כרגע באתר
6
6
7
,
2
מודעות
כניסה לאזור האישי

ההבדלים בין הנדסאי למהנדס חשמל

העתיד שייך למהנדסים בכך אין ספק ואין על כך עוררין. עולם התעסוקה משתנה בצורה דרמטית מקצועות שבעבר נחשבו לרווחים ביותר מאבדים מיוקרתם והצורך בהם הולך וקטן. לעומת זאת מקצועות חדשים צומחים ותופסים את הבכורה ואין ספק כי הביקוש למקצועות אלו הולך וגובר.

19/03/2018

המקצועות המובילים בשוק

המקצועות המובילים בשוק
אחד מהמקצועות אשר נעשה בהם שימוש יותר ויותר הם מקצועות ההנדסה והנדסת החשמל בפרט. עלינו להבין כי מהנדס והנדסאי חשמל אינם מתעסקים רק בחומרה, צ'יפים וחשמל אלא גם בתכנות ועל כן הביקוש אליהם הוא עצום. בשנים האחרונות ניתן לראות כי חלה נהירה כלפי המקצוע בשל הביקוש בשוק, צעירים ואף בוגרים רבים הולכים ללמוד מקצועות אלו. המקצוע מבוקש ובעל יכולת למצוא תעסוקה בחוץ מאשר בעלי תפקידים אחרים אשר הביקוש שלהם יורד.

שימוש בטכנולוגיות בתחום ההנדסה

בעולם המתקדם של היום שבו ישנו שימוש עצום בטכנולוגיות חדישות המהנדסים וההנדסאים נמצאים בחזית והם אחראים על הפיתוחים ועל ההתקדמות הטכנולוגית. ובכל זאת אנחנו חייבים לציין כי ישנם הבדלים בין הנדסאים למהנדסים, מה הם אותם הבדלים? על כך אנחנו נרחיב במאמר זה. אנחנו מבטיחים לכם כי לאחר שתקראו את המאמר הזה תדעו כל מה שצריך על עולם ההנדסאים ועולם המהנדסים ותוכלו להחליט מה ללמוד.

משכורות שונות לגמרי

חשוב שתבינו כי ההבדל המהותי בין הנדסאי למהנדס חשמל נעוץ במשכורות שונות לגמרי. אמנם הנדסאי חשמל יכול להשתכר משכורת מכובדת ביותר, אך ניתן לומר בפה מלא כי מהנדס חשמל מרוויח פי כמה מאשר הנדסאי והמשכורת שלו היא הרבה יותר גדולה. המשכורות שלו יכולות להגיע לעשרות אלפים ואת עובדה זו אתם חייבים להבין ולהפנים. על כן אם אתם מסתכלים רק על הצד הכספי אין ספק כי כבר הבנו מה הרבה יותר משתלם להיות מתוך שני התפקידים הדומים אך השונים. לא רק זאת אלא שיכולת ההתקדמות שלכם ופיתוח הקריירה שלכם הם הרבה יותר גדולות כאשר אנחנו מדברים על מהנדסי חשמל ואת זאת אתם חייבים לקחת בחשבון.

אחריות שונה לחלוטין

לא רק אפשרויות פיתוח הקריירה ויכולת ההשתכרות הן שונות לחלוטין בין הנדסאי למהנדס חשמל אלא גם האחריות בין השניים היא שונה לחלוטין. לרוב על מהנדס תוטל הרבה יותר אחריות בעבודה והוא לרוב יהיה המנהל. נדיר מאוד לראות הנדסאי חשמל אשר ממונים ומנהלים את התפקיד האחר, זה שנחשב יותר, צריך להיות עילוי אמתי בכדי להיות מנהל עם הכשרה כהנדסאי. לכן אם אתם רוצים להגיע לתפקידי ניהול כדאי לכם להשקיע וללמוד הנדסת חשמל. זוהי הדרך שלכם להתקדם ולהגיע להישגים גדולים.

הכשרה שונה

לבסוף, אנחנו חייבים לדבר על כך שההכשרה של הנדסאי ומהנדס חשמל הן שונות, אפילו שהן נשמעות ונראות דומות כלפי חוץ. כאשר ההכשרה של מהנדס היא הרבה יותר ארוכה. עובדה זו מסבירה גם מדוע ההשתכרות של השניים היא שונה לחלוטין ומדוע תפקיד אחד כמעט תמיד יהיה המנהל של התפקיד האחר ולא להפך. אך שימו לב, אתם יכולים להתחיל וללמוד להיות הנדסאי חשמל ולאחר זמן להחליף ללימודי הנדסת חשמל וכך לעבור בין התפקידים.
פעולות נוספות :
שיתוף בפייסבוק
הדפס כתבה
שלח כתבה לחבר
הוסף למועדפים