כרגע באתר
4
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

טיפ של טכנאי מזגנים לתקלות נפוצות במזגן הביתי

לא על כל תקלה במזגן צריך במהרה להזמין טכנאי מזגנים. הנה מדריך תקלות קצר שיעזור לכם להבין מה הבעיה במזגן הביתי, והאם תוכלו לטפל בה באופן עצמאי או שתיאלצו להזמין שירותי תיקון מזגנים.

29/01/2018

לא העברתם נכון מפעולת חימום לקירור וההיפך

לא העברתם נכון מפעולת חימום לקירור וההיפך
"המזגן לא מקרר" או "למה המזגן לא מחמם" הן תלונות מאוד נפוצות, והרבה פעמים הסיבות שמאחוריהן לא קשורות לתקלה במיזוג האוויר אלא לסיבה פשוטה בהרבה: המכשיר לא כוון לאופציה הנכונה בתפריט הפעולות. כך שאם בתחילת הקיץ או החורף המזגן נושב עליכם אוויר קר במקום חם או ההיפך, לפני שמחפשים טכנאי מזגנים בשרון או בגוש דן, פתחו את חוברת ההוראות של המזגן או את אתר הבית של יצרן המזגן, ובדקו איך מכוונים את השלט לפעולה הרצויה. אם עדיין המזגן עושה בעיות, חפשו טכנאי מזגנים כדי לבדוק אם זו תקלה במזגן עצמו.

נגמר הגז במזגן

לפעמים כשהמזגן לא מחמם או לא מקרר, או עובד ביעילות פחותה, האשם הוא לא בכם אלא בכך שהגז במכשיר נגמר. במקרה כזה חייבים להזמין טכנאי מזגנים – לא רק כדי שימלא את גז המזגנים מחדש, אלא גם כדי שיבדוק שהכל תקין, ושהגז לא נגמר בגלל תקלת מזגן כמו דליפת גז.

הבטריות בשלט גמורות

תתפלאו, אבל כמה וכמה אנשים הזמינו טכנאי מזגנים בדחיפות לאחר שהמזגן בבית סירב להידלק, ובסוף גילו שהבעיה היא בכלל שהשלט לא מתפקד כי הבטריות בו ישנות מדי. ולכן אם יש לכם בעיה של מזגן שלא נדלק, בדקו קודם כל את השלט (ושהדלקת הכפתור בפאנל המזגן עובדת). כדאי גם לבדוק שלא מדובר בכלל בפקק שקפץ בבית. אם אלו לא הגורמים לבעיה, רק אז מזמינים טכנאי לביצוע בדיקה, אבחון וגם תיקון מזגן.

ריח רע מהמזגן בגלל סתימת הפילטרים

בעיית ריח רע מהמזגן, במיוחד אחרי תקופה שבה הוא היה כבוי, נעוצה פעמים רבות בפילטרים. תפקידם של חלקים אלו הוא לסנן את האוויר מלכלוך, אבק וכו', ולכן עם הזמן רשת הסינון שלהם הולכת ונסתמת בלכלוך שהיא עצרה. קל לטפל בבעיה כזו לבד, ללא עזרת טכנאי מזגנים מיומן: צריך רק לפרק את הפילטרים החיצוניים, לשטוף אותם, ליבש טוב, ורק אז להחזיר למקום. בחוברת ההוראות של המזגן או באתר היצרן תמצאו הוראות מדויקות לדגם המזגן שלכם.

עובש במזגן

לפעמים לריח רע מהמזגן יש סיבות שאינן קשורות לפילטרים – למשל עובש שנוצר בפנים המזגן בגלל תנאי הלחות בתוכו. בעובש במזגן מומלץ לטפל בדחיפות, כיוון שבעת הפעלת המזגן הוא פולט נבגים לאוויר שבבית, ואלו יכולים לגרום לתגובות אלרגניות, ואף למחלות ולבעיות נשימה אצל תינוקות ופעוטות. התקשרו אל טכנאי מזגנים לביצוע ניקוי עובש מהמזגן.

דליפת מים

אם אתם מגלים רטיבות או שלוליות באזור המזגן יש לכם בעיית נזילה. עדיף במקרה כזה תמיד לקרוא לטכנאי מזגנים, כי מדובר בסתימה בצינורות או תקלה מסובכת בפנים המזגן.

מדחס מקולקל

תקלות מדחס הן נדירות יחסית, וטוב שכך, כי זהו תיקון מזגנים יקר במיוחד. לעתים משתלם לבצע החלפת מדחס מזגן או תיקון מדחס מזגן, אבל לפעמים, אם מדובר במזגן ישן, כבר אולי יהיה עדיף לא להשקיע בו את הכסף אלא לרכוש מיזוג אוויר חדש – התייעצו עם טכנאי מזגנים אמין כדי להחליט על דרך הפעולה המתאימה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים