כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

התקנת גלאי עשן עצמאי

המטרה של גלאי עשן היא לשמש בתור מוקד התראה וגילוי מוקדם של שריפה. כמו שאר האמצעים המיועדים לגילוי אש, גם גלאי עשן עצמאי מזהה עשן, ולאחר מכן מתחיל באופן אוטומטי את פעולתו. גלאי מן הסוג הזה יכול להציל חיים, הוא מתאים למשרדים ובתים פרטיים, והוא אינו דורש הזמנת חשמלאי או איש מקצוע לצורך ההתקנה.

12/09/2013
אחד היתרונות הגדולים ביותר של גלאי עשן עצמאי הוא ההתקנה העצמית. הגלאי אינו מצריך חיבור לחשמל, ולכן באופן תיאורטי ניתן לשים אותו בכל חדר בבית. הוא פועל על בסיס סוללה בלבד, אשר יכולה להחזיק מעמד תקופה ארוכה. ההתקנה היא פשוטה ועצמית, כאשר בין היתר קיימת פונקציה לבדיקת היעילות של הגלאי בעזרת לחיצה על כפתור ייעודי. הכפתור נועד לבדיקה עצמית, והוא מאפשר למעשה את הדמיית פעולת המכשיר במצב של שריפה. הגלאי מתריע לבדו לקראת סיום הסוללה או בעת תקלה חיצונית, לרוב על ידי הבהוב וצפצוף יחד.

איפה ניתן להתקין גלאי עשן עצמאי?

מומלץ להתקין גלאי עשן עצמאי בחדרים הבאים:
א. מטבחים – איזור המטבח חשוף מדי יום לסכנות אש ודליקה רבות. בעזרת גלאי עשן עצמאי ניתן לצמצם בצורה ניכרת את הסיכון, מבלי לפגוע במראה האסתטי או בנפח החלל. יחד עם זאת, יש להקפיד שלא להתקין את הגלאי מעל כיריים או תנור.
ב. חדרי ילדים ותינוקות – הורים אשר מעוניינים לישון בשקט בלילה זקוקים לגלאי עשן. המחיר הזול וההתקנה הפשוטה הופכים את הגלאי לחלק בלתי נפרד מחדרי ילדים ותינוקות מודרניים. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי המיקום המדויק והנכון ביותר של התקנת הגלאי, כאשר בדרך כלל נהוג לשים אותו במקום גבוה, היות והתנועה של העשן היא תמיד כלפי מעלה.
ג. חדרים בהם שוכנים אנשים מבוגרים או בעלי מוגבלויות – בעזרת התקנת גלאי עשן עצמאי ניתן לקצר את זמן התגובה לאחר דליקה או שריפה. אפשרות זו רלוונטית בעיקר קשישים, מבוגרים ובני גיל הזהב, או בעלי מוגבלויות.
ד. חדרי אירוח – בבתים רבים ישנם חדרי אירוח אשר אינם מאוכלסים בשגרה. התקנת גלאי עשן יכולה למנוע משריפה להתפשט מחדרים אלו אל שאר האיזורים בבית.
ה. מסדרונות – גלאי עשן במסדרון משפר את תחושת הבטיחות בבית. אפשר לשלב אותו בעיצוב הכללי, להתקין אותו על התקרה או למקם את הגלאי בקרבת דלתות החדרים.

הוראות ההתקנה

חשוב מאוד להתקין ולהשתמש בגלאי עשן עצמאי על פי ההוראות המפורטות אשר מצורפות לכל מוצר. הוראות אלו יכולות לעשות את ההבדל בין גילוי עשן מהיר ויעיל, לבין מוצר אשר אינו מותקן כהלכה, ולכן לא מסוגל למצות את הפוטנציאל שלו. הנדסת האנוש של המוצר מצוינת, הוא מעוצב למשעי ומצטרף אל שורה ארוכה של מוצרים יעיל לכיבוי וגילוי אש.
לסיכום, התקנת גלאי עשן עצמאי היא פעולה חשובה, בעיקר בבתים פרטיים. כדאי לרכוש מוצר איכותי, לקרוא היטב את המפרט הטכני, ולהתקין את הגלאי בחדרים בהם קיים סיכוי גבוה לפריצת שריפה או דליקה.


באדיבות קורש גילוי אש
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים