכך גם תוכלו לפנק את עצמכם עם מזנון חדש אם בסוף התהליך הזה תגלו שהיצירה של סבתא כבר לא משתלבת בעיצוב המודרני.

הלוואה שתעזור לכם עם תקופת המעבר

העברת דירה כרוכה בהוצאות. לצד פעולות האריזה וההובלה אתם גם מתכננים ביקור קצר בחנות הרהיטים האהובה עליכם ומתחילים לבחור ספה חדשה לסלון או ארון גדול לחדר השינה. לכל פריט יש עלות, ולכל ספק שיגיע להתקין מכשיר חשמלי או שירות חדש יש מחיר. נסו לחשב מראש מהו הסכום הדרוש לכיסוי כל ההוצאות הללו עד כמה שאפשר, ואם אתם לא לגמרי בטוחים שכיסיתם את כל הסעיפים, הגדירו גם תקציב נוסף להוצאות בלתי צפויות. כך תוכלו לבקש הלוואה על סכום שמתאים להוצאות הגדולות שאי אפשר בלעדיהן.

מה צריך לבדוק מראש?

לפני שאתם מקבלים הלוואה, בין אם היא מיועדת למעבר דירה, לשיפוץ או להשקעה ראשונית לקראת רכישת דירה חדשה – בדקו היטב את תנאי ההלוואה שלכם. אתם יודעים בדיוק מה הסכום הדרוש לכם (או לכל הפחות מהו הסכום המינימלי הדרוש) וגם מה היכולת הריאלית שלכם להחזיר מדי שבוע סכום קבוע. בדקו את ההצעות השונות, השוו בין הלוואות מגופים פיננסיים כאלה ואחרים, ובחרו את האפשרות שתאפשר לכם להשיג את המטרה.

ההחזר החודשי

נושא חשוב הוא כמובן, ההחזר החודשי. זו נקודה קריטית משום שהיא עומדת להשפיע על איכות החיים שלכם בשנים הקרובות (או עד למועד פירעון ההלוואה). גובה ההחזר שלכם צריך להשתלב בין שלל ההוצאות הקיימות, והוא עשוי לא פעם להשפיע על חלוקת התקציב שלכם. למשל, אם אתם משלמים ממילא שכירות חודשית או משכנתא, וזאת בנוסף לתשלום מיסי עירייה, אוכל ואחזקת רכב, ההחזר הזה יעמיס עליכם עוד קצת. כדאי שהסכום יהיה נוח עד כמה שאפשר, פשוט כדי שלא תיקלעו לבור חדש.

לסיכום

אם מצאתם את עצמכם במצב כספי קצת מעורער, עשו חושבים עם עצמכם והחליטו האם יש מקום להלוואה או לא. במידה וכן הכירו ביתרונות והחסרונות והכינו את עצמכם לדרך של חיסכון כדי לא להימצא במצב גרוע יותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים