כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס קונסטרוקציית בטון

קורס הנדסאי בניין טומן בחובו מגוון רחב של תחומי לימוד מאוד מעניינים, ביניהם תיאורטיים וגם מעשיים. אחד החשובים שבהם הוא קורס קונסטרוקציית בטון בו לומדים כיצד לשלב בטון באתרי בנייה.

14/01/2018

מה התפקיד של הנדסאי בניין?

מה התפקיד של הנדסאי בניין?
אנשים רבים לא מבינים מה תפקידו של ההנדסאי, ולא רק בנושאי בניין אלא באופן כללי בכל תחומי ההנדסה. אמנם כולנו מבינים שיש הבדל משמעותי בין הנדסאי למהנדס גם בהכשרה, גם באחריות ובוודאי במשכורת, אך ההנדסאים לא פחות חשובים כי הם אלו שמחברים בין התכנון לבין הפרקטיקה. בנושא הבניין, הנדסאי בניין הוא זה שמוביל את שלב הביצוע משלב התכנון כאשר הוא זה שנמצא בשטח ודואג לחלק הוראות לבעלי המקצוע השונים כדי ליישם את הבניין כמו שצריך.

מהו קורס קונסטרוקציית בטון?

כחלק מכל אתר בנייה כלשהו יש צורך לשלב את הבטון. מדובר בחומר החשוב ביותר בבנייה ולמרות שהיום מנסים לשלב אותו כמה שפחות, הוא חייב להימצא. תקרות וקירות שעשויים ממנו יהיו הכי חזקים שיש והקורס למעשה הוא זה שמכין את ההנדסאי לעבודה עמו בכל מה שקשור אליו מהייצור שלו ועד היישום שלו בשטח. יש כלים מיוחדים שאותם ההנדסאי צריך להכיר ויש דרכים מסוימות גם לבדוק תקינות וגם ליצוק אותו והוא זה שמפקח על הכול אך לא מבצע במו ידיו.

לדעת כמה בטון צריך

יכול להיות שבשביל אנשים שאין להם ידע בתחום הבנייה ייראה כאילו שיש רק סוג אחד של בטון ורק בו ניתן להשתמש. עם זאת, את הבטון יוצרים משילוב של כמה חומרים וכך ניתן לקבוע את החוזק שלו, את הצפיפות שלו, את המשק שלו וכולה. כל אלו צריכים להיות חלק מחישובים הרבה יותר גדולים כדי לבדוק את תקינות הקונסטרוקציה שמקימים, בין אם מדובר על קיר, רצפה או תקרה. ההנדסאי ילמד בקורס כיצד צריך לחשב את כמות הבטון וכיצד אפשר להעריך את איכותו שהם שלבים חשובים בכל בנייה.

האם צריך לפרזל או לא?

יש כל מיני סוגים של פרזולים ויש כל מיני דרכים ליישם אותו אך חשוב להבין תחילה מה זה ולמה צריך את זה. הפרזול הוא למעשה שילוב של פלדה ומתכות חזקות בבנייה ובין היתר בבטון, וזה מה שהופך אותו למזוין. כאשר הוא פוגש את הכלונסאות או רשתות הברזל החזקות והצפופות, המבנה חזק יותר ועמיד יותר לזעזועים. הפרזול לא רק מוסיף יציבות וחוזק, הוא מוסיף גם גמישות, אך השילוב צריך להיות נכון, מהמיקום שצריך להיות מדויק, אופן הפרזול והברזלים עמם צריך לפרזל. כל אלו נלמדים בקורס החשוב הזה שהנדסאי בניין חייב לעבור.

הרבה נוסחאות ומדעים

מי שלא אוהב מדעים ולא אוהב את כל המקצועות שהיו כלולות בהם הרבה נוסחאות, כמו מתמטיקה, פיזיקה וכימיה, יכול להיות שענף הבנייה פחות מתאים לו ובין היתר גם הנדסאי בניין. הקורס המדובר הוא אחד הקורסים החשובים שיש בלימודים הנדסאי בניין ולמעשה כלולים בו הרבה נוסחאות שצריך לזכור שבסופו של דבר הן אלו שיובילו לאתר בנייה בטיחותי ותקין. צריך לחשב את הכמויות המתאימות ואת הלחץ שיפעיל הבטון על המבנה, צריך לחשב את הזוויות בצורה נכונה וכמובן צריך לדאוג שהכול יהיה לפי התקנים והנהלים העדכניים ביותר.

עבודות בטון רק עם חברה בנייה מנוסה

כל הדיבורים על החומר הנוזלי שבסופו של דבר מתקשה להיות הקירות והתקרות שלנו מצריכות בעלי מקצוע מנוסים מתמיד. זה בדיוק הזמן לא להתפשר ולבחור בחברה שמחזיקה צוות של מקצוענית עם ההסמכות וההכשרות המתאימות, כי הבטיחות תמיד לפני הכול.
המאמר באדיבות: יוסי אהרון – עבודות בטון מוחלק ופיתוח
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים