כרגע באתר
6
6
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

הופעה חיצונית וקבלה לעבודה

טיפולים קוסמטיים יכולים לעזור בשיפור ההרגשה העצמית ותחושת הביטחון. מחקרים מראים כי לאחר ביקור אצל קוסמטיקאית אנו מרגישים רעננים יותר, בעלי ביטחון עצמי ובעיקר מאושרים וחייכנים. התכונות הללו מדבקות ופורצות החוצה בכל סיטואציה חברתית, ולעיתים הן גם מסייעות בראיון עבודה.

12/09/2013
הדבר החשוב ביותר בראיון עבודה הוא לשמור על חזות מכובדת ואסתטית. כל אדם שניגש אי פעם לראיון עבודה יודע כי הוא נבדק תחת זוגות עיניים רבות, נמדד בכל תנועה ומחווה, ומנותח בין היתר גם על פי המראה החיצוני. לא מדובר חלילה על סינון מועמדים לעבודה על פי אסתטיקה בלבד, אך אין ספק כי הופעה חיצונית היא חלק בלתי נפרד מדרישות המשרה.

כל הסיבות בגללן כדאי להגיע לקוסמטיקאית לפני ראיון עבודה

מלבד התחושה האישית והביטחון העצמי, טיפולים קוסמטיים יכולים לעזור לכם להתקבל לעבודות בשל מספר סיבות נוספות:
א. ייצוגיות – מנהלים אשר עורכים ראיונות עבודה בודקים האם המועמד אשר יושב לפניהם מייצג את העסק. הייצוגיות באה לידי ביטוי במראה קוסמטי מוקפד, המעיד על רצינות ומחויבות. רמת הייצוגיות משפיעה על העובד עצמו, על המנהל ועל הארגון. מכל הבחינות הללו כדאי לצמצם ככל האפשר את הסיכון, ולגשת לראיון עבודה רק לאחר ביקור אצל קוסמטיקאית.
ב. מודעות – גבר או אישה אשר שומרים על מראה מוקפד מעידים על מודעות עצמית גבוהה. מודעות כזו יכולה לעזור להם בהמשך הדרך לבצע משימות, לעמוד ביעדים ולמלא הנחיות. ראיון עבודה הוא תהליך יחסית קצר אשר קובע את העתיד של שני הצדדים, ולכן כדאי להראות את המודעות למעמד כבר מהרגע הראשון.
ג. כבוד – מועמד אשר אינו מכבד את עצמו, ומשקיע בטיפול קוסמטי מינימאלי, יתקשה לקבל עבודה חדשה. מנהלים ומראיינים רוצים לראות כי המועמד מכבד את המקום בו הוא נמצא, נותן תחושה טובה לסביבה ושומר על אנרגיות חיוביות. קשה להראות את התכונות הללו עם מראה מוזנח ומיושן.

הפסיכולוגיה של הקוסמטיקה

קוסמקטיקה יכולה לעזור בקבלה לעבודה משום שהיא משפיעה עליכם מבחינה פסיכולוגית. בני אדם מרגישים טוב יותר אחרי מקלחת, כאשר הם לובשים בגדים חדשים או לאחר טיפול קוסמטי. אלו תכונות אשר משותפות לכולנו ללא יוצא מן הכלל. יתרה על כך, טיפול קוסמטי חיוני לצורך השגת מקום עבודה בכל הדרגים. אין הבדל בין מנהל אשר מחליף מקום עבודה ונדרש לעבור ראיון קבלה, לבין עובד זוטר הנמצא בתחילת דרכו.
הדרישות האסתטיות הן אובייקטיביות לחלוטין והדרך לעמוד בהן היא להיעזר בידע ובניסיון של אנשי מקצוע. בתחום הקוסמטיקה חשוב מאוד לפנות אל מכון מוכר, מיומן ומנוסה. כדאי לקבל המלצות על המכון, ולבחור מבין שלל הטיפולים המוצעים. לסיכום, כיום ניתן לבצע את הטיפול הקוסמטי בתוך זמן קצר, ולהמשיך את ראיון העבודה עם ביטחון עצמי, תחושה חיובית ומודעות לגודל המעמד.

באדיבות "הקומה של אהובה"
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים