כרגע באתר
5
2
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ממ"ד בבנייה ירוקה

לאחר מלחמת המפרץ נולדה תובנה ברשויות בישראל ובפיקוד העורף שמרחבים מוגנים לא צריכים להיות ציבוריים וגם לא קומתיים, למען בטיחות טובה יותר מרחבים אלו צריכים להיות דירתיים, כך שלכל אחד יהיה את המרחב המוגן שלו ויהיו פחות סיכונים לאבדות ונפגעים. כמו כן, גם בהתפתחות שכונות ירוקות.

11/02/2018

הגנה הכרחית במדינת ישראל

הגנה הכרחית במדינת ישראל
במדינת ישראל המצב רגיש מהמדינות הנמצאות סביב. בזמן מלחמה ובשעת חירום, כל אזרח מתורגל להתגוננות מפני טילים וריצה לממ"ד. בעבר היו מקלטים ציבוריים נפוצים הרבה יותר ואנשים היו צריכים לגשת במהירות לעבר המקלט הקרוב שהיה נמצא מחוץ לביתם ובחלק מהמקרים בקומת הקרקע בבניין מגורים רב קומות ולעיתים פעולה זו הייתה לוקחת מעבר לזמן המותנה על פי תקני פיקוד העורף עד להגעה אל המקלט.

לא לשכוח לשמור על הסביבה

הסביבה שלנו הולכת ומזדהמת וענף הבנייה לא תורם למצב, ממש כמו התעשייה שלא מפסיקה לזהם את האוויר ,האדמה והם וכמובן אנחנו בתור צרכנים שמלכלכים ולא ממחזרים מספיק. בנייה ירוקה היא טרנד לשמירה על איכות הסביבה שהחל כבר לפני שנים רבות אך היום תופס תאוצה רבה יותר כיוון שאנשים מבינים יותר ויותר את הצורך בשמירה על הסביבה.

כיצד בונים את הממ"ד בבנייה ירוקה?

בניית ממ"ד היא כמעט הכרח במדינת ישראל והיום כל דירה חדשה שנבנית מכילה ממ"ד. לפעולה זו יש יתרונות רבים לדוגמא מסלול בירוקרטי קצר יותר, ובנוסף היום ניתן גם לראות כיצד מקימים מרחבים מוגנים בבנייה הירוקה.

מהי בנייה ירוקה?

זה הוא בעצם תחום שנעשה לפי מספר שיטות כאשר בכל מצב יש שימוש בחומרי גלם מועטים ככל שניתן וכמה שיותר ידידותיים לסביבה. אם בבנייה רגילה יש שימוש בחומרי גלם מזהמים רבים, בבינוי מסוג זה יש שימוש בחומרים יותר ידידותיים שלא מזהמים את האתר עצמו וגם את כל האזור וכך ניתן להשיג סביבה הרבה יותר בריאה לכולם.

האם בנייה זו אפקטיבית?

בינוי ירוק אחד אינו ישנה דבר, אך טרנד הבנייה הירוקה הולך וצובר תאוצה, בעתיד ענף התחום יהיה הרבה יותר ירוק, וכמובן שניכר כי נוכל לשים דגש על תוצאות חיוביות.

איך בנייה ירוקה חוסכת בחשמל שלנו?

בנייה ירוקה של מרחב מוגן דירתי לא מתרכזת רק בחומרי הגלם האיכותיים והידידותיים אלא גם במשאבים שהוא צורך. ישנם בתים רבים שמנצלים חשמל בכמות גבוהה. בנייה ירוקה אמתית מציבה ניצול של אנרגיה טבעית לכן כשמוסיפים ממ"ד מתחשבים בנתונים אלו וכך אפשר לחסוך באנרגיה רבה שגם היא מזהמת.

כיצד בונים מרחב מוגן בבנייה ירוקה?

מרחב מוגן שממוקם בתוך בניין דירות צריך להיות ממוקם יחד עם כל הבניין, לכן בדרך כלל משתמשים בבטון מזוין וחלונות מפלדה, אך מנסים להקים אותו בצורה כזו שהאור הטבעי יספיק לשימוש בו כך גם שבמקרה ולא יהיה חשמל, יהיה ניתן לאוורר אותו ולהאיר אותו. מרחבים מוגנים רבים יכולים להיות גם ניידים, כך קורה למשל עם בתים פרטיים חדשים שרוצים להוסיף מרחב מוגן. במהלך הרכבתם מרחבים מוגנים נישאים על משאית הובלה ורק הצבה, חיבור והתקנה של המרחב נדרשים לתשתית.

האם בנייה ירוקה פוגעת באיכות המרחב המוגן?

לא, אנשים רבים תוהים האם בינוי מסוג זה הוא באמת איכותי או שבעצם מדובר בבנייה פחות חזקה. בכל מה שקשור לתחום זה חשוב לציין שהאיכות תלויה אך ורק בחברה, אם החברה העוסקת בתחום היא חברה רצינית ומוכרת אז העבודה שלה איכותית בלי קשר לסוג הפעולה. בעיקר כשמדובר על הקמת ממ"ד, כיוון שהממ"ד חייב להיות חזק. אפשר להסיר דאגה מלבכם כיוון שבדרך כלל חומרים שמורשים לבניית ממ"ד הם חזקים ועומדים על כל התקנים הנדרשים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים