כרגע באתר
4
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

נהיגה בטוחה על משאית בטון

נהיגה במשאית בטון דורשת ערנות, דריכות והרבה סבלנות. הלכך, בעל המשאית צריך להיות בן אדם אחראי המקפיד על כל כללי הבטיחות הן בכבישים הפתוחים והן באזורי בנייה ועבודה.

28/02/2018

כלי רכב הדורש ערנות רבה מצד הנהג

כלי רכב הדורש ערנות רבה מצד הנהג
מכיוון שמדובר בנהיגה בכלי רכב גדול מאוד ומגושם, יש צורך בשמירה על מהירות נמוכה כך שאם יעלה הצורך בבלימת חירום- זמן התגובה יהיה מידי והמשאית תוכל להגיב במהירות ולבלום. במשאיות גדולות קיימת בעיה של שדה ראייה מוגבל ולכן "שטחים מתים" שאינם נראים בחלק הימני של הדרך. לכן באחריות הנהג לדעת את המגבלה הזו וכך לדעת לתמרן בין הנתיבים בזהירות ובערנות תמידית.

נהיגה בטוחה במשאית בטון

נהיגה בטוחה במשאית בטון חשובה ביותר בעיקר כאשר יוצאים מאזורי בנייה ועבודה. מכיוון שמשאיות נמצאות בתנועה הלוך וחזור מהמפעל לצורך אספקת חומר זה לעובדים, ש צורך בשמירה על הזהירות כאשר נהג המשאית יוצא ונכנס לשטח עבודה. מכיוון שברוב המקרים אזורי עבודה נמצאים בשטחים נידחים ונטושים, ולרוב אזורים אלו מכוסים באמצעות משטחים אטומים גדולים לצורך בטיחות- הנהג מוכרח לבצע את היציאה משטח העבודה בתשומת לב רבה רק לאחר שבדק שאין מכוניות בכביש אליו הוא פונה.

כללים בנהיגה על משאית

משאית היא כלי רכב איטי ומוגבלת בעליות וירידות על כן חשוב לנהוג לאט ובזהירות ולא לנהוג במהירות גבוהה מידי. כמו כן, בעקיפות יש לשים לב לכלי רכב פרטים ולפני העקיפה ליצור קשר עין עם הרכב שאתה עמד לעקוף אותו. בנוסף לזה בעקיפה חשוב לב למרחק ולמהירות של כלי רכב מאחורה .בשל היכולות המוגבלות של כלי רכב זה חשוב לנהוג בהתנהגות מתחשבת כלפי שאר הנוסעים.

נהיגה במשאית עם ציוד כבד

הנהיגה במשאית כרוכה ברישיון נהיגה וגם לחלק מהציוד שהיא נושאת אייתה צריך אישור מיוחד. בנסיעה עם משאות ציוד כבד חשוב שהנהיגה תהיה איטי יותר כאשר נושאים ציוד כבד על מנת שהציוד לא ייפול ולשים לב לשינויים שמתרחשים בדרך. כמו כן, חשוב בנהיגה בפניות חדות לאט מהירות ובעקיפות לשים לב למהירות של נוסעי הרכב מאחור.

הובלה של מערבל בטון

המשאיות נושאות ציוד ממקום למקום. כך לדוגמא המערבל הנייד מותקן לרוב על גבי משאיות כך שניתן לשנע את החומר לכל חלקי הארץ במהירות ובנוחו. מערבל בטון נייד הינו מערבל גדול יחסית המכיל עד 12 קוב. המערבלים הניידים נמצאים בסיבוב מתמיד בזמן שהם משונעים בדרכים לצורך שמירה על האלסטיות והגמישות של החומר. במידה והמערבל לא יסתובב, החומר יתקשה במהירות ולא ניתן יהיה להשתמש בו יותר.

רישיונות מתאימים

בשביל לשאת מערבל בטון צריך רישיון למשאית וגם רישיון בעבודה עם מערבל הנייד. חשוב בעבודה עם משאיות בטון לבחור בנהגים מקצועיים בעלי ניסיון רב בהפעלה עם מערבל בטון. כמו כן, מומלץ לקחת משאיות מאזורים קרובים מאוד ולא רחוקים כי החומר יכול להיהרס בנסיעה למרחקים גדולים. אם מבחינים כי חלק מהחומר נשפך חשוב לעצור במקום בצד ולהזעיק עזרה.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים