כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

עבודה בתור מתקין דלתות

מתקין דלתות יכול לעבוד כעצמאי או להצטרף כשכיר לחברות שמייצרות ומספקות דלתות פנים וחוץ ללקוחות במגזר הפרטי, העסקי והמסחרי. במאמר הבא נסביר על אופי העבודה ואיך ניתן להתקבל אליה.

14/02/2018

התקנת דלתות

התקנת דלתות
דלתות פנים וחוץ מותקנות על ידי אנשי מקצוע כדי לעמוד בתקן מסוים. דלת שלא מותקנת באופן מקצועי לא מקבלת את אישור חברת הביטוח ואף מסכנת את הלקוח. עם זאת, כל דלת דורשת סוג אחר של התקנה. כיום יש הרבה סוגים חדשים של דלתות והדרך היחידה להתקין אותן היא על ידי הזמנת אנשי מקצוע. אותם אנשי מקצוע עוברים הכשרה ייעודית ולמעשה מציעים את השירות שלהם במסגרת מתקיני דלתות.

עצמאי או שכיר?

עבודה בתור מתקין דלתות יכולה להתבצע באופן עצמאי או כשכיר. אדם עצמאי מציע את השירותים שלו לאנשים שרוכשים דלתות ורוצים להזמין את ההתקנה בנפרד, בעוד שכיר מועסק על ידי חברות שמייצרות ומספקות דלתות פנים וחוץ. מבחינת אפשרויות קריירה, עבודה כעצמאי נחשבת מסוכנת יותר אך היא מתגמלת בטווח הארוך.

הכשרה והסמכה

לא כל מי שיש לו ידע טכני ויכולת לעבוד עם הידיים מסוגל לבצע התקנה של דלתות פנים וחוץ. מתקין דלתות מוסמך עובר תהליך הכשרה ארוך שנוגע בכמה נקודות מפתח:

הבדלים בין סוגי דלתות

בשלבים הראשונים של ההכשרה לומד מתקין דלתות על ההבדלים בין דלתות פנים וחוץ. הוא מתנסה בהתקנה של דלת כניסה לבית לעומת דלת פנים בחדרים, בהתקנת של דלתות כבדות עם מערכות הגנה מסובכות ובהתקנה של דלתות הזזה לעומת דלתות שנפתחות ונסגרות.

התאמת המפתח לסוג הדלת

כל דלת חייב להתאים לגודל של המפתח על מנת שאפשר יהיה להתקין אותה. התאמת המפתח לסוג הדלת היא משימה נוספת של המתקין והוא לומד עליה במהלך ההסמכה. במידה והמתקין עצמו לא מעוניין להרחיב את הפתח, הוא יכול להמליץ ללקוח למי לפנות.

אבטחת דלתות

מתקין דלתות לומד כיצד לאבטח אותן מפני גניבות ופריצות. למרות שההכשרה שלו שונה מזו של מנעולן, מתקין של דלת כניסה לבית למשל לא יכול להתפשר על רמת האבטחה. עליו לוודא שהדלת חזקה מספיק ובמידת הצורך להוסיף אמצעי הגנה עבור הצירים.

מאפייני העבודה

יום העבודה של מתקין דלתות תלוי בסוג הקריירה שהוא בוחר. במידה ומדובר במתקין דלתות עצמאי, עליו להשקיע לפחות חלק מהזמן בשיווק וגיוס לקוחות. לעומת זאת, מי שעובד בתור שכיר מקבל משימות על בסיס יומי מהחברה שמעסיקה אותו. כדאי לקחת בחשבון את מאפייני העבודה כאשר בוחרים האם לעבוד באופן עצמאי או כשכירים בתחום של התקנת דלתות.

מקצועיות וזמנים

ההתקנה עצמה מתבצעת בצורה פחות או יותר זהה אצל מתקין מקצועי ושכיר כאחד. בשני המקרים יש להגיע לבית הפרטי, לחנות או למשרד של הלקוח ולבדוק באיזה סוג של דלת מדובר. לאחר מכן מבצע המתקין התאמה של המפתח ובוחר את כלי העבודה המתאימים עבורו. התקנת הדלת היא לפי הנחיות היצרן ולרוב היא מסתיימת בזמן עבודה של עד שעה.

אפשרויות קריירה

מתקין שיודע להתמודד עם דלת כניסה לבית, למשרד או לעסק יכול בבוא היום להציע שירותים נלווים. הוא יכול לפתור תקלות נפוצות שקשורות לשימוש לא נכון בדלת ולגבות תשלום בנפרד על תקלות שקשורות להתקנה.

לסיכום,

בנוסף, יש מתקינים שמרחיבים את הידע שלהם מתחום המנעולנות וכך עומדים לרשות לקוחות שנתקעים מחוץ לדלת בגלל מפתח שבור, צילינדר תקול ועוד. זה יתרון משמעותי של עבודה כמתקין דלתות ולכן אפשרויות הקריירה מגוונות.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים