כרגע באתר
5
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

כיצד תתחזקו את צנרת הביוב שלכם?

תחזוקת צנרת ביוב באופן שוטף יחסוך עבורכם גם זמן וגם הוצאת כסף מיותר. כפי שמתבקש לדאוג לתחזוקת ניקיון הבית והעסק, כך גם לניקיון במערכת התשתית. גם אם לעיתים זה נשמע לנו שולי, מדובר בתשתית הבית, ואם מערכת זו לא תהיה נקייה ומתוחזקת יתחילו לצוף תקלות גם לבית.

14/02/2018

איך ניתן להימנע מתקלות?

איך ניתן להימנע מתקלות?
זה לא סוד שקיימים אצלנו הרגלים מסוימים בבית על בסיס יום יומי ואנו אפילו לא מודעים לנזק שנגרם כתוצאה מהם. מה שקורה הוא שמשום שתעלת הביוב לא רחבה במיוחד הנייר מצטבר וגורם לסתימה בתעלה. לכן, ניתן להימנע לחלוטין מהשלכת נייר טואלט לאסלה. עוד הרגל בו ניתן להקפיד ולשמור על התעלה הוא במטבח. בזמן הבישול יש לרובנו הרגל לשפוך את השמן המשומש לכיור המטבח, מה שגורם לנזק חמור וכתוצאה מכך סתימה בתעלה, לכן לאחר בישול יש לחכות שהשמן יתקרר, לשפוך את השמן לתוך שקית ומשם לפח הזבל.

כיצד ניתן לבדוק את תקינות הצנרת?

לא תמיד אנו מצליחים להבין איזה נזק אנו יוצרים לביוב אך צילום צנרת ביוב בוודאי יחשוף בפנינו לא מעט נזקים בהתהוות או כאלו שכבר יוצרים בעיה או תקלה מסוימת, ולאחר מכן נצטרך למצוא פתרון. ניקוי צנרת ביוב הוא תהליך הכרחי ותקופתי שחייב להתבצע במקצועיות ומטרתו היא למצוא את התקלות ולפתוח את הסתימות עוד לפני שייצרו נזק רב.

תהליך ניקוי צנרת ביוב

לפני שמנקים את הביוב צריך להבין מה הבעיות הנמצאות בו וכיצד צריך להקפיד לנקות אותו נכון ולשמר את הניקיון. ישנן כמה פעילויות עיקריות בתחום זה איתן בעלי המקצוע עובדים בעיקר וחשוב מאוד לדעת:

צילום צנרת הביוב

צילום צנרת ביוב היא פעולה חשובה מאוד שחייבת להתבצע טרם פעולת הניקוי, על מנת להבין האם יש בעיה כלשהי שדורשת יחס מיוחד וכמובן האם הניקוי הכרחי. צילום זה למעשה מאבחן את הבעיות בעוד מועד והניקוי הוא זה שפותר אותן לאחר מכן. כך אפשר לקבוע מהי הטכניקה הנכונה ביותר לפתרון ובאלו מכשירים צריך להשתמש.

ניקוי קווי הביוב

הניקוי יכול להתבצע באמצעות לחץ מים גבוה. לחץ מים זה מגיע מצינור ארוך המחובר לביובית, שנמצא שם במיוחד עבור פעולת חיטוי זו. מטרת פעולה זו היא לחטא את כל התשתית מתחילתה ועד סופה, ולפתוח את כל הסתימות שנגרמו במצטבר עם הזמן.

שאיבת ביוב לניקיון יסודי

יש מקרים מסוימים בהם לא מומלץ לבצע שטיפת קווי התשתית, אלא לשאוב את כל הפסולת שהצטברה. הפסולת הזו יכולה להיות מוצרי היגיינה או ניירות טואלט שנזרקו עם הזמן, או עיסות בוציות שהצטברו וגרמו לחסימה בתעלה. השאיבה יכולה להתבצע בלי בעיות הודות ללחץ היניקה החזק של התשתית ובזכות הצינור הרחב שיכול לשאוב גם עיסות מוצקות ולא רק נוזלים.

ייעוץ מקצועי לפני הזמנת השירות

משום שכל מקרה ותקלה שונים אחד מהשנייה, כדאי לדעת לפני הזמנת השירות איזה שירות מתאים בדיוק לתעלת הביוב שלכם. מה שהכי מומלץ הוא לפנות לבעל מקצוע המתעסק הרבה זמן בתחום זה לקבוע איתו פגישת ייעוץ ובדיקה ידנית של האזור בבית על מנת להציע את השירות שהכי המתאים לכם, ובכך להגיע לפתרון האולטימטיבי מבלי לגרום נזקים עתידיים לתשתית המערכת.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים