כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

סדנאות פיתוח עובדים - סוד ההצלחה

אם בעבר מנהלי חברות וארגונים לא הקדישו הרבה יחס או תשומת לב מיוחדת לרווחת העובד או לנושא של סדנאות פיתוח ולימוד - הרי שכיום המצב שונה מאד ויש ציפייה מצד ההנהלה הבכירה להיות בקשר הדוק עם כל סוגי העובדים ולדאוג לפיתוח עסקי ומקצועי שלהם.

31/01/2018

מהן סדנאות פיתוח לעובדים?

מהן סדנאות פיתוח לעובדים?
כשמן כן הן - מדובר בסדנאות שמטרתן להעשיר את עולמם האישי והמקצועי כאחד של העובדים בארגון ללא קשר לתפקיד שהם ממלאים או לדרגה שלהם במקום. הנחת היסוד היא שהצלחת החברה מבוססת על ההון האנושי שלה ועל מנת לצעוד קדימה, לפרוץ ולהצליח יותר מהאחרים - הדבר הכי חכם ונכון לעשות הוא להשתמש באוצר אנושי זה ובמקרה הצורך - גם להציג את זה ולהתגאות בזה. כאשר הנהלת של חברה שמה את אמונה בעובדים, סומכת עליהם ויודעת מה הם יכולים ומה הם שווים - היא כבר בדרך הנכונה להצלחה.

מהן השיטות לסדנאות פיתוח המיועדות לעובדים?

כיום ישנם כמה סוגים של סדנאות המתאימות בתור סדנאות פיתוח לעובדים יש כלליות המיועדות לכלל העובדים בארגון ויש כאלה המתאימות במצבים מסוימים או לעובדים מקבוצה מסוימת. את סוג הסדנה בוחרים בדרך כלל על פי התוצאות המעשיות ששואפים לקבל או להגיע אליהן. בכל ארגון או חברה תהיינה המטרות שונות אך באופן כללי אפשר לומר שהמטרות תהיינה דומות אך מותאמות למקום העבודה הספציפי.

המטרות שעומדות לנגד עיניהם של מנהלי החברה:

יצירת מעורבות של העובדים בכל הנעשה בחברה מתוך רצון לקבל ידע ולשתף אותו. ביצוע משימות מתוך רצון והבנה ולא מתוקף סמכות או פעולות כוחניות. זיהוי קונפליקטים לפני שייווצרו ומתן הכלים וההכשרה לפתור אותם בדרכים טובות, נעימות וחיוביות. יצירת סיעור מוחות בין עובדים ובין מחלקות שונות. יצירת רצון ומוטיבציה להתקדם, לסחוף עובדים נוספים וליצור תהליכים ונושאים חדשים לשיח.

מה יקרה בזכות קיום הסדנאות לעובדים?

אין ספק שכל מהלך מעורר מחשבה בדרך זו או אחרת ולכן בסיום הסדנה יהיו העובדים מהורהרים ומיד ירצו ליישם את אשר למדו. במקרים רבים הנושאים של הסדנאות מעשיים מאד וניתן באופן מידי ליישם אותם גם בעולם המקצועי וגם באופן אישי. מכאן אפשר להבין שהסדנאות לא רק תורמות לעובד כעובד מן המניין אלא גם משפרות את ההתנהלות האישית שלו - מה שישפיע עם הזמן גם על ההתנהלות המשפחתית שלו מעבר לשעות העבודה וכאשר הוא נמצא בחברת בני המשפחה או החברים שלו.

איך לבחור את הסדנה המתאימה?

כאמור - לסדנה צריכה להיום קודם כל מטרה ברורה. בין אם המטרה היא אישית או מקצועית - על בסיס מטרה זו אפשר יהיה לבחור סדנה או אפיו לבנות סדנה במיוחד עבור צוות העובדים המדובר. הסדנה צריכה לא להיות ארוכה מדי על מנת לאפשר את הפנמת החומר, היא צריכה להתקיים באווירה נעימה וטובה ואם היא גם תגרום לגיבוש והכרות מעמיקה בין העובדים - מה טוב. בסופו של דבר כל מי שייקח בה חלק ייצא ממנה נשער - גם העובדים שילמדו דברים חדשים וגם המנהלים שיקבלו הון אנושי מוכשר הרבה יותר.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים