כרגע באתר
1
8
6
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

חברות ציוד רפואי ישראליות

מעוניינים לרכוש ציוד רפואי? כדאי לדעת שישנם לא מעט חברות לציוד כזה כזה בארץ. הנה כל מה שחשוב לדעת לפני הרכישה

08/03/2018

חברות ציוד רפואי ישראליות – שחקניות מפתח בשוק הבינלאומי

חברות ציוד רפואי ישראליות – שחקניות מפתח בשוק הבינלאומי
שוק הציוד הרפואי העולמי, בדגש על מכשור רפואי, מוערך היום בכ- 450 מיליארד דולר, ואין ספק בכלל שמדובר באחד התחומים המפותחים והמתפתחים של התקופה האחרונה. חברות ציוד רפואי מישראל נודעות היום בעולם כולו כשחקניות מפתח בשוק העולמי, והן תורמות הרבה מאוד לאתגרים השונים העומדים בפני מערכות הבריאות בעולם כולו.

פעילותן העיקרית של חברות אלה איננה רק מכירת ציוד רפואי מתוצרתן, אלא גם לקיחת חלק פעיל במגמה להעביר כמה שיותר מטופלים מבתי החולים אל הבית, תוך כדי שמירה קפדנית על מצבם הרפואי. פעולות נוספות בהן חברות אלה לוקחות חלק הן ייצור ציוד למרפאות ולבתי חולים אשר נועד לצורכי מניעת מחלות ואבחון מוקדם, התקנה ושימוש במערכות מחשוב לטובת מתן טיפול מתקדם ואיכותי יותר למחלות כרוניות ופעילות לטובת מתן שירותי רפואה באזורים המרוחקים מהמרכז.

כמה חברות ציוד רפואי יש בישראל?

כיום פועלות בישראל קרוב ל- 1,500 חברות המספקות שירותים בתחום הציוד הרפואי. חברות אלה מייצאות ציוד ומכשירים לעולם כולו, לרבות ציוד אמבולטורי, ציוד לצורכי מחקר ולמעבדות, מכשירים ואביזרים למצבי חירום, אביזרים ומכשור למצבי שיקום וכמובן ציוד ייעודי לצורכי אבחון וניטור שוטפים. דרך מצוינת להבין עד כמה היקף העיסוק בתחום זה במדינה גדול, היא פשוט להקליד במנועי החיפוש השונים באינטרנט את הביטוי "חברות ציוד רפואי" ולראות כמה שמות של חברות שונות עולים ברשימת התוצאות. על פי התחזיות השונות – מספר זה רק ילך ויגדל.

היקף הייצוא של ציוד רפואי מישראל

היקף הייצוא של חברות ציוד רפואי בישראל עומד על כ-2 מיליארד דולר, סכום לא מבוטל ללא ספק, אשר הולך ועולה מדי שנה. הייצוא מתבצע למדינות בכל רחבי העולם, לרבות מדינות האיחוד האירופאי, מדינות צפון אמריקה, מדינות מזרח אסיה ולמדינות נוספות, כך שישראל מהווה שחקנית חזקה מאוד בענף. גם בתחום המחשוב הרפואי תופסת ישראל מקום מאוד מכובד, וזאת מעצם היותה מדינה אשר בה 100% מהמידע הרפואי מתועד במערכות ממוחשבות.

מכירת ציוד רפואי – עתיד ורוד

לאור העובדה כי אף טכנולוגיה אינה פוסחת על ישראל וכי תעשיית הייצוא הכללית בישראל רק הולכת ומתפתחת מדי שנה, אין ספק כי גם חברות ציוד רפואי בישראל ימשיכו לגדול, להתפתח ולהיות שחקניות מפתח חזקות בעולם כולו. בעידן הנוכחי, בכל רגע נתון מתפתחות עוד ועוד טכנולוגיות, המאפשרות ייצור של ציוד רפואי הכולל ציוד למרפאות, ציוד לבתי חולים וציוד עזר לטיפול ולשיקום ביתיים, והחברות הישראליות אינן שוקטות על השמרים. אם מתבססים על נתוני העבר, תחום המכשור והציוד הרפואי רק ימשיך בנסיקה, והחברות הישראליות צפויות להמשיך להיות חלק חשוב בפיתוח ובשיווק של המכשירים והמוצרים החדשים.

לעבוד בחברה טובה

על פי נתונים שעולים ממחקרים שבוצעו על ידי חברות שונות מתחומי התעסוקה, היצע העבודות בתחום הציוד הרפואי הולך ועולה, כמו גם הביקוש של צעירים מתחומי הרפואה והביולוגיה לעבוד בתפקידים שונים בחברות ציוד רפואי. לאור המצב הנוכחי בתחום של ייצור ציוד רפואי בישראל, אין ספק כי מדובר בתחום שרק ילך ויתפתח ושעוד נשמע עליו הרבה. אין גם ספק, כי ישראל תמשיך להימנות עם המדינות המובילות בתחום הייצוא של ציוד רפואי ולהיות כר פורה להתפתחותן של חברות ציוד רפואי רבות ולייצור משמעותי בתחום.

בשיתוף אס מדיק – ציוד עזרה ראשונה
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים