כרגע באתר
1
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כלים לניהול מלאי בעסק

פעם כל בעל עסק ידע שבסופו של יום ניתן לנהל באמצעות כמה מחברות ועטים. כך חושבו כל הוצאות והכנסות החברה, נערכה התקשורת עם הספקים השונים ונרשמו קבלות ללקוחות של אותו המקום.

25/01/2018

היום אי אפשר כבר לנהל עסק בכתב יד

היום אי אפשר כבר לנהל עסק בכתב יד
היום, בעידן הממוחשב המודרני, רישום בכתב יד או באמצעים ישנים אחרים זו כבר לא אופציה. בכל מסעדה שנכנסים אליה היום מוצבת קופה רושמת מסודרת ומאורגנת, וזו רק רחת האפשרויות לתוכנות מתקדמות במחשב לניהול עסק ומלאי מאל"ף ועד תי"ו. המחשב יכול לזכור במקומכם את כל הפרטים ולבצע את החישובים.

מהן האופציות?

ישנן כמה אופציות לכלים לניהול מלאי בעסק, להלן האופציות השכיחות ביותר;

קופה רושמת ממוחשבת

האופציה המובילה והנפוצה ביותר בשוק שיכולה לסייע לכל בעל עסק לנהל את המלאי, זו קופה רושמת ממוחשבת. קופה כזו היא אמצעי מחשובי בו ניתן לא רק לחייב לקוח על מוצר כלשהו שרכש, אלא גם לבדוק את כמות המוצרים שקיימים במלאי בסניפים אחרים של הרשת, ולעדכן בתחום כל קנייה את מצב המלאי של החנות הספציפית, בכל מחשבי הקופות בכל חנות וחנות באותה הרשת. הממשק של תוכנת הקופה הממוחשבת הזו הוא לרוב מאוד פשוט ואינטואיטיבי, כך שכל עובד חדש יוכל תוכל זמן קצר לתפעל המערכת בקלות וביעילות.

תוכנות לניהול רכש ומלאי

קיימות תוכנות נוספות לניהול רכש ומלאי אותן בעל עסק יכול לרכוש בכדי לנהל את החנות או העסק שלו. למשל, קיימות תוכנות שמאפשרות עבודה נוחה מול הספקים השונים, תוך הזמנה דיגיטלית של הפריטים החסרים ביחס להזמנות הרוטיניות של אותה חברה, ועדכון של כל פריט שהגיע בפועל אל המקום על ידי שליח או ספק כלשהו. בנוסף, התוכנות האלו יכולות להיות מקושרות באופן ישיר אל מחשבי הקופות וכך גם הקופאים מעודכנים בזמן אמת בכל שינוי.

בחירת אחראי מלאי מקצועי

אפשרות נוספת לניהול יעיל של מלאי של עסק, היא דווקא לא בתחום התוכנות הממוחשבות. לבעלי עסק רבים ישנה נטייה לרצות לנהל כל פרט קטן בכוחות עצמם. שיטת ניהול כזו היא פעמים רבות שיטת ניהול מוטעית שרק מובילה לכעסים ולטעויות. נסו למנות אחד מהעובדים שאתם סומכים עליו ושיש לו את הזמן והיכולת לעשות זאת, לאחראי המלאי של החנות. האחריות על התפעול היומיומי של התקשורת עם הספקים תהיה מוטלת על אותו אחראי.

יתרונות וחסרונות של האפשרויות השונות

לכל אחת מהאפשרויות שהצגנו ישנם יתרונות וחסרונות. חשוב לזכור כי לרוב האפשרויות הללו לא באות אחת על חשבון השנייה אלא דווקא יכולות להשתלב יחד בצורה הרמונית מצוינת. חשוב לציין כי קופה רושמת ממוחשבת היא כלי הניהול הבסיסי ביותר בניהול מלאי של עסק בזמן אמת. בחירה נבונה של התוכנה של הקופה היא חשובה במיוחד, משום שזו התוכנה הבסיסית של העובדים וקיים שוני גדול בין החברות השונות בשוק המציעות תוכנות ניהול מלאי ותוכנות של קופות, שנבדלות זו מזו באיכות התוכנה ובשירות הנלווה.

התייעצו עם בעלי ניסיון

כיצד בוחרים מבין האופציות שהוצגו לכלים לניהול מלאי בעסק? כיצד יודעים מהיכן לרכוש כל אחד מהכלים הללו וכיצד לתפעל אותו בצורה נכונה ואפקטיבית שתיטיב עם בעל החברה, העובדים והלקוחות כאחד? הצורה הטובה ביותר לענות על התהיות הללו היא פשוט להתייעץ עם בעלי ניסיון. את בעלי הניסיון תוכלו למצוא בחברות המתמחות בתוכנות מחשב המיועדות לניהול החברה. לחלופין תוכלו להתייעץ עם בעלי עסק אחרים שנתקלים בדילמות דומות על בסיס יום יומי ויוכלו להעניק לכם עצה טובה בנושאים כאלו.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים