כרגע באתר
9
1
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

איטום קירות בבניינים משותפים

מדוע יש לאטום קירות? אם גם לכם יצא להיתקל במקרים בהם נכנסתם לדירות בבניינים משותפים ונתקלתם בקירות מתקלפים או קילופים בתקרות – זו כנראה תוצאה של איטום גרוע של הבניין.

24/01/2018

שלבים באיטום קירות בבניינים משותפים

שלבים באיטום קירות בבניינים משותפים
רוב האנשים אינם מייחסים חשיבות למצב של קצת קילוף בקיר, אולם חשוב לדעת כי מצב שכזה יכול להתפתח לתקלות ונזילות הרבה יותר גדולות. נזילה לא מבוקרת, למשל במהלך סופת גשמים, יכולה להפוך לכמות מים גדולה בתוך הבתים שיכולה גם להרוס רהיטים ואפילו לסכן חיים אם המים פוגעים ברשת החשמל. איטום יציב ואיכותי של הקירות יכול לצמצם את הסכנה. לפניכם השלבים בתהליך זה בנוגע לקירות בניינים משותפים -

השגת הסכמה בין הדיירים השונים

השלב הבעייתי ביותר לפני שמבצעים איטום של בניינים משותפים הוא השגת ההסכמה בין הדיירים השונים. בדרך כלל, רק חלק מהדיירים יסבלו מבעיות כמו התקלפות קירות ונזילות למיניהן, אולם מכיוון שהגג הוא משותף לדיירי הבניין כולו, הרי שהעלות של העבודה צריכה להתחלק באופן שווה בין כל הדיירים ולא רק ליפול על כתפיהם של אלו הסובלים גם כך יותר מהאחרים מהנזילות, ושבדירות שלהם יש יותר סיכון של התחשמלות כתוצאה מנזילות אלו.

בחירה בבעלי המקצוע

השלב השני, לאחר שהצלחתם להשיג את ההסכמה של כלל דיירי הבניין כי מדובר בתהליך הכרחי, היא לבחור את בעל המקצוע שיבצע את העבודה. גם פה, אתם עלולים להיתקל במחלוקות בין הדיירים. בעוד שחלק מבעלי הדירות בבניין יעדיפו לפנות לבעל המקצוע הזול והזמין ביותר, אחרים יעדיפו לפנות דווקא לבעל מקצוע ששמו יוצא לפניו כאחד מקצועי ואמין שיכול לפתור את הבעיה אחת ולתמיד, ולבצע גם עבודות מסובכות יותר כמו איטום בגובה ועוד.

הכנות לקראת האיטום

לפני שמתחילה פעולת האיטום בפועל, יש לבצע כמה פעולות כהכנה, בכדי למנוע נזקים פוטנציאליים של פציעות ושל רכוש. ראשית, יש ליידע את כל דיירי הבניין באיזו יום ובאיזו שעה הזמנתם את בעל המקצוע שיטפל בנושא הנזילות מגג הבניין. שנית, יש להזהיר ילדים ודיירים אחרים לא לעלות אל גג הבניין במהלך ביצוע העבודות, הן מכיוון שעלייה לגג היא מסוכנת בלאו הכי והן מכיוון שבתהליך זה ישנו שימוש בחומרים שיכולים להיות מלכלכים ומסוכנים.

בדיקת הצלחה של התהליך

בסיום העבודה, בעל המקצוע שהזמנתם יבצע בדיקה יזומה של הצלחת האיטום, שתתבטא בהצפה מכוונת של גג הבניין ובחינת תוצאותיה של הצפה זו על התקרות והקירות בדירות שמתחת לגג. חשוב לציין כי גם במידה והבדיקה עברה בשלום ובעל המקצוע הלך לדרכו, עליכם להמשיך להיות ערניים בהמשך החורף, ובייחוד בימים של סופות רבות עם משקעים רבים. הציצו בימים כאלו אל התקרה שלכם ובדקו האם אתם מבחינים בסימן כלשהו של קילוף.

מה עושים אם הבניין גבוה?

אחת הבעיות הנפוצות בנושא של קירות בבניינים משותפים, היא שבחלק מהבניינים הגג הוא מאוד גבוה ולא פשוט לגשת אליו ולבצע בו את העבודה. במקרים כאלו, יש לברור את בעלי המקצוע האופציונאליים על פי אלו המסוגלים לבצע באופן ספציפי איטום בגובה, אשר מחזיקים ברשותם את הכלים המתאימים ואת הידע הנדרש בכדי לבצע עבודות כגון אלו בבניינים משותפים או בניינים גבוהים אחרים.

בחרו את בעל המקצוע הטוב ביותר

חשוב לזכור כי תהליך אטימה של גגות איננו תהליך זול וחשיבותו הרבה איננה מוטלת בספק. לכן, כדאי לוודא כי בעל המקצוע שאתם מזמינים הוא כזה שמבצע עבודות על הצד הטוב ביותר, ומסוגל גם לעבוד בגגות מורכבים, קשים לגישה או לבצע איטום בגובה, בכדי שלא תהיה עוגמת נפש רבה לדיירים בהמשך החורף.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים