כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

תיקון דודי שמש

דוד שמש הוא אמצעי חימום המים הנפוץ בישראל אך גם הוא עלול לסבול מתקלות מסוימות. במאמר הבא נסביר איך מטפלים בתקלות מן הסוג הזה, מה צריך לעשות כדי לתקן את הדוד ואיך מונעים מראש את הבעיות הנפוצות.

06/02/2018

שיטת החימום

שיטת החימום
דוד חימום שמשתמש באנרגיה סולארית כדי לחמם כמויות גדולות של מים נקרא "דוד שמש". זהו נכון להיום אמצעי חימום המים הנפוץ בישראל והוא משמש לצרכים ביתיים, תעשייתיים, חקלאיים ועוד. שיטת החימום הזו נפוצה במשקי בית בישראל בחודשי הקיץ, בעוד בחודשי החורף היא מגובה על ידי הפעלת מנגנון חשמלי.

מאפייני התקלות הנפוצות

על אף הפופולאריות של דודי שמש והדרך שבה ניתן לנצל את היתרונות שלהם על רקע האקלים החם בישראל, גם הם סובלים לעיתים מתקלות מסוימות. חשוב להכיר את מאפייני התקלות הנפוצות כדי לחסוך בהוצאות ועל מנת לדעת איזה אנשי מקצוע להזמין. בנוסף, באמצעות היכרות עם מאפייני התקלות הנפוצות ניתן להחליט האם לתקן או להחליף אותו.

תקלות נפוצות

הנה למשל מספר תקלות נפוצות שבגללן כדאי להזמין אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים לתיקון של הדוד:

נזילות מים

נזילת מים מהצנרת או נזילת מים מהדוד עצמו מחייבים הזמנת אינסטלטור. נזילת מים מהצנרת מתאפיינת בהופעת מים בחלק שמחבר בין הדוד עצמו לקולט, בעוד נזילת מים מהדוודים לרוב מחייבת החלפה לחדש. נזילת המים מתרחשת בגלל בלאי, שחיקה או כאשר שכבת ההגנה לא מספיק אטומה.

פגמים בדוד

יש הרבה תקלות שנגרמות בגלל פגמים במוצר עצמו. ההבדל העיקרי הוא בין סתימת הקולט כתוצאה מהצטברות אבנית, לבין תקלה בגוף החימום. סתימת הקולט כתוצאה מהצטברות אבנית היא תקלה נפוצה שאותה מתקנים על ידי שטיפה או החלפה. מנגד, תקלה בגוף החימום אפשר לתקן בעזרת החלפה של הפלאנג' עם או בלי התרמוסטט.

בעיות חשמל

דוד חשמל או שמש עם מערכת חשמלית עלולים לקצר. אם מדובר בקצר שנוצר כאשר מדליקים אותו, סימן זו תקלה במערכת החשמל ולכן צריך להזמין חשמלאי.

תחזוקת דודי שמש

הדרך הכי טובה לחסוך בהוצאות על תיקון דודי שמש היא לדאוג לתחזוקה נכונה. מומלץ לתחזק אותו ואת הקולט אחת לחודשיים, לנקות היטב את הקולטנים כדי לאפשר להם לספוג יותר אנרגיה סולארית ולהזמין טכנאי לבדיקה כללית של מערכת חימום המים. עדיף להזמין את הבדיקה לפני תחילת חודשי החורף, כי בשיא העונה נוטים התיקונים להיות יקרים יותר.

אביזרים נלווים

עוד דרך למנוע את התקלות הנפוצות היא לרכוש אביזרים שמונעים אותן, כמו מסנן אבנית. השקעה חד פעמית ברכישה של מסנן אבנית משתלמת מאוד בכל הסוגים של דוד שמש או חשמל. מסנן האבניות חיוני במדינה כמו ישראל שבה יש כמויות גדולות של אבנית בתוך המים, והוא מעלה את הסיכוי לפעילות תקינה של הדוד לאורך זמן.

בחירת אנשי מקצוע

תיקון דודי שמש צריך להתבצע על ידי אנשי מקצוע מוסמכים שמכירים את התקלות הנפוצות ויודעים איך לזהות אותן. רצוי לקבל המלצות על אנשי מקצוע בתחום ולוודא שהם מספיק אמינים ומנוסים בתחומם. במידה ולא בטוחים את מי להזמין, אפשר להתייעץ עם חברים, קרובים ובני משפחה שכבר השתמשו בשירות וסבלו מהתקלות הנפוצות.

לסיכום

בחירה נכונה של אנשי מקצוע מבטיחה חורף חם ומונעת מצב שבו התקלות בדוד חוזרות על עצמן. רצוי להקדיש לפחות כמה ימים להשוואה בין נותני שירותים, ולא למהר להזמין איש מקצוע זול שאינו בקיא בתחום.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים