כרגע באתר
0
8
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הטסת בעלי חיים - חשוב לדעת לפני הטיסה

הטסת בעלי חיים הוא תהליך לא פשוט שחשוב להיערך אליו כהלכה לפני הטיסה וגם להכין את בעל החיים לכך ומוטב מספר חודשים לפני המועד עצמו. טסים עם בעל החיים שלכם בעוד מספר חודשים לחו"ל לתקופה קצרה או ארוכה? הנה כל מה שחשוב וכדאי שתדעו לפני הטיסה

01/02/2018

האם ניתן להגיע עם בעל החיים ליעד

האם ניתן להגיע עם בעל החיים ליעד
בין אם זו טיסה לאוסטרליה, לניו זילנד, לאיטליה או לארצות הברית, עליכם לבדוק מראש האם הטסת בעלי חיים אפשרית אל היעד והאם ניתן לעלות על המטוס עם בעל החיים. את הנקודות האלו עליכם לבדוק ישירות מול חברת התעופה שאתה אתם שוקלים לטוס.

זמן וסבלנות

הטסת בעלי חיים לחו"ל היא, כאמור, משימה לא פשוטה. חשוב להיערך אליה כמה חודשים לפני מועד הטיסה עצמו ונדרשת סבלנות רבה. מוטב שלא למהר עם ההכנות ולעבוד בצורה מסודרת ומאורגנת כדי שלא לפספס דבר או לשכוח נקודות חשובות שיש לקחת בחשבון לפני שיוצאים לדרך.

בדיקת חוקי המדינה שאליה טסים

הטסת בעלי חיים תצריך מכם גם בדיקת חוקי המדינה שאליה אתם טסים בכל הקשור להטסת והכנסת בעלי החיים לשטחה. עליכם לבדוק האם נדרשים אישורים מיוחדים לפני ההגעה עם בעל החיים, האם נדרשים חיסונים מיוחדים באותה מדינה כדי להיכנס אליה וגם חיסונים מיוחדים ממדינת המוצא. יש לבדוק האם נדרש הסגר למשך תקופה מסוימת של בעל חיים (למשל, באוסטרליה מקובל הסגר של חודש ימים לרוב לאחר הנחיתה) ועוד. את כל הבדיקות האלו חובה לערוך לפני הטיסה.

הטסת בעלי החיים בכלוב מיוחד

תוכלו למצוא היום כלובים מיוחדים לבעלי חיים, שיעזרו להם לעבור את הטיסה בשלום. חברות התעופה מחייבות בהכנסת בעלי החיים לכלוב בדרך כלל, כשבמקרים מסוימים ניתנת אפשרות לשאת אותו במנשא מיוחד (רלוונטי לכלבים קטנים). אם אכן הטסת בעלי חיים היא אפשרות ריאלית עבורכם, חשוב שתרגילו את בעל החיים לכלוב עצמו כמה חודשים לפני שאתם עולים אתו על הטיסה. יש לרכוש עבורו כלוב טיסה שמתאים במידותיו, כלוב שיהיה לו נעים בו.

אמצעי התחבורה השונים משדה התעופה אל היעד הסופי

כדאי לבדוק מראש מהם אמצעי התחבורה העומדים לרשותכם בשדה התעופה, כאלה שייקחו אתכם אל היעד הסופי. חשוב לבדוק האם ניתן לעלות עליהם עם בעל החיים והאם נדרשים אישורים או ציוד מסוים (כמו מחסום פה) ההכרחי גם כן.

מה צפויים התנאים של בעל החיים ביעד

כדאי מאד להכיר היטב את מדינת היעד, שאליה טסים וגם לבחון מראש מה צפויים להיות התנאים שלהם יזכה בעל החיים. כדאי לבדוק אילו וטרינרים יש באזור שבו מתכננים לגור, האם המזון שאליו רגיל בעל החיים (אם זה מזון יבש) נמכר בחנויות ועוד. חשוב מאד לשמור על שגרת יום יום מוכרת ככל שניתן, כמו זו שהייתה בארץ, כדי לאפשר לבעל החיים התאקלמות מהירה וקלה.

לסיכום

כנה מוקדמת וראויה לפני העלייה למטוס, כמה חודשים לפני מועד הטיסה, תעזור לכם וגם לבעל החיים שלכם לעבור את זה בשלום ותקל עליו באופן משמעותי. יש לזכור שמדובר בחוויה לא פשוטה עבורו, אך ניתן להפוך אותה לנעימה יותר אם נערכים אליה בהתאם. מומלץ מאד לשוחח עם אנשים שמכירים, שמתגוררים באותו היעד ולשמוע מהם איך בעלי החיים שלהם מתמודדים עם המגורים בארץ הרחוקה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים