כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

יתרונות בהתקנת פרגולה חשמלית

רכישה של פרגולה היא לא עניין של מה בכך, יש להבין לפני מה כל אחת מהסוגים מעניקה ולהתאים אותה לסביבתה. במאמר זה נדבר על בחירה באחת חשמלית ועל יתרונותיה.

24/01/2018

מהי פרגולה חשמלית?

מהי פרגולה חשמלית?
למעשה היא מופעלת באמצעות חשמל. למה הכוונה? הרי בסופו של דבר רוב הפרגולות שאינן חשמליות מגנות על היושבים תחתיהן מפני גשמים, רוחות ושמש חזקה. אולם, במקרה של כזו המופעלת באמצעות חשמל ישנה אפשרות לפתיחה ברמה שונה של השלבים מהם בנויה הפרגולה. היא יכולה להיות בנויה רק מחלקי אלומיניום או בשילוב של בדי PVC אטומים והשליטה החשמלית היא על מידת הפתיחה והסגירה של כל אחד החלקים הללו, באמצעות מנועים מיוחדים המחוברים לשלט או למפסק על קיר.

יתרונותיה

רבים מתלבטים, מבררים ומתייעצים איזו עדיפה, מי יותר חזקה ועמידה. פרגולה חשמלית הינה בעלת מספר יתרונות וביניהן:

אפשרות למודולריות

היתרון המרכזי והבולט ביותר של פרגולה חשמלית הוא כמובן האפשרות לשנות את מידת הפתיחה והסגירה שלה בהתאם למזג האוויר, אירועים הנערכים תחתיה, הזמנת אורחים בזמנים ספציפיים או מכל שיקול אחר של בעלי הבית. המודולריות של המערכת מאפשרת שינוי פשוט וקל בלחיצת כפתור של מצב החלקים שלה, כך שברגע אחד היא אטומה לחלוטין למים ואור וברגע אחר היא פתוחה ב90 מעלות כלפי השמיים הפתוחים.

איטום מוחלט בפני גשמים

בניגוד לפרגולות אחרות שהן אינן אטומות לחלוטין על מנת לשמור על אור שמש שיכול לחדור מבעד לגג הפרגולה ולכן לא ניתן לשבת בהן בימי גשם, חשמלית יכולה להיות במצב של סגירה מוחלטת. במצב כזה היא אטומה לחלוטין בפני מי הגשמים ומשקעים אחרים. בצורה כזו, ניתן לעשות שימוש בה בכל מזג אוויר, לכל אורך עונות השנה השונות, בלי צורך להשבית את הישיבה תחתיה כתלות בתנאי מזג האוויר.

ניקוז נבון של מי הגשמים

האיטום המוחלט שלה בפני הגשם, מאפשר גם לבנות אותה בצורה חכמה כך שניקוז מי הגשמים יהיה בצורה הטובה ביותר. ניתן להוליך את הגשמים באופן מסודר משלבי הפרגולה העליונים אל מרזבים מסודרים שיוצבו בצדדיה. כמו כן, ניתן גם לחסוך במים, לאסוף את מי הגשמים בצורה מסודרת ולעשות בהם שימושים נוספים כמו שטיפת רצפה, השקיה של צמחים או של הדשא והעצים בגינה של בית פרטי ועוד.

אפשרות לתוספות

כאשר היא מופעלת באמצעות חשמל יש אפשרות להוסיף כמה תוספות מקובלות, מעבר למבנה הרגיל שלה לקירוי של מרחב. לדוגמה, ניתן להוסיף תאורת LED או כל סוג תאורה אחר, בכדי להשאיר אותה מוארת גם בימי החורף כאשר מחליטים לסגור אותה לחלוטין. בנוסף, ניתן להתקין מאווררי תקרה או מפיצי חום על גבי הפרגולה, בצורה כזו שיהיה נעים לשבת תחתיה, לא משנה מה מזג האוויר בחוץ וגם בימי קיץ חמים במיוחד.

ניקוי פשוט וקל

יתרון גדול נוסף שלה – היא מופעלת באמצעות חשמל הוא שניתן לנקות אותה יחסית בקלות. מכיוון ששלביה יכולים לערוך סיבוב של כמעט 360 מעלות, הרי שניתן להשפריץ עליהם מים וסבון וחומרי ניקוי נוספים אחרים, באחד המצבים הפתוחים, לסובב את השלבים שלה לזווית אחרת ולנקות היטב מכל כיוון. כך, תוכלו להימנע מתופעה נפוצה של הצטברות לכלוך על גבי פרגולות באופן שפוגע בבריאות וגם מאוד לא נעים לעין של האורחים והמארחים כאחד.

בצעו רכישה נבונה

רכישה של סככה זו, אשר יכולה להיפתח ולהיסגר באמצעות חשמל היא הוצאה לא קטנה. על מנת שרכישה כזו תהיה משתלמת לטווח הארוך, יש לעמוד היטב על היתרונות הגלומים בסככה כזו ולשקול עד כמה היא מתאימה לבית הספציפי שלכם, ובאיזו מידה היתרונות האלו שווים בעיניכם את המחיר היחסית גבוה שלה ביחס לחלופות הקיימות בשוק.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים