כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

קורס רפואה אסתטית

בעשורים האחרונים חלו שינויים בעולם הרפואה. אמנם המטרה העיקרית של הייתה ועודנה להציל חיים ולרפא מחלות, אולם למטרה זו נוספו בשנים האחרונות גם מטרות נוספות כמו "שיפור איכות החיים".

24/01/2018

מהי רפואה אסתטית?

מהי רפואה אסתטית?
שיפור איכות החיים יכולה לבוא לידי ביטוי גם כשיקול לבחירה בין סוגי טיפולים ותרופות, וגם בהבנה שבעזרת המדע והרפואה ניתן לשפר את הדימוי העצמי של האדם באמצעות שינוי המראה החיצוני שלו. לדוגמא, אם טיפול הזרקת בוטוקס יכול להפוך נשים מסוימות למאושרות יותר, האסתטית יכולה לבוא לעזרתן.

קורס רפואה אסתטית- קווים לדמותו

להלן מספר פרמטרים עבור קורס לאסתטיקה אשר יוכלו לכוון אתכם ולהאיר לכם את הדרך, המסלול, עבור השלמת וקבלת כניסה לקורס.

עבור מי מיועד הקורס?

הקורס באסתטיקה מיועד בראש ובראשונה לרופאים שמעוניינים לרכוש מיומנויות בתחום האסתטיקה, על גווניו וסוגיו השונים. הקורס פתוח בפני בעלי תואר MD שיש להם רישיון לעסוק ברפואה, בין אם הם מתמחים שזה עתה סיימו את לימודיהם ובין אם הם רופאים ותיקים ומנוסים המעוניינים לפתוח כעת קליניקה פרטית בתחום זה. הקורס מיועד גם עבור רופאים פלסטיים שהיו רוצים לרענן את הידע שלהם בתחום ולשכלל את היכולות המקצועיות שלהם.

מה לומדים בקורס?

קורסים לרפואה אסתטית עוסקים במגוון נושאים, החל מאופן הביצוע של טיפולי יופי ואסתטיקה שונים, עבור בחומרים חדשים בהם ניתן להשתמש וחידושים בתחום המחקר וכלה בטיפים כיצד להימנע מגרימת נזקים במהלך טיפולים אסתטיים כמו מניעת שיתוק במהלך הזרקת בוטוקס. הקורס כולל לרוב גם חזרה אנטומית ופיזיולוגית על מבנה הפנים, ובסופו ניתנות גם עצות בנוגע לשיווק עצמי של קליניקה פרטית ולנושאים הנוגעים לרכישת ביטוח.

תנאי הקבלה

על מנת לקחת חלק בקורס רפואה אסתטית בישראל, על המשתתפים לעמוד בכמה דרישות סף. ראשית, עליהם להיות בעלי תואר M.D., ובעלי רישיון רפואי פעיל ובתוקף. כמו כן, המשתתפים חייבים להיות בסוף שלב הלימודים ולא יתקבלו מועמדים שעדיין עוסקים בהשלמות של לימודים אלו. לבסוף, מומלץ כי המועמדים יהיו בעלי ניסיון בתחום רפואי רלוונטי כמו רפואת שיניים, גניקולוגיה, אורתופדיה, הרדמה וכיוצא בזאת.

אופן הלמידה בקורס

מתכונת הלימוד בקורסים לרפואה אסתטית משתנה בין הקורסים השונים הקיימים בישראל. ככלל, כל הקורסים משלבים בין העברת שיעורים עיוניים בצורה פרונטלית ובין תרגולים מעשיים. השיעורים הפרונטליים עוסקים בנושאים שהזכרנו, בעוד שבתרגולים המעשיים ישנו חלק של צפייה מודרכת בתהליכי הזרקת בוטוקס, מילוי קמטים ועיצוב תווי פנים, וחלק נוסף של התנסות מעשית בקטגוריות האלו, במטרה להנחיל את הידע באופן הפרקטי ביותר למשתתפים.

תעודת הסיום של הקורס

בסיום הקורס, יקבלו המשתתפים תעודה המעידה כי סיימו את הקורס בהצלחה, כאשר כל אחד מקבל תעודה מטעם אותו המוסד שבמסגרתו התקיים הקורס בו השתתף. תעודה זו מאפשרת למסיימי הקרס לקבל פוליסת ביטוח ואחריות מקצועית מחברות הביטוח. חשוב לציין כי פוליסה זו היא צעד הכרחי על מנת שרופא יוכל לעסוק בתחום הרפואה האסתטית בישראל, הן כשכיר בקליניקה לרפואה אסתטית והן כעצמאי עם קליניקה אישית לטיפולי יופי ואסתטיקה.

היכן ניתן לעבור את הקורס?

ישנם מספר מוסדות בישראל המציעים קורס זה. הראשון הוא בית הספר הגבוה בתל אביב, שמציע השתתפות בקורס בן שנה הכולל 52 מפגשים שבועיים בשעות הערב. המקום השני הוא המכון לרפואה אסתטית ומזוטרפיה המציע קורס הכולל 12 מפגשים ארוכים יחסית, המתפרשים על תקופה של שלושה חודשים. המקום השלישי הוא המכללה לרפואה אסתטית בתל אביב, בה הקורס נמשך כחצי שנה במתכונת שבועית. הקורס האחרון הוא הקורס המזורז והקצר של מדיקס אסתטיקה בהרצליה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים