כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

שימוש באלמנטים מברזל בדירה חדשה

אלמנטים מברזל יכולים לשנות בצורה דרמטית את מראה חלל הפנים של הדירה. מי שמחליט להשתמש בהם על מנת לעצב את הדירה צריך להכיר את האפשרויות שעל הפרק ולבחור אותם היטב, הנה כל הפרטים.

11/01/2018
ברזל הוא בין חומרי הגלם הנפוצים ביותר בענפי התעשייה והבניין. עם זאת, כיום הוא חודר גם לתחום של עיצוב פנים ואין פלא שהוא משמש לייצור סוגים שונים של אלמנטים לדירה. בעזרת אלמנטים מן הסוג הזה ניתן להעניק לעיצוב חלל הפנים של הדירה ערך מוסף. במקביל, האלמנטים שומרים על התכונות המקוריות שלהם כחומרים חזקים, עמידים ויציבים וקל מאוד לנקות ולהבריק אותם.

סוגי אלמנטים מברזל

הנה למשל כמה אלמנטים בולטים מברזל שבהם ניתן להשתמש על מנת לעצב את הדירה:

דלתות ברזל

הדוגמא הכי נפוצה לשימוש באלמנטים מברזל בדירה היא דלתות. דלתות ברזל מתאימות לבתים ודירות בסגנון עיצוב מודרני או כפרי, הן חזקות מאוד ויש להן ערך בטיחותי במניעת פריצות וגניבות. הדלתות יכולות להתאים לחדרי המגורים של הבית או להפרדה ברורה בין חלל החוץ והפנים.

פרופיל בלגי

עד לפני מספר שנים נהוג היה להשתמש רק באלומיניום בשביל לייצר פרופיל בלגי לחלונות ודלתות, אך כיום כבר ברור שאין תחליף לשימוש בברזל. זהו חומר גלם הרבה יותר חזק והוא דומיננטי מבחינה דקורטיבית. את הפרופיל הבלגי מעצבים בהתאם לצרכי הלקוח וגודל המפתח בכל חדר.

סורגים

עוד אלמנט דקורטיבי שמשלב בין אסתטיקה ופונקציונאליות הוא הסורגים. את הסורגים מייצרים מברזל על מנת לשמור על חוזק ועמידות. ניתן לעצב את הסורגים לפי הסגנון המועדף על הלקוח ולצרף אותם לפרופיל בלגי בחלון או בדלת.

מעקה פנימי

בבתים עם מדרגות ומספר מפלסים ניתן להשתמש בברזל בשביל לעצב מעקה מרשים ודקורטיבי. המעקה הפנימי כולל אלמנטים שונים ואפשרויות היצירה איתו כמעט בלתי מוגבלות. בנוסף, המעקה מברזל בטיחותי מאוד לבתי משפחות עם ילדים ותינוקות.

טיפים לשימוש נכון באלמנטים מברזל

השימוש בברזל לטובת יצירת אלמנטים בדירה מחייב הקפדה על מספר כללי מפתח. קודם כל, יש לוודא שהעיצוב של הברזל אכן מתאים לסגנון העיצוב הנבחר בחלל הפנים. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע בנושא הזה ולא לבחור אלמנטים מסוימים לפי שיקולי עלות מול תועלת בלבד. במקביל, יש לקחת בחשבון את התחזוקה של הברזל ולוודא שמדובר בחומרי גלם מעולים.

השראה מאולמות תצוגה

לא חייבים לחכות עד שעוברים דירה בשביל להוסיף אלמנטים חדשים לחלל הפנים אך בהחלט כדאי להגיע לאולמות התצוגה. באולמות התצוגה של החברות המובילות ניתן לראות מקרוב את האלמנטים השונים ואת ניצול הברזל כחומר גלם. יתרה על כך, השראה מאולמות תצוגה תתאים למי שרוצה לעצב את חלל הפנים של הדירה מחדש אך בלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב.

חיתוך בלייזר למראה חדשני

השימוש באלמנטים שמיוצרים מברזל הופך להיות פופולארי וחדשני בגלל היתרונות של חיתוך בלייזר. אם בעבר נאלצו מעצבי הפנים לוותר על הברזל ולהשתמש בו להשגת מראה תעשייתי בלבד, הרי שכיום ישנה אפשרות לחיתוך מדויק בלייזר. בעזרת חיתוך בלייזר ניתן לקבל מראה חדשני ונקי שמחמיא לברזל ומדגיש את הערך המוסף שלו.

תכנון חלל הפנים

אלמנטים מברזל משנים את חלל הפנים ואמורים לתת מענה על צרכים פונקציונאליים. מסיבות אלו ואחרות צריך להשקיע קצת זמן בתכנון חלל הפנים, בהשוואה בין האלמנטים ובהיכרות עם מאפייני הברזל כחומר גלם. זו הדרך היחידה לנצל את יתרונות הברזל וליהנות ממנו למשך זמן רב.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים